Отговори
# 660
  • Мнения: 0

Защо реши, че по ЗК няма смисъл? Към кой доктор се беше ориентирала, ако не е тайна?
Аз лично след консултиране и след изчитане тук-там на информация се записах за ЖК и за сега съм доволна от лекаря. Предишният лекар, при който ходех години наред също го  обмислях като вариант, но в крайна сметка се ориентирах към друг.

Днес приключих маааалко по-рано с работата, че една среща ми отпадна и ще доработвам у нас.
Кики, дай Боже всичко да се стабилизира с теб и да секнат проблемите.  bouquet
[/quote]

Ами защото така или инъче си ходя на частно и така ме посъветваха. В последствие разбрах, че моята докторка също прави регулярните замервания, които правят на ЖК, просто при мен не е имало нужда до момента и тепърва предстоят. Не съм се ориентирала към никой, тъй като в последствие се отказах да ходя на сто места.

# 661
  • Мнения: 3
е то и това даже не може да се нарече  проблем. До колкото разбрах единсвено трябва да се правят изследвания за антитела и при втора бременност да се има това в предвид.

# 662
  • Мнения: 1
Момичета, не можах да сваря да изчета новата тема и ме извинете ако се повтарям.

Много ви моля за вашите мнения. Днес излязоха резултати от БХС. Ето ги и тях:
На 24 години съм, с първа бременност.

Вашият риск за болест на Даун е 1:6000
Всички останали са 1:100 000, което е ок.

И по нататък:
Информация за консултиращия лекар:
Биохимичен риск за болест на Даун е 1:710   Shocked
Възрастов риск за болест на Даун е 1:1400
и т.н

PAPP - 0,79 част от медианата
Free bCG - 2,32 част от медианата
NT - 1,8 mm
NT /MoM/ - 1,12 част от медианата

Това което ме тревожи е този FreebCG, някой да има идея какво значи. Видях че е някакъв хормон. На мои познати изследванията са с доста по-ниски стойност. При вас как е?

И още нещо на Феталната морфология, лекаря ми каза че пулса е 164 удара/мин, не е ли много  #Crazy #Crazy

И в 12г.с +3 дни бях точно, бебето е 66 грама.....и това не е ли много  Thinking

И още един въпрос. На документа от феталната пише Заключение: Grav. ml III-IV ? Това пък какво е?  ooooh!

Дано някой да може да сподели нещо!

Хубав и успешен ден на всички!

# 663
  • Мнения: 285
Намерих страхотна пилатес програма от няколко части , на който му е интересно може да прегледа това клипче :http://www.youtube.com/watch?v=2qo_nCKpTcM
Толкова е хубаво , че времето започва да се затопля , днес си играх на двора с кучето ( 4-ри месечна немска овчарка ) , тичахме заедно и въобще беше страхотно .
А за лалета и нарциси наистина е доста раничко , много  го обичам този период . Зюмбюлите как ухаят -няма такава наслада  Simple Smile
Аз бях много надута с миналата бременност , но това беше доста по видимо след началото на осмия месец.

# 664
  • Мнения: 285
http://www.youtube.com/watch?v=2qo_nCKpTcM
Нещо линка не беше активен ...

# 665
  • Мнения: 3 233
днес излезе на мъжа ми групата аз съм 0+ а той 0-... това проблем ли е
Щом си положителна, няма проблем Simple Smile
Ама и как и двамата сте се уцелили с най-желаната от медиците кръвна група  hahaha

Amelly, за мое успокоение ще е хубаво да си имам и аз една консултантка под ръка  Mr. Green

DianaR, имам у нас едно цвете много подходящо за теб. Не е претенциозно, красиво е и вирее при всякакви условия. Жалко само, че си ми далече - веднага ти  пращам. И без това плаче за пресаждане.

Боли ме задника от толкова лежане и седене вече  ooooh!

Diadra356, избираш си един лекар, на който имаш доверие и се записваш при него, било то по ЗК или на частно. Аз не виждам смисъл да се ходи при няколко човека.
Моят води ЖК и по двата начина, но при мен се оказа, че няма да има разлика в цената и за това записах на частно, въпреки че си бях взела направление.

sealover, упражненията са страхотни. Може дори и без гиричките да се правят и пак ще имат голям ефект.

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 13:58 от Pampers

# 666
  • Мнения: 67
Amelly  и аз искамм консултантка .. как се свърза с тази жена? ние как може да имаме?

# 667
  • Мнения: 1 172
mirka88 , не знам. Моите резултати дори не ги зачетох, защото нямах подготовка да си ги тълкувам, дадох ги на лекаря и той каза,че всичко е нормално.
Това не са неща,които можем да си тълкуваме тук на раздумка, по-добре иди на 2-3 лекаря,ако си неспокойна,но не се доверявай много на интернет.

CurlyD ,моята консултантка ми беше препоръчана, но сега има достатъчно много подготвени жени, които са потребители тук,в бг-мамма и са си го написали в титлите,че консултират, има от доста повече градове,аз като бях с Ива нямаше голям избор и услугата съвсем не беше популярна.
Аз сега също ще трябва да търся нова консултантка, просто съм неспокойна,че може да съм позабравила някои неща или че новото бебе няма да има същото поведение като първото. А първата ми консултантка претърпя заболяване и вече не е активна, затова ще ми трябва нова и мисля да се запозная с някоя дама от ЛаЛечеЛига.

# 668
  • Мнения: 15
Абе на мен ми стана смелно как като не ядеш си добре, ама аз не съм и повръщала само много спя Mr. Green

# 669
  • Мнения: 3 233
CurlyD, ще се организираме двете да отидем на някоя от лекциите на ЛЛЛ и ще се запознаем с консултантки.  Wink Предполагам там ще ни дадат информация и за много други неща.

# 670
  • София
  • Мнения: 64
 Ето, момичета http://www.bg-mamma.com/?board=8.0 ,който се интересува от кърменето. Трябва да поровите и почетете.

Мирка, защо просто не се консултираш със своя лекар? Аз вече се отказах да се взирам в цифри, букви и да се опитвам да се диагностицирам сама. Все ще се вкарам в някой филм, а особено сега, когато съм по-чувствителна е крайно нежелателно. Слушай доктора си първо. Сигурна съм, че всичко е наред с резултатите ти.

# 671
  • Мнения: 24
Kikito - имам мнооого явни спомени от болничната закуска - то май май в затворите са по-добре Grinning Стискам ви палци скоро да ви пуснат Hug
Ние бяхме на преглед преди 2 дена. С дребното всичко е ОК. Върви едричко. На ултразвук няма съмнения за Даун и Спина бифида. Сега чакам кръвните.
Ох за кърменето - аз бях с хипрелактация първите месеци. Ужас беше. На мен помпата много ми помогна - изцеждах мляко за още 3 бебета като оставях гърдата леко пълна за да намалее млякото по естествен път. И така докато се наместиха нещата. После съм бъркала кашите с кърма вместо с АМ Grinning. И сега, като гледам, пак натам вървят нещата - вече имам секреция и от двете гърди ooooh!.
Кърменето е емоционално състояние - отпуснете се и оставете бебето да си свърши работата Hug Те много добре знаяат какво да правят.
А колкото до покупките - всяко бебе е различно. Списъците са много изчерпателни, но не съм сигурна, че всичко ще потрябва точно за мойто бебе. По тоя повод ще действаме в движение Hug
Количка - 100% втора употреба и по възможност Макларън Laughing - viva ebay.uk Laughing

И да добавя... УРААААААААА ГАДЕНЕТО СПРЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ - чувствам се човешки от 2 дена ... влезнах в 4тия и всичко приключи newsm44

# 672
  • Мнения: 1
Soho doll   Благодаря ти мила! Аз определено съм си набила филма. Док, който прави феталната каза че всичко е наред.
Иначе при моя си док чак на 04.04. Май ще се наложи да мина по-рано.

Искаше ми се да споделите вашите резултати или ако някой знае нещо.  Tired

# 673
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Мирка, БХСто е просто теория на вероятностите и щом на феталната е ОК не бих се филмирала. Мини през доктора за всеки случай, но не се притеснявай излишно, само стресираш бебето така.

# 674
  • Мнения: 187
аз моите генетични ще ги правя след 22 март-май само аз останах дето не съм ги правила.Ама да ви кажа честно чудя се дали да ги правя.И я да ми кажете нали генетичните изследвания и БХС и ФМ са едно и също,че нещо не ми е ясно.С първата ми бременост ги правих,те си влизаха в пакета,всичко беше абсолютно нормално.Ама сега се чудя да ги правя ли или само на 4Д да ида,тъй като това е само предположения,не дават 100% гаранция.Как мислите вие

Общи условия

Активация на акаунт