Тук юмруче, там - ритниче, расте скорострелно моето ЮНСКО мъниче!

  • 24 759
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Въпрос: може ли бебето да рита по-малко и да го усещам по-рядко, понеже коремът ми е почти постоянно твърд? Днес съм го усетила 2-3 пъти, а по-принцип е доста по-активен? Утре ще се обаждам на моя док и без това искам да ме види пак, заради тази пуста киста. И с предишната бременност веднъж се бях шашнала, че не мърда, даже и до лекарката ходих, а тя ми се накара, че само съм четяла глупости в нета и съм се филмирала. Да, ама с каката като изядях един шоколад и почваше да подскача като луда, а сега не подейства.  Thinking
Според мен е нормално някои дни да е по-малко активно детето, но за твое успокоение най-добре утре се чуй с доктора. Стискам палци всичко да е ок.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 714
Ирри ,и аз използвах кокона и мача в първия и въория месец,но не съм сигурна,че е ок за вече подобно разтягане,сега ползвам на мафъркер и бих продължила,но няма как да поръчам само него от Англия-иначе цената е супер-5 лири беше. За маслата-малко ме притеснява размазването и петната-аз не масажирам мн дълго,защото нямам нерви и ми е стидено и бързам да се облека...та затова не съм ги изпробвала и съм леко скептична.
Отнсно ритането-в тези седмици е нормално да се усеща бебчо рядко,особено под 25,едва след 30 е задължително да го исещаш поне 5-6 пъти на ден.

# 47
# 48
# 49
  • Мнения: 35
Честит празник и от мен!
 За използвам какаовото масло на Palmers. То е специално за бременни, една опаковка стига за 1-2 месеца и струваше 17 лева, до колкото си спомням. Само то ми успокояваше сърбежите, които се появиха в началото на 4 месец.

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 28
Дидка, при мен първото беше момче и да ти кажа, май мъжете не се впечатляват от шоколади. Никога не е почвал да рита от сладко. Сега съм с момиче и ела да видиш какво става от парченце шоколад- малко парти. Не се притеснявай, всичко е наред, особено щом поне веднъж на ден подритва

# 52
  • Мнения: 165
Моите момчета много се впечатляват от сладко ,но аз и без това не си го позволявам.
Иначе моите са активни предимно сутрин около 7 часа и вечер към 8-9 часа.През другото време са кротушковци.Дано и после да са кротки.
Иначе аз хапвам предимно млечни храни,малко месце,зеленчуци,грейпфрути всеки ден на фреш,круши и ябълки.Досега съм качила 4 кг пък съм с две бебета които си отговарят на седмиците.Мисля че е до организъм и начи нна хранене.
Kanari1305 аз ползвам един доста тежък крем на Ейвън.Не е за бременни но засега нямам проблем.Мажа се сутрин и вечер.Не ми прави петна въпреки че аз се мажа хубаво сутрин и се обличам за работа.Ще чакам с нетърпение да покажеш количката на снимка.

# 53
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, включвам се и аз. Чудесна пролетна темичка, завиждам ви благородно че в България вече е топличко и пролетта идва. Тук тъкмо се беше стоплило малко и тази сутрин се събуждам и изненада -25 градуса, направо да се чудиш какво да си обличаш, да не говорим че онзи ден наваля за една вечер 30 см сняг...

Искам да ви попитам нещо, преди 10 дни започнах да пия витамини за бременни, преди това взимах само витамин Д и калции, сега откакто почнах витамините съм качила 2 кг за 10 дни и се чудя дали е възможно да е от тях? Някоя друга мама да е наблюдавала такова рязко качване на кг?

Моето бебе за сега е хоризонтално разположено, не знам дали е нормално, но с краката ме бута от ляво а с главата от дясно. А да не говорим че като легна да спя на където и да се завъртя явно малката недоволства и ме побърква от ритници.

Дидка Бандитка да те успокоя, преди няколко дни се случи един ден моята мацка да е супер кротка, побутна само няколко пъти през целия ден и аз много се бях уплашила. Лягах по гръб, хапнах шоколад, но така и не можах да я накарам да се размърда. На следващия ден обаче си беше пак нормално активна, така че не се тревожи излишно. Мисля си и че и тях ги хваща мързела от време на време  Grinning

А и за имената, да кажа че бебка ще се казва Ева, много ми харесва, а и е лесно и кратко и никой няма да и се смее нито в БГ, нито във Финланд. Решили сме второто име да е на майка ми, която се казва Бистра и затова за сега мисля като комбинация малката да се казва Ева Беатрис също така ми харесва и Белла.

Хубав ден мамчета, аз ще се опитам да поработя малко, но вече хич не ми се отдава. Така ме мързи, че искам само в нас да си лежа и да си чета книжки по цял ден.

# 54
  • Мнения: 0
Vilito 86, аз си купих такава възглавница вчера от Аико, струваше около 20 лв.

# 55
  • София
  • Мнения: 116
Запис, fashionmama   bouquet

adelina_bg ти направи ли голяма поръчка в крайна сметка? Сори, но не съм ви чела последните няколко дни и му изгубих края  Crazy

Твърдението, че трябва да се избягват някои видове плодове ми дойде интересно  Laughing По-скоро е до организъм, но все пак ....

Добре дошли на новите мами  Hug

Kölsches Mädel, аз ще ти правя компания в яденето с огромно удоволствие  Joy

Засега не се мажа с нищо, преди се мажех с мас и невен, ноо трябва и сега да започна с мазането и затова съм решила да си купя нещо  Laughing Не пия и никакви витамини, но ям много плодове  Peace Мисля да си купя сокчето на Хип, с първата бременност пиех него и не съм имала проблема. Бутера на Хип за колко време стига и горе-долу колко струва  newsm78

За името си нямам никаква идея  Mr. Green Искам да е някакво оригинално, да си е негово, защото дъщеря ми е със супер "комерсиално" име, въпреки че си имаме лична история за него, но все пак този път имам шанса на се "поправя" и да измисля на малкото мъжле едно хубавооо и интересно име  Crazy

Аааа и на мен ми трябва възглавница за кърмене, защото малката приватизира моята и спи с нея  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 227
Ей,тумбачетааааа Simple Smile Страхотна нова темичка си имаме,а заглавието е толкова сладкооо   bouquet

Аз да се включа за плодовете и зеленчуците...на мен доки ми каза,че няма да ми изписва витамини за бременни,а да наблягам на плодовете и зеленчуците...и аз така и правя...захар има в тях,но определено е по-полезна,от колкото в сладкото,без което съще не мога Simple Smile))
Аз и тази седмица съм болнични,но вече започвам да изкуквам и да се чудя какви ще ги върша цял ден  Crazy Crazy Crazy Crazy
Усмивки,много усмивки Simple Smile))
Аз се мажа с Tummy butter на Palmer's от началото на бременността и съм много доволна,стрии нямам за сега,по-скоро към целулит съм предразположена,а от това спасение няяяяма  #2gunfire

# 57
  • Варна
  • Мнения: 57
Добро утро, момичета  Hug
Ние вчера използвахме хубавото време и се отдадохме на разходки из морската градина и малко обикаляне из магазините, харесахме окончателно легълце. Но явно на половинчо му е дошло в повечко обикалянето, защото сутринта ми се оплака, че цяла нощ е сънувал само бебешки колички и легълца  Grinning
За усещането на бебо - много успокояващо ми действате, защото и аз много се шашкам някои дни, когато не е много активен.
Аз за сега се мажа с един крем на Елансил против стрии, по два пъти на ден и за щастие не са се появявали никакви, нямам и сърбежи или разтягане, чувствам си кожата мека. Но пък напоследък забелязвам, че много бързо започна да свършва и втората опаковка, пък не е особено евтин и се чудя дали да не започна единия път поне да се мажа с нещо друго, защото така няма да насмогна да купувам до края на бременността  newsm78
За витамините - пия ги от началото на бременността с малки прекъсвания и не съм забелязала повишено качване на килограми от тях.

# 58
  • Мнения: 17
Цоп в новата темичка  Hug страхотна е   bouquet

# 59
  • Мнения: 16
Да се включа и аз в новата тема. Определено е по-добре 1 плод пред 1 пакет чипс, но пък кой както си реши. Vilito 86 ти качила ли си досега кг, имаш ли проблеми с WC и тн ?

Даа Simple Smile качила съм 6-7кг. Проблеми с тоалетната нямам. Ходя си както преди.

Общи условия

Активация на акаунт