АПРИЛ наближава, до раждането все по-малко време остава!

  • 23 778
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 56
vitaivan, да, вярно е за съжаление. На мен са ми голям проблем, изпитвам ужас от насекоми, но нямаме избор в случая Simple Smile)) Другото, което за мен беше проблем са скапаните дюшеци и възглавници (при все, че не съм капризна на какво спя). Толкова са твърди и вдлъбнати, че няма как да не ти докарат допълнителни болежки на гърба и кръста.
Кога трябва да влизаш в болницата, може би ще лежим по едно и също време? Аз ще съм там от около 25.03.
Аз на 1-и влизам поне по предварителен план Hug

# 721
  • Мнения: 24
Лелее един ден не писах и темата почти свършила Simple Smile
20-та поликлиника се намира на ул. Дойран в кв. Борово.Аз лично препоръчвам 29-та п-ка не е много по-далече от 20-та -д-р Бъчварова и д-р Гочева, страхотни са.
Ние вече имаме педиатър- въпросната д-р Бъчварова Simple Smile
Днес ходихме пак на тонове, който го интересува МБАЛ НАдежда от днес работи със ЗК и раждането там вече е 1400лв.

# 722
  • Мнения: 3
Да момичета,това с кивито наистина действа.Аз го знам от една колежка,но до сега с магнезия нямах нужда.Той ми действаше разхлабващо.Ама сега като го спрях преди седмица и малко,а док ми каза да си пия желязото до края,та явно от него,а и бебка кой знае как ми е сплескала д.чарво Laughing Laughing
Е сега видях,че моя док от ЖК не ми е попълнил на обменната карта,че съм алергична към парацетамол,а му казах,като се записвах Crossing ArmsДали да го напиша или като ходя другата седмица да му занеса да го попълни newsm78
ЛЕЕЕЕЛЕЕЕЕЕ моля ви недейте с хлебарки,че ме толкова гнус от тея същества,че нямам думи. Sick

# 723
  • Мнения: 31
ЛЕЕЕЕЛЕЕЕЕЕ моля ви недейте с хлебарки,че ме толкова гнус от тея същества,че нямам думи. Sick

хахах, аз мисля, че е редно в МД към списъка с необходимите вещи да прибавят и флакон RAID Simple Smile))))

# 724
  • Мнения: 54
Здравейте мацки!  Sunglasses Как сте днес?
Аз от 2 дни (от както вече имам дата за секцио) нещо хич не мога да спя. Много ми е притеснено, само сънувам някви глупости и безсмислици... Страх ме понеже не знам какво да очаквам. Та бих искала да попитам тези от вас които вече са преминали през тази "процедура", ако е удобно да ми дадат малко информация в какъв ред се случват нещата??? Само това ми е в главата.  Confused
 newsm12

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Айде, да се разпиша и тук...

Сутринта бях на преглед при доки, който ще ме изражда - много лошо ми тръгна деня Sad Оказа се, че беба не само е седалищно, но и с двойно увита пъпна връв Sad Забрани ми всякакви опити за обръщане и в момента изчакваме, ако реши да се размотае пъпната връв и беба да се обърне до 01,04 - нормално раждане Praynig За съжаление, вероятността била под 0,1%, така че се настройвам за секцио Sad
На първи съм отново на преглед и тогава ще определяме датата, та в тази връзка, ако мога да помоля Ани, да ми каже някоя благоприятна дата в интервала 04-10.04.

Багажа май ще взема да го стегна вече, че работата не е добре... да е готов, за всеки случай...
Дрешките съм ги приготвила, но са си още във вакуумните пликове. Утре ММ и девера ще правят разместванията вкъщи и в неделя ще пускам първата пералня. Надявам се до вторник-сряда вече да съм готова с прането и гладенето Simple Smile

Доки ми забрани и домакинската работа, та чистенето и миенето на прозорци ги оставям на милотУ hahaha Довечера ще обясняваме на дребния, че вече мама повечко ще лежи и няма да може да си играе толкова с него - надявам се да ме разбере Whistling

И аз да се включа към питането на nelly_24, че за нормално раждане всичко ми е ясно, но за секцио изобщо не знам как стоят нещата Sad

# 726
  • Мнения: 22 475
За секциото ако е планово, нещата се случват малко по-спокойно.
Ако е по спешност (както и 2та пъти при мен) всичко е на бързи обороти и нямаш време дъх да си поемеш. )))

Вариант 1 - приемат ви от предния ден в отделението и започва бавна подготовка за секциото.
Спира се с храненето 12-15часа преди операцията (най-добре още към 18-19ч., ако секциото ще е сутринта). Може да ви дадат и нещо очистително, за да ви спестят клизмата, или просто да мине по-бързо.
Прави се тест за упойки (евентуално) и тест за алергия към антибиотици (в повечето случаи при секцио поне 1ден ви правят вливания на антибиотик като превантивна мярка).

Вариант 2 - тръгва някаква родова дейност и ви приемат по спешност.
Попълване на документи, следва измерване на кръвно, вземане на кръв за изследвания. Клизма, обезкосмяване, ЕКГ (ако не сте го направили предварително, но дори и да сте със сигурност сте пропуснали нещо ако сте го правили сами).
После ви слагат на запис на тонове.
Слагат ви абокат, през който ще се правят вливанията.

В самата операционна - още малко въпроси от анестезиолога (дали сте прекарвали предишни по-сериозни заболявания и др. подобни, вашите килограми).
Настаняват ви на операционната маса, заемате поза "на кръст" (ръцете разперени на 2подложки), краката събрани и ги връзват с колани.
Слагат още 1абокат за всеки случаи, анестезиолога стои над главата ви и ви дава нареждания, държи маска с кислород, за да дишате.
Друга сестра ви подготвя корема и интимните части за операцията (маже се с дезинфекциращ разтвор, който ужасно щипе), слагат катетъра.
Ако сте с пълна упойка (аз бях с такава) в един момент ви я пускат в абоката и сте готови. )
Ако сте с епидурална, там вече процедурата е по-друга и не мога да кажа какво точно се случва. )

# 727
  • Мнения: 5
Лелее един ден не писах и темата почти свършила Simple Smile
20-та поликлиника се намира на ул. Дойран в кв. Борово.Аз лично препоръчвам 29-та п-ка не е много по-далече от 20-та -д-р Бъчварова и д-р Гочева, страхотни са.
Ние вече имаме педиатър- въпросната д-р Бъчварова Simple Smile
Днес ходихме пак на тонове, който го интересува МБАЛ НАдежда от днес работи със ЗК и раждането там вече е 1400лв.

Наистина ли е 1400 вече, и нормално и за секцио ли е толкова   newsm78  това е супер  Hug

# 728
  • Мнения: 3
 Joy Joy Joy Joy Joy
Цитат
хахах, аз мисля, че е редно в МД към списъка с необходимите вещи да прибавят и флакон RAID ))))
Е това искренно ме разсмя Mr. Green Аз ще съм в Тина Киркова,ама за буби не съм чувала,а и мисля да си платя за 2на Вип  Peace

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
И при епидурална+спинална ли не трябва да съм яла нищо 12 часа преди операцията?!? Че те гладна ще ме уморят hahaha

Mirama, благодаря за изчерпателния отговор Hug

# 730
  • Мнения: 3
привет и от мен, да се отчета и аз Simple Smile

аз с прането на бебешките неща съм готова, остана само малко още да изгладя.
багажа моя за болницата и на бебока е нареден, остава ми дрехи за изписване да си приготвя.
килограмите ми са +13,5, но според мен са само в корема... затова и стрии ми се появиха, ужасна работа са ooooh!
утре сме пак на преглед при доктора, при който ще раждам, да видим бебока. дано всичко е наред. на женската в сряда ми казаха, че са започнали да понамаляват вече водите.


помежду другото, реших да плета на бебока пелена, на 2 куки. нямам модел още. ако на някой му е попадал, ще се радвам да сподели. повечето са на 1 кука из нета, а аз този занаят още не съм усвоила. също така в момента избирам и някаква памучна прежда из сайтовете. още нищо бебешко не съм се хващала да плета

# 731
  • Мнения: 8
Joy Joy Joy Joy Joy
Цитат
хахах, аз мисля, че е редно в МД към списъка с необходимите вещи да прибавят и флакон RAID ))))
Е това искренно ме разсмя Mr. Green Аз ще съм в Тина Киркова,ама за буби не съм чувала,а и мисля да си платя за 2на Вип  Peace

 Joy хлебарките немогат да четат, че е вип.
За съжаление съм лежала в ТК и хлебарки си имаше в изобилие. Подготви се психически.
Май във всяка болница има такива екстри. Аз се надявам да се разминем с вътреболничните инфекции този път.
От няколко дни пускам по една пералня бебешки дрехи на ден, че съботно неделно ще ги гладим. Този път съм събрала ужасно много дрехи.
За кг - до преди 2 дни бях +9.

# 732
  • Мнения: 54
Благодарности на Mirama за инфото. Надявам се като ще е планово секцио всичко да е по-спокойно... А относно хлебарките, сега като лежах в ТК нямаше такива екстри. Мацките които родиха също не се оплакаха, като ги питахме. Но предвид храната която се внася от нас, неизбежно е да няма пък съвсем никакви хлебарки....

# 733
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Аз през живота си съм лежала в 4 различни болници. Е, трябва да ви кажа, че Майчин дом беше единствената в която видях хлебарки (и то не една). Освен това питахте за леглата. Аз бях през ноември (т.е. след ремонта) и леглата не бяха пружинени. По-скоро бяха твърди, равни и с такъв дюшек, облицован с изкуствена кожа, дето по училищните салони правехме гимнастика едно време  Party Не са твърде неудобни, но скърцаха ужасно и само някой да мръдне в стаята и всички се будят.

Това за кивито дето го обсъждахте е вярно. Действа много добре на червата. Обаче на една от лекциите дето ходих, казаха в никакъв случай да не ядем киви в края на бременността и особено когато кърмим, защото било адски алергизиращо. 70% от бебетата които били приемали киви (с кърма или при захранването) получавали алергия.

# 734
  • Мнения: 0
заповядайте в новата тема
нека е пълна с радостни новини и здрави бебчета!

п.п. анкета после ще добавим  Hug

Общи условия

Активация на акаунт