Слънце грее, птички пеят, ЮЛСКИ мами дружно дебелеят. - тема 18

  • 23 178
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 255
Ани88 не се притеснявай за шийката.Колко ти казаха,че е?Под 2,5см е опасно,каза моя доктор.Иначе Ради не знам за друг начин на измерване.И на мен ми я мерят с вагинален ехограф.

# 16
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Пак изтървах цяла тема  Crazy Днес я попрегледах отгоре-отгоре.

Цяла седмица сутрин съм добре, но стане ли обяд коремът ми се втвърдява като дъска и до след обяда имам чувството, че ще се пръсне ... Вечер като се прибера само лежа ... И на другия ден пак същото... Вчера отидох на преглед, защото не можеше да продължавам така ... И лекарят ме "помоли" вече да се съглася и да изляза в дългосрочен болничен...  cry
За сега ми изписа само магнерот и но-шпа.

Абе хора, само моето бебе ли е 300 грама? Да не би да не съм разбрала нещо ?  newsm78

Моето е 2 пъти по толкова. Embarassed


Много сте изписали за суеверията, аз повече от месец сънувах починалите ми баба и дядо, с които бях много близка и един близък приятел, който почина ... много се чудех защо, каква е причината, питах, но никой не можа да ми отговори... И така в събота, в този слънчев пролетен ден отидох на гробищата да запаля свещичка, да поднеса цветя ... и на мен ми олекна, някак си се успокоих, не мога да кажа, че по някакъв начин ме е натоварило, а когато реших да отида изобщо не съм се замисляла, че "не е редно" ...

Друго суеверие, ако мога така да го нарека е за "червения конец". Не че имам нещо против него, но нямам вързан ... и хора, които дори не са ми близки ми държат сметка как може да не нямам вързан червен конец...  #Crazy



И аз карам цялата бременност с нисък хемоглобин. Опитах някои от препоръчваните в такъв случай храни, но  Sick

П.С. Като си прочетох поста си открих 10 правописни грешки  ooooh!  ooooh!

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 16:27 от frozenInside

# 17
  • София
  • Мнения: 377
Кате то някои вируси няма как да ги избегнеш, те упорито си ни преследват децата. Точно за витамини говоря, аз на Калин му давам пролет и есен. Редувам различни видове, сега е на Саностол.

# 18
  • Мнения: 64
Здравейте, дами!   wavey

Реших да се запиша и аз в групата на юлските майки.
На 33 год. съм. Очакваме момченце  stork-boy, терминът според ФМ е 14-ти юли (по прм 20.07).
Втора бременност ми е. Имаме си прекрасен женски шедьовър на почти 3 години.
Не си правих първата ФМ, та ми беше леко притеснено, но днес докторката каза, че сме отличници.

В момента имам едно чудене - лекарката, която ми води ЖК е в отпуск до другия месец, а пък аз имам известно неразположение, та как се процедира?  При кой лекар отивам, когато моята АГ е в отпуск?? Може би АГ-то в другата смяна, за него трябва ли ми направление?

# 19
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Ами Гифтче измери ми я едната страна 2.97 а другата 2,5см и каза,че при 2,00 вече е опасно!!Абе аз май трябва да си се консултирам с моя си лекар този дето ми прави операцията,защото аз имам такава точно на шийката!

# 20
  • Мнения: 61
Еййй, много весело заглавие. Обаче Кате трябва да я изкомпенсираме с някоя тема през август за слабеене.
Добре дошли на новите

# 21
  • Мнения: 351
Здравей те момичета върнах се от лекарката бебетата са добре малката тежи 330гр и е разположена с главичката надолу от дясната страна а момчето тежи 400гр и е напречно всичко им е развито и са добре.

# 22
  • Мнения: 4 255
Ани много внимавай!На границата си.Не ти е позволено да се скъсява повече.Консултирай се обаче и с твоя лекар.И аз имам оперция на шийката.Преди 2 години ми премахнаха едно предраково образувание причинено от човешки папиломен вирус(HPV).И ти ли такава имаш?

# 23
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Точно такава и аз имам Гифтче правиха ми я 2011та,но по лошото е че никой не може да ми каже дали се е скъсила сега или си е така по принцип затова ми казаха след 2 седмици да се премери пак!

# 24
  • Мнения: 4 255
Мери си я,мила!Стискам палци всичко да е наред! fingerscrossedТи имала ли си кървене при полов акт след тази операция?

# 25
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Не не съм имала нито тогава нито пък сега имам!Ако си мислиш,че е от това кървенето се съмнявам,защото поне при мен де и операцията беше безкръвна и след нея не кървях даже ми бяха изписали противозачатъчни за да не ми идва 2 месеца след това и пиех по 2 хапчета на ден! newsm78

# 26
  • Мнения: 4 255
Ми аз вече не знам какво да си мисля.И моята беше безкръвна,с лазер.Само,че след нея се появи едно кървене при секс и аз си мисля,че е нещо свързано с нея.Иначе за това дето кървях сега когато съм бременна е от пацентата,която ми е ниско.
 
Ох,момичета вие ядете ли шоколад?От както съм бременна умирам за сладко и най-вече за шоколад.А преди не поглеждах сладко.Притеснявам се,защото мисля че не е много добре да се яде много шоколад по време на беменност.Даже вижте какво намерих http://www.axeny.com/%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4- … 0%BE%D1%81%D1%82/

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 17:49 от gift

# 27
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На мен ми мерят шийката с коремен ехограф. Всъщност, вагиналния тук се ползва само при първия преглед, за установяване на бременност, после винаги е коремен.

# 28
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз винаги съм яла много сладко,а сега още повече не минава ден без да хапна шоколад та затова реших и да пропусна четенето на това,което си намерила за него  newsm62 Аз и затова си мислех,че ще ми кажат,че чакаме момиче нали казват че ако ядеш сладко е  stork-girl

# 29
  • Мнения: 0
Момичета, една молба: една от вас беше дала сайт, където може да се направи онлайн консултация с проф.Кременски относно резултатите от биохимичния скрининг. Много моля, ако някоя от вас го има този линк да ми го изпрати на лични или тук! Търсих, но така и не го намерих актуален, а само стари версии

Общи условия

Активация на акаунт