ЗЛОЯДО ЛИ Е БЕБЕТО МИ???

  • 2 753
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не, злоядо бебе няма. Злояди деца има,с лед като родителите им ги направят такива  Peace

Всяко дете има спад в апетита, има нужда от по-дълги интервали и/или по-малко храна. Следвай детето и не му лепвай етикети, че е злоядо. То си знае кога от какво има нужда.

П.С. Доколкото знам Саностол за толкова малки бебета не се продава  Rolling Eyes На своя глава ли го даваш или си се консултирала с лекар?  Tired

# 16
  • Мнения: 98
Саностола ни го изписа личната по 1чаена лъжичка 10 дена в месеца.не бих си позволила да давам лекарства на своя глава

# 17
  • Мнения: 4 420
............ХРАНЯ ГО НА СИЛА С МИНИМАЛНИ КОЛИЧЕСТВА-10,15 ЛЪЖИЧКИ ПЮРЕ ИЛИ МАКСИМУМ 120 ГРАМА МЛЯКО.

Ей с това, дето съм ти го оцветила в червено, ако продъжиш, ще си направиш детето злоядо. Също така не го чакай да прегладнее, защото тогава стават нервни и не искат да ядат. 120 грама мляко за тази възраст си е супер даже. 300грама наддаване също. Дори и да яде няколко дни/седмици само мляко няма да му стане нищо. 10-15 лъжички пюре според мен също са добро количество твърда храна за 6 месечно бебе  Peace

# 18
  • Мнения: 386
Голяма грешка е,че го храниш насила.Не си правиш добро в никаъв случай.Едно дете ако е гладно - яде.Ти си захранила рано ( по поя преценка), нямам идея на тази възраст вече с какво се храните, но се опитай да му разнообразяваш менюто.Имай предвид,че има вероятност твоите пюрета да не му харесват,Просто всичко си е супер индивидуално.Децата менят вкусовите си предпочитания с възрастта.Опитай да разбереш кое повече му харесва и го залъгвай с него,като междувременно даваш и основната "манджа".
Вариант е да му пречат зъбите, щом нямате зъби, скоро може да се появи някое.Моя син по време на зъбоникнене отказваше всичко, само на кърма я караше.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 331
Присъединявам се към мненията да не го храниш насила, колкото иска - толкова. Бих махнала временно и пюретата и кашите и бих го оставила на мляко. Бих експериментирала и с температурата на храните, ако болят зъби, по-хладките храни се приемат по-добре, може би бих предложила  суров плод да хруска, ако мислиш, че твоето дете ще се справи.
Също може малко преди хранене да мажеш с някой гел венците, да се успокоят преди хранене.
Също бих  завела детето на лекар да му проверят ушите и носа.

Има и варианта да не харесва домашни пюрета, моят отказваше такива. Също при зъбоникнене оставаше 7-10 дни само на кърма докато избие зъба, после пак ядеше и атка с всеки един зъб.

За АМ - спазвай дозировките. Ако толкова се притесняваш, питай лекарката удачно ли е да прибавяш по малко плазмон 1-2 пъти дневно в млякото.

# 20
  • Мнения: 472
Не бива да се слага в млякото повече сухо вещество от указаното на кутията- затруднява се работата на стомаха.

# 21
  • Мнения: 98
Горе-долу хапва повече,като го залъгвам с всичко възможно по масата.Нямаме проблем нито с нослето,нито с ушите(ходихме при лекарката 2 пъти),по трудно ми е да го накарам да пие  мляко.Давах,НАН след това ФРИЗО,а сега пробваме с ХУМАНА и все същото.По препоръка на лекарката давах и кисело мляко,с бисквити и без,но вече не изпива повече от 50 грама дори

# 22
  • Мнения: 2 286
Карал е по 8-10 дни на вода и слънце  Crazy , както се казва, но насила никога не е хранен, това е много голяма и често допускана грешка в храненето на малки деца и бебета.
Остави детето да си расте спокойно и не разваляй ежедневието и на двама ви.

# 23
  • Мнения: 98
При нас май големия проблем е свекървата.
-КАК ТАКА НЯМА ДА ЯДЕ?
-ЩЕ СЕ МЪЧИШ,ДОКАТО НЕ ГО НАХРАНИШ.
-И НАШИТЕ СА БИЛИ ТАКА АМА МУ МУШКАШ ЛЪЖИЦАТА И ТОЛКОЗ.
и така всеки ден,че коя майка си оставяла детето гладно и др подобни.Та за това се замислям да ли съм лоша майка ако го оставя да яде когато колкото поиска

# 24
  • Мнения: 2 286
При нас май големия проблем е свекървата.
-КАК ТАКА НЯМА ДА ЯДЕ?
-ЩЕ СЕ МЪЧИШ,ДОКАТО НЕ ГО НАХРАНИШ.
-И НАШИТЕ СА БИЛИ ТАКА АМА МУ МУШКАШ ЛЪЖИЦАТА И ТОЛКОЗ.
и така всеки ден,че коя майка си оставяла детето гладно и др подобни.Та за това се замислям да ли съм лоша майка ако го оставя да яде когато колкото поиска

със свеки гледам да не влизам в преки пререкания, но за яденето директно казвам, че НЯМА да го насилва да яде, да го гони с лъжицата или да го заплашва! И с мъжа ми се карам, когато не отреагира в такава ситуация!

# 25
  • Мнения: 2 052
Криси, същите неща съм ги чувала и аз  Crazy На втората отказана лъжица и приключваме с яденето, как може толкова бързо да се отказвам  Crazy
Да, аз съм лоша майка и почти всеки ден си оставям детето гладно  Laughing
Много често изяжда едва по няколко лъжички, но си издържа до следващото хранене, което за мен означава, че просто не е гладна.
Да оставиш детето да яде когато и по колкото поиска е най-правилното решение, а свеки нека си говори каквото иска  Peace

# 26
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Криси, наистина най-добрия подход е да оставиш детето да хапне толкова, колкото иска. В противен случай рискуваш да се изнервиш, да му се скараш, то да ревне и след това със сигурност няма да иска да яде...отново  Simple Smile Просто обясни на свекърва си, че детето е твое и решенията ги взимаш ти. Няма да забравя моята баба как ме караше и все още ме кара да ям до пръсване, че все й се виждах жълта  Simple Smile Ама жива и здрава да ми е  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 98
Явно така са всички свекърви,но мене най-ме притеснява да не му отслабне организма и да започне да се разболява

# 28
  • Мнения: 2 286
Ще му причиниш много повече стрес ако го насилваш да яде, от колкото да го оставиш 3-4 дни (понякога и повече) да мине неразположението

# 29
  • Мнения: 386
Само да попитам Криси, правиха ли ви нужните изследвания на кръв и урина (тези, които се правят на 6 навършени месеца) ? Всичко ок ли беше там? Как му беше хемоглобинът?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт