Чакането свършва вече,скоро ще изплаче ЮНСКОТО човече!

  • 27 379
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Запис. Пух Благодаря  bouquet,чудесно оформление. Hug
Донито Мисля ,че са контракции,и аз имам такива болки от 1 седмица,но нищо особено,идват и отминават,не са регулярни,както би трябвало Peace
Аз отново с въпрос Embarassed.Имам едно течение от 5-6 дена.Много обилно.На 2-3 часа сменям превръзка ежедневна.Течението е гъсто,слузесто,като сополи,на цвят е бяло-жълто,няма мирис(съжалявам за подробното обяснение  Embarassed).Някой ако се е сблъсквал с такова чудо моля да сподели.Миналата седмица правих изследвания(преди да се появи),всичко излезна чисто.Не знам какво е това нещо пък сега newsm78 #Crazy

Честито на всички обебили се  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 28
Лили, и аз имам такова, само че от по-отдавна. Не знам какво е...

Ето една страничка, където има полезни неща за раждането - как протича процеса, дишане и пр...

http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_2

# 17
  • София
  • Мнения: 39
Lily Trifonova, и аз съм с такова течение,няма смогване на ежедневни превръзки  ooooh! иначе микробиологията ми е чиста,два пъти пусках даже.Док каза, че щом не се изолира нищо значи е ок,знам ли и аз newsm78

# 18
  • Мнения: 14
запис  Peace

Честити бебчета на мама galimira и Тони 78 да са ви живи и здрави дъщеричките.

За кошарите ние ще сме само със сгъваема ... решихме после направо детска да правим. А мненията на приятелите за дървените са 50/50 , а сгъваемите всички ни ги похвалиха.

За прането на дрешките тъй като с мъжо сме големи маниаци на тема чистота и решихме като вляза да раждам той да изпере всичко и да го мине през сушилнята, че да не падне и една прашинка върху тях. А за гладенето ще гладя само като видя мн намачкани дрехи, а иначе сушилнята... мисля че е достатъчна за дезинфекция.

Алекс браво за чистенето на мен ми е забранено и гледам само мръсотията и чакам половинката да изчисти ... защото майка му като е била бременна с него не се е спирала и накрая се е родил с доста усукана около врата пъпна връв... и сега не ми дава нищо да барна   bouquet ... мия.. чинии и готвя... но само това.

# 19
  • Мнения: 0
Запис и от мен  Hug

Чудесна темичка Пух   bouquet

Честити бебчета Бела на мама galimira и Димара на мама Тони 78, да са живи и здарви  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 79
Честити съкровища Бела на мама galimira и Димара на мама Тони 78!!!!

Днес педито махна пъпчето на нашия бебо с малко помощ - беше си изсъхнало, само едно като тънко сополче го е държало отвътре. Потече мъничко кръвчица, но веднага спря, после даже ни показа как да го къпем във вана без никакви предпазни лепенки - просто после добре със спирт и пудра.
Следващия път ще оправя пишката - казва, че колкото по-рано, по-добре, и то наведнъж! Щяло да го боли бебчо, а и следващите няколко пъти пак педито ще го обгрижва и после ние - по отношение на пишока.

Всяка вечер правим масаж и гимнастика на бебчо, после баня, папане и се отрязва от 12:00-12:30 до 6:30-7:00

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 12:41 от Ivvangeline

# 21
  • Мнения: 13
Мечо Пух  Hug Hug благодаря ти много за труда

bflm това ми е сравнително близо, само да започна да циркулирам и ще скокна до там да видя.

donito81 може и да са контракции. Виж Аделина беше писала, че на тонове има контракции а не ги усеща. Може да не усещаш самото контрахиране на матката. Много майчета казват, че не усещат стягания, само болка в кръста. Успех.

alex__n много хубав сън. Ама много делово, подава ръка за здрависване  Mr. Green

Lily Trifonova за съжаление не мога да помогна. Ти май казваше, че при теб наблюдението е колкото да се каже, че те следят май  newsm78 ако бъркам, отиди на лекар да видиш за какво става на въпрос

# 22
  • Мнения: 1 656
привет в новата тема!

не е ли рано за гимнастики? на мен ми казаха след третия месец започват, дотогава с лосиона просто мазане  newsm78

# 23
  • Мнения: 7
Мечо Пух мерси за прекрасната темичка,
ЧЕСТИТО на всички нови мами и леко раждане на всички останали  newsm51

# 24
# 25
  • Мнения: 79
За гимнастиката и масажа - то са само леки движенийца - поглаждания, потупвания, крачетата карат колело само по-бързичко. И по корем го слага педито, казва да го слагаме от време на време, доста се кротва така и наблюдава:) То и за пишката казват след 1-я месец лека полека, пък този педи наведнъж свършва тая работа рано-рано. Малко му е спартански подходът, но едва ли ще спазваме всичките му препоръки. Например според него след 40-я ден на бебо вече няма нужда нищо да се стерилизира, вкарва плодови сокове от втория месец, хавлийката да се суши на терасата и да се ползва няколко пъти .... такива неща. Но е препоръчан, идва вкъщи, и ваксините ще бие вкъщи.

# 26
  • Мнения: 155
galimira и  Тони 78 честити ви детенца.Нека са живи и здрави,много щастливи,много послушни!Бързо възстановяване ви пожелавам.  Hug  bouquet

Мечо Пух страхотна темичка както винаги.

Дони утре няма да се засечем при доки /в четвъртък ще ходя/.Дори да са контракции ти пожелавам още малко да постои бебко в коремчето на мама.  Hug

Алекс каквото и да правиш бебчето иска при мама.Не го мисли много и май сама ще се изненадаш ,че е моментът Flutter

Нашата сладуранка още си е на топло . Heart Eyes Расте,заздравява -много силно взе да ме ръчка с лакти.Дано поне е минала 2500 гр.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 533
Мерси за новата темичка.
Честито на всички нови мами, няма да ги изброявам че ги забравих а и са много вече   bouquet

Да си постна от предната тема поста, че го постнах преди да видя че има нова:
Въпроса е, че парния има открита метална част, която нагрява водата и съответно се изпарява и така стерилизира. Водата (както в рекламите за калгон и пералните машини) ако е по-варовита с това изпаряване започва варовика да се лепи/отлага по нагревателя и започва да топли по-слабо водата, съответно може да не успее да я загрее до определената темп. и да я изпари.
Моят е на ТТ и Канарчето може да потвърди че нама никаква открита част, всички нагреватели са под пластмасите и до тях не достига никаква вода. Аз лично не съм и виждала по моя никога отлагания от котелен камък по пластмасите, но ние сме към Горнобанския водопровод и водата не е никак варовита. И все пак Канари може да пробваш да сложиш във водата една лъжица оцет, да го пуснеш да едно изваряване и после да хвърлиш водата. Аз да си призная никога не съм го правила, просто го измих хубаво с веро.

Сега отивам до болницата на тонове и да видим дали ще ме хоспитализират, че домашните много напират да съм ходела в болница. Особено свеки, сега тормози жената на док, че те са колежки в Кюстендил и доктора само ми се смее каква изкукала свекърва имам, даже снощи като идва у нас да ми слага инжекцията ми вика "Твойта свекърва е голям диктатор и преди си беше такава и такава ще си остане, ама попадна на теб  hahaha" (те са били колеги дълги години в болницата в Кюстендил и явно и се носи славата  Joy)

# 29
  • София
  • Мнения: 1 714
Ох,аз пък писах в старата тема...
 Sick ми се от свекърви вече!!

Общи условия

Активация на акаунт