Отговори
# 690
  • Мнения: 916
Завърнах се  Hug Новините са леко странни, както обикновено  Mr. Green Шийката е тип-топ, малко по-малко от 4 см  Shocked Контракциите не били контракции, а спазми на пикочния мехур, защото все не мога да се оправя от келявата инфекция и имам бактерии, протеини... Та така, да знаете - ако имате бетер контракции, но много висе пишка през 5 мин., може да е пикочния мехур. Иначе се премерих и на кантара и съм -1 от предишното мерене в понеделник и началото на много салатки и в общи линии на малко въглехидратна диета. С това съм общо +3 от първо мерене.

Мерси на всички за подкрепата  Hug ще се държим до термин, къде ще ходим  Hug

# 691
  • Мнения: 260
Здравейте мацки   bouquet
Шамс  Hug,  връщам се да ви чета , че цял ден нещо слаб нет   Mr. Green
Лека вечер от мен

# 692
  • Мнения: 15
Много забавни неща си говорите за акане за пръцкане Joy бебешки акита  hahaha ужас направо това ми е най-гадното нещо-самото раждане Embarassed
Шамс, радвам се , че е мехура ти, никви героинства преди август Hug
Аз да се похваля, че вече бера слънчеви червени .... Домати, е само 5 ама са си моите и корнишони ми даде баба ми, та почваме със брането, въпреки гадните дъждове и градушки Mr. Green

# 693
  • Мнения: 2
ushana а при теб с какви показания ти е хормона TSH ? при мен предния път беше 1.95 при граница от 0.27-4.2, а резултатите от днес са ми 2.19

Шамс Hug

# 694
  • Мнения: 187
за секциото и кърменето-мен ме оперираха в 13,40 часа и вечерта ми дадоха Марти да го кърмя.
а за отделянето на газове-мацката с която бях  в една стая излъга акушерката,защото умирала от глад-няма да ви кажа после какви болки бяха и колко рева това момиче от болка в корема

# 695
  • Мнения: 946
Цял ден се каня да пиша  Simple Smile
Вие сте спряли с коментарите ,но аз да си кажа.Откак съм регистрирана тук съм чела какво ли нЕ,потребители които уж съществуват има и то доста.Това си е работа на модераторите според мен.Това бг мама си е цяла мафия,никога не съм влизала в конфликт с когото и да е,просто защото подминавам всеки пост,които не ми хареса или има грубост спрямо мен.Но като цяло във форума има доста груби потребителки,които заливат останалите с обиди и заповеди/пиши правилно,не знаеш  ли това ,незнаеш ли онова и др.по обидни/Сегашната ми бременност ме провокира да почна пак да пиша тук,а бях спряла,точно защото не ми се занимава с такива неща.Аз съм достатъчно наивна личност за да плача и се смея с всички Вас,без дори да ви познавам и съм виждала снимките Ви.Аз обичам много да гледам снимки,та били те и на непознати.Редовно си ровя в снимката и фб в снимките на хората които си ги дават за гледане.Не им правя нищо и с нищо не преча на тях.
Днес излизахме на разходка с майка и детето.Купихме пеленка за беба по-плътна и лента за главичка  Rolling EyesОбаче докато ги снимам и тя си ги прибра  Crossing Arms На барчето обаче стана фал-разлях кафето ,което беше доста горещо в/у кракът си.Абе заболя ме и даже се зачерви.Притеснено ми  стана за беба,а Диди ми каза "ето невнимаваш и бебето ще има рожден белег"  Shocked откъде му идат  значи.
ММ пък сег анещо се е разболял,че бягаме от него с Диди като от дявол.
Момичета на всички покупките ви са много хубави.Аз обаче за количка се двуумя,хем да си купя нова,хем пък една позната иска да ми даде неината.Тя е дооста запазена Чиполино Лумина лилава,но незнам все съм на два акъла/заради сезона/
андреа77 ,аз съм по същия начин.Пия си магнерота ,а схващанията не престават  Thinking
Ааа за ходенето по нужда и аз се бях заредила със свещички,та си сложих следващия ден след раждането.Инъче като лежах за задържане с Диди цялото АГ ме научи,че не мога да ходя.Ама и не ми идадоха тогава свещички,добре че една сестра се смили над мен и на 10 ден ми даде.
За праха казвате Сано така ли,щото аз си мислех да вземам на Бочко,че това Тео бебе некак не го харесвам.
Ооо много дълго май стана,няма да ме четете  Rolling Eyes
оХОО ама сег аси поглеждам лентичката,то и аз съм вече с обратно броене  newsm44

# 696
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
ku4o ми се губи тези дни.

Опитвам се да наваксам с четенето, че от понеделник следобед до вчера вечерта бях без нет.  По тази причина и работата ми изостана доста, та имам доста неща насъбрани

Не помня кой беше препоръчал препаратът K2r за печки. Да е жив и здрав! Не мирише и чисти идеално! Hug

Може и друг да го е препоръчвал, но и аз агитирах за него много - не може да се сравни с нищо друго, което съм ползвала (а в шкафът ми има още 3-4 вида препарати за фурна)

Веселото беше писала за магнезия - и аз от седмица съм на магнезий заради крампите. Първите 5 дни ми предписаха по 2 таблетки, а после - до 36гс - по 1. Но броят на таблетките си зависят от препарата - на мен ми изписаха Nutri-Mag.

За коритата със стойки - гледам, че кръщелникът ми го къпят в такова. Не е от най-кротките, но си издържа (а той вече е 12 кила), но мен все пак ме е страх - мисля да го слагам на куФненската маса в началото  Mr. Green

Виждам доста празници съм изпуснала - честито на патеричка на всички   bouquet
А болните да оздравяват  Hug

# 697
  • Мнения: 1 028
Луда работа са тея хормони Simple Smile Аз пък помня вече след раждането, вкъщи си бяхме - като ревнеше бебето и кърмата тръгваше, много смешно, все едно че гърдите ми чуваха и почваха  Mr. Green

Това добре, ама аз оставих за малко бебето на баща му да си търся следродилни панталони, че нищо не ми ставаше и като ревна едно бебе... цялата блуза ми се подмокри  Embarassed

# 698
  • Мнения: 2
Добър вечер!

Ние бяхме на късна разходка, пак ни наваля дъжда Simple Smile Хем си обещах да не излизам, но не издържах Joy

Приспах малката, взех си за хапване и седнах да ви прочета..и вие сте захванали най-подходящата тема  за случая  rotfImao  Тези моменти след раждането са доста неприятни. И на мен ми дадоха някакво разхлабително в болницата...Голяма гадост, но няма как Simple Smile След като преживях раждането, мога да преживея и това Joy

Исакм да ви споделя една много полезна статия за кърменето : http://www.purvite7.bg/articles/view/488/7te_nayrazpostraneni_mi … 8&mode=#photo

Сега ще се поровя в нета за някоя феноменална, но лесна рецепта за десерт, защото утре вечер сме на гости. Искам да ги смая моите приятели, пък и ми се  яде Simple Smile

Лека!

# 699
  • Мнения: 2
И на мен ми препоръчаха Сано, Бочко не го харесвам.

# 700
  • Мнения: 1 028
При нас искаха да си се изпишкал само преди да дадат бебето (след нормално раждане). То и без това се обезводняваш, аз глътнах след това едно шише вода от литър и половина, че и още. Обаче мен явно ме бяха забравили да ме питат, щото само ми донесоха бебето (по час на фотоапарата около 3 часа след раждането). Събудиха ме, като на сън снимах, не помня изобщо дали пробвах да кърмя  Thinking Бях умряла за сън и заспах веднага. Като изтеглих снимките от фотоапарата видях колко часа са ми донесли бебето за първи път  Blush

На другата сутрин моя стомах се оказа най-редовен, на останалите им помогнаха с рициново масло. Обаче известно време след това изобщо не можех да задържам газове, излизаха директно, голям срам  Embarassed Бебетата поразместват червата и трябва време да се наместят пак.

# 701
  • Мнения: 218
Raddiii имам 2 такива лесни и вкусни рецепти - 10 минутни. Всичките ни приятели и близки много ги обичат. Ако не измислиш нещо пиши, ще ти ги дам на лични да не спамя темата, пък и да не им се дояжда на мамите Wink

# 702
  • Мнения: 2
Лимонче, пращай моля те Simple Smile

А за прах за пране забравих да кажа- пера с Angel Baby. Много го харесвам Simple Smile

# 703
  • Мнения: 931
Аз не помня за нищо да са ме проверявали, след нормалното раждане... Мойта лекарка само ми даде някакви неща за хемороидите, защото имах чувството, че половината ми черво е изскочило навън, заедно с напъните за бебето... Embarassed Мда, далеч не най-приятните спомени, но все пак нищо не са ми давали  Rolling Eyes А бебето родих в 3 и половина през нощта, до пет и половина бяхме с него и таткото, а след това го взеха и за първо кърмене ми го донесоха в 8 сутринта

# 704
  • Мнения: 916
Тук пък, слава Богу, бебето ти го дават за кърмене още в родилна зала и после си е с теб в стаята. Няма отделяне на майки и бебета. Как е при секцио не знам, но принципно ги избягват тези операции и едва ли не като мръсна дума е  Joy

Като се разходих снощи до спешното и докато ми записваха тоновете, имах добра възможност да огледам родилната зала. Явно във всяка зала има и вана и ще се пробвам втори опит за водно раждане. С номер едно помня, че доста ме облекчаваше, сега и акушерките ми се видяха симпатични, а ако някой тръгне да ми пробива нарочно водите, ще го прасна с нещо по тиквата...  Joy И лампички над ваната със сменящи се цветове, гасяли светлината и ти пускали приятна музичка. С баткото бях в една голяма зала с всякакви приспособления за облекчаване, ваната беше мини басейн и за кита, в който се бях превърнала, си беше тамън  Mr. Green

За следродилните процедури - понеже загубих кръв, ме погнаха с кански дози желязо и съответно жесток запек. Преди желязото бях ок, след него край, братче... Рев във вецето, много ме болеше. По ме боля и от раждането това  Mr. Green Да не говорим, че злите сестри ми дадоха 2-3 свещички и после край. Както и да им се молех, ми казваха, че ще свикна и не даваха. Отговорих, че ще съм първият случай на зависимост от глицерин  Joy Интересното беше, че ако бившият им искаше, даваха веднага. Накрая си купих кутийка с 10 свещички, от които използвах 2 и това беше - зависимост така и не развих  Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт