Морски свинчета (тема 4)

  • 97 217
  • 1 291
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Румии, да ти е жива и здрава Мишел,много е сладка Hug

# 1 246
  • Мнения: 5 022
Ооо, обожавам морски свинчета със сребриста козина, виждат ми се очарователни. От къде я купихте тази красива Мишел?

# 1 247
  • Варна
  • Мнения: 62
Румии, да ти е жива и здрава Мишел,много е сладка Hug

Благодаря. Simple Smile

Ооо, обожавам морски свинчета със сребриста козина, виждат ми се очарователни. От къде я купихте тази красива Мишел?

От един зоомагазин от Варна/ до автогарата/. Много трудно си я намерих,сигурно обиколих 10 зоомагазина ,но ето,че все пак  успях Simple Smile

# 1 248
  • Мнения: 30
Естествено, че нямя да го чакам да умре от жажда. За това и събирам различни идеи как да го накарам да пие вода.
Би могла да пробваш и следното - слагаш около 1-1,5 мл. течен вит. Ц в поилката и догоре с вода. Капваш малко на пръста си и предлагаш на свинчето да опита, след като прояви интерес, го примамваш с пръста към поилката. За морските свинчета вит. Ц е голяма вкусотия, така че този трик трябва да проработи, поне  колкото да се научи откъде и как се пие вода. Не се притеснявай, че количеството витамин е голямо, то няма да го изпие, пък и след 30 мин. напълно ще се е разградил във водата. После си му слагаш само чиста вода, пък то вече ще си знае Simple Smile

# 1 249
  • Мнения: 13
Благодаря мишето ни вече пие вода ,но се притеснявам от факта, че ходи при поилкат и пие много, но не виждам да мърда водата.

# 1 250
  • Варна
  • Мнения: 18
Здравейте! Simple Smile
Следя Ви с голям интерес и в момента се опитвам да наваксам с темите.

Ето и нашето морско свинче - Ади
https://www.flickr.com/photos/136732010@N04/21943307925/in/album … 2157657139346193/

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 19:56 от Овчица

# 1 251
  • Мнения: 30
Здравейте! Simple Smile
Следя Ви с голям интерес и в момента се опитвам да наваксам с темите.

Ето и нашето морско свинче - Ади
https://www.flickr.com/photos/136732010@N04/21943307925/in/album … 2157657139346193/
Добре дошли! Свинчо е голям красавец Simple Smile

# 1 252
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте! Simple Smile
Следя Ви с голям интерес и в момента се опитвам да наваксам с темите.

Ето и нашето морско свинче - Ади
https://www.flickr.com/photos/136732010@N04/21943307925/in/album … 2157657139346193/
Добре дошли! Свинчо е голям красавец Simple Smile
И аз много му се радвам,защото нашият е същият сладур,само че е с кафяво челце.Иначе приликата е голяма.

# 1 253
  • Варна
  • Мнения: 18
Имам две питанки, извинявам се, ако вече е коментирано, но все още се опитвам да наваксам с темичките (остава ми да изчета тема 3) Simple Smile
Та първата ми е питанка е някой давал ли е лапад, алабаш и зелен боб на свинчето си?
Гледам да ѝ давам зеленчуци от доверен източник и все още успявам да намеря градински зеленчуци.

А втората е какво ви е мнението за дървените клетки за свинчета? Нещо такова:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51ZMWKbmJ9L._SY300_.jpg
http://www.kleintiervilla.de/bilder/produkte/gross/Zuchtturm-Panorama_b2.jpg

# 1 254
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз  от тук гледам какво да давам и какво не:
http://www.ohmypiggy.org/index.php?ind=article&op=section_view&idev=7
Но от този форум разбрах,че най-безвредно и добро като храна с пресни плодове и зеленчуци е да му дам морков(обелен и измит) или четвърт ябълка(измита и обелена,без семките).С любезното съдействие на прекрасно момиче от форума Hug научих,че в дрогеии ДМ продават много хубаво сено с невен и глухарче и днес му взех 2 пакета,взех му пак от ДМ два вида храна и дори моето злоядо свинче вече добре си хапва.
Между другото забелязах,че когато има прясна храна предпочита нея и ако прекалявам няма да яде нито сено,нито семена и гранули,а е важно да се храни балансирано.

# 1 255
  • Мнения: 5 022
Овчица, привет. Адмирации за желанието за изчетеш всичко. Давала съм зелен боб, прасенцето го харесваше умерено, но беше някакво разнообразие. По схемата за храни за морско свинче пише, че може да се дава често, 2-4 пъти в седмицата. http://www.happycavy.com/what-can-guinea-pigs-eat/ Лапад съм виждала в български сайтове, че се дава, пробвала съм с предно свинче, но не се хареса.

За клетките - много харесвам дървените клетки. Обмислям новата на свинчо евентуално да е Ferplast Arena 120
Скрит текст:
За мен има основно правило при клетките - колкото по-просторна, толкова по-добре, като допълнителният етаж не трябва да бъде за сметка на първия. Т.е. ако има колебание между по-просторна клетка на едно ниво и такава с по-тесни етажи, но няколко на брой, винаги трябва да се предпочете тази с повече пространство на един етаж.

Като сме се заговорили на тема клетки, да ви питам за мнение. Искам новата му клетка да е от серията Ferplast Arena/Cottage 120. И двата варианта са с размер 130 на 70, само че едната е на два етажа, а другата с един. Тази на два ми харесва повече, но се опасявам стълбата да не се окаже стръмна за морско свинче. Дали има опасност от падане от дупката на горния етаж, или да се хлъзне на стълбата? От друга страна, едва ли в природата някой бди над свинчетата да не паднат, сигурно ще може и сам да се справи. Лошото е, че тези клетки ги няма в България да ги видя на живо...   Ще съм благодарна за мнения, ето снимка на двуетажната в скрития текст, едноетажната е в скрития текст по-горе:
Скрит текст:

# 1 256
  • Мнения: 2 989
Много ми харесва на мен двуетажната. И аз не съм ги виждала тук на живо да ги продават. Но като размери е колкото бебешко креватче. Ние май няма да имаме чак толкова място.

# 1 257
  • Мнения: 5 022
Ох, и на мен ми харесва, обаче се опасявам да не си пребия свинчето от прекомерно желание да има пространство.

За сега правя грандиозен ремонт вкъщи - кога ли ще свърши - и ще изхвърлям старата секция. На нейно място ще има клетка за морското свинче, а отгоре към просто ще сложа разчупени етажерчици за книги. Ако взема едноетажната, отдолу ще имам нещо като нисък скрин - 30 см - с чекмеджета, където да държа сено, талаш и пр. натурии. Ако не, тези работи ще държа в килера. Но вкъщи не ползваме телевизор и клетката на свинчето ще заема мястото, което традиционно се заема от холната секция и ТВ шкаф. Иначе в малкия ни апартамент няма как да стане. Идеята ми е, че двата ми варианта /скринче и едноетажна клетка и двуетажна клетка/ биха стрували еднакво, та просто се чудя как ще е по-добре.

Някоя от вас има ли двуетажна клетка? Свинчетата катерят ли се? Падали ли са?

# 1 258
  • Варна
  • Мнения: 18
Много благодаря за отговорите  Hug
Най-добре да се придържам към стандартното меню. Просто за алабаша и боба ми беше интересно. Иначе вкъщи има целина и магданоз за цяло стадо свинки  Crazy

Много обичам да се занимавам с всякакви "diy" неща, така си отпочивам. Затова и съм се ентусиазирала за клетката, но все още съм на етап идеен проект Laughing

Макарон, много ми допадат идеите ти за свинчовския дом. Ще се радвам ако споделиш снимки на крайния резултат Simple Smile

# 1 259
  • Мнения: 5 022
Аз вече споделих картинки, при мен не е интересно - ще е или едната купешка клетка, или другата. Ще ми е интересно обаче да видя какво би спретнала ти. Аз съм не с две леви ръце.  Embarassed

Иначе много харесвам C&C cages, обаче няма да се връзват много с холския интериор. Пускам ти снимчици, евентуално за вдъхновениe. Аз съм им фен, защото за малко пари може да направиш огромна клетка.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт