Въпрос към тези които са ходили на о.Родос .

  • 3 380
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте .
Ще пътуваме бъдем на почивка в Турция и обмислям да отидем до о. Родос
Ще бъдем със собствен транспорт и може да останем да нощуваме там .
Въпроса ми към тези които са били на острова е заслужава ли си да оставаме да нощуваме или забележителностите които са там могат да се разгледат и за един ден ?
Въобще струва ли си отклонението от Дидим през Мармарис и до Родос с ферибот или не .
Не мога да преценя само по снимки от нета.
Много ще съм благодарна на съвети и коментари .  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 350
Родос е чудесен остров. Крепостта и стария град могат да се разгледат дори за 4-5 часа. Т.е. с ферибот от Мармарис за 1 час, там се разхождате около 5 часа и в 16.30 обратно за Мармарис. Но във вашия случай има проблем. Шофьорът на колата не може да напуска Турция без нея или трябва да я остави на митнически паркинг, а около Мармарис незная да ли има. А вече с кола до Родос доста се оскъпява. Има и друг проблем, за който не съм съвсем сигурна. В началото на месеца бях до Бодрум и в последния ден исках да отида до о.Кос. Представителката там ми каза, че има опасност на излизане от Турция (когато се връщам към България) да ми искат пари за виза. Те препоръчвали да се ходи до гръцките острови най-късно два дни преди връщането, за да не се води за транзитна виза. Не можаха добре да ми обяснят проблема. Ако някой друг е по-запозннат - нека сподели.

# 2
  • София
  • Мнения: 58
Diana_Don    Много ти благодаря за информацията   bouquet
затова и аз питах - нещо не намирам много информация или не знам къде да търся  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 350
Diana_Don    Много ти благодаря за информацията   bouquet
затова и аз питах - нещо не намирам много информация или не знам къде да търся  newsm78
Щом сте със собствен транспорт, пропуснете Родос, а се насладете на многото места в Турция. Незнам дали за първи път сте в Турция, но там има толкова много забележителности. Оставам с впечатление, че ще сте в Дидим. Посетете тогава Ефес (до Кушадасъ) И Бодрум ви е блиизо. Чудесен град. Крепостта Св.Петър в Бодрум е една от любимите ми забележителности в Егейския регион.

# 4
  • София
  • Мнения: 58
Май наистина ще го пропуснем  newsm78
Не сме за първи път в Турция, но в този район не сме били.
Задължително ще отидем в Дидим и Бодрум,а за Родос мислех преди да си тръгнем да направим една нощувка  да се разходим и разгледаме  без да си губя ден от почивката а след това
А в Бодрум заслужава ли си да останем за нощувка ?

# 5
  • София
  • Мнения: 350
Зависи от това какво искате да правите. Ако е само за да го разгледате - няколко часа ще ви стигнат. Но ако искате да изкарате една нощ на дискотеката-катамаран или Халикарнас-най-голямата открита дискотека в Европа, тогава си заделете една нощувка. Бодрум е известен с нощния си живот. Други забележителности в региона са р.Далян със скалните гробници, плажът на костенурките и островът на Клеопатра. Но Ефес е моят фаворит в Егейска Турция. Сравнявам го дори с Помпей в Италия.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 774
Митнически паркинг
Няколко пъти повдигах въпроса, дали все още е в сила това изискване?
Отговора беше НЕ. Най-вече от пътуващи с кола до Истанбул и после със самолет за Дубай. Има такава тема.
Ние два пъти наистина сме е оставяли на такъв паркинг, във връзка с круизи, но беше отдавна.
Нека някой който съвсем скоро е напускал Турция, влизайки в нея с кола да каже дали все още това е в сила.

MOJITO I А идеята е страхотна, ходили сме на Родос два пъти и има още много за гледане...

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 23:42 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт