Детето не яде и не наддава?

  • 943
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Tова е първия ми постинг във форум изобщо -  ще съм много благодарна, ако някой от вас, който е имал същия проблем сподели какво се е оказало и как го е разрешил, че вече не се трае newsm78. Детето ми е на седем месеца ( девойка Simple Smile ) Не съм имала проблеми, но преди около седмица внезапно вдигна температура, която задържа два дена - смъкваше за по няколко часа, след като давах панадол и пак вдигаше. Мина и замина, след което излезе обрив - и той отминава вече, педи каза, че е нормално.  Кръв и урина - добри. Оообаче - след тая история детето е ужасно нервно, като е будно все пищи ( не реве, а пищи като да е ядосана) и отказва да яде. А като дойде детската консултация се оказа, че през месеца не само че не е качила, а даже е свалила около 100 грама. Според педиатъра, причината е, че е след като започнах захранването, кърмата не й стига, гърдата е суха и затова след първите няколко минути се дърпа. Предписа адаптирано мляко. И - пълен крах. Даже не го близва това мляко, а на мен кърмата вече почти напълно ми спря  Sad. Пюретата горе-долу вървят, ама по половин бурканче и то със зор. Мислех да не е зъби, ама не се чеше много-много, въпреки че като че ли е подут венеца. Но и зъб не виждам. Та - някакви идеи? Много благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 8 002
Според мен, ако изключим някакви по-сериозни причини, които са в компетенциите на педиатъра, е възможно да са зъби. При сина ми има сходни проявления - както стои спокойно и изведнъж почва да пищи, става неспокоен. Понякога отказва да яде, независимо от бутилка или пюре. Вече, когато видя, че е нервен, повече от обичайното, преди ядене мазвам от гела за обезболяване на венците. Взела съм такъв без лидокаин, който може да се използва по-често. Геловете обезболяват за около половин час, но горе-долу толкова трябва, за да хапне.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ти  Wink Може да пробвам и аз с кремче, то друго не остана...

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Зъби!
Продължавай опитите с млякото. Опитай и с разредена млечна каша в шише. Давай Панадол и Нурофен, когато е най-нервна, като редуваш през няколко часа, за да обезболят и да може да хапне.

# 4
  • Мнения: 2 052
Дъщеря ми и тя мина през такъв период, доста преди да избие първото зъбче. Така и не разбрах какво беше това чудо. Точно към края на 7м. отказа да яде, ядеше по много малко пюре, на 8м. отказваше да суче, кърмата ми намаля разбира се и започнах да дохранвам с АМ, което в началото въобще не искаше.  След това реши, че пак ще суче. Зъбчето изби в края на 9м. От 6м. до сега само веднъж е наддавала - 200гр. На останалите консултации или е отслабнала или си седи същите кг. На последната пак беше назад, но според педиатъра няма нищо притеснително.
Продължавай да и предлагаш кърма, може да ти се възстанови лактацията, аз по едно време дори бях спряла да кърмя вечер преди да заспи, като не искаше да суче и реших, че ще се отбиваме, но започна пак и сега намалихме АМ на 120мл. (преди ядеше по 200мл.).
Вероятно са зъбки или просто някакъв период, който ще отмине.

# 5
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз също съм на мнение, че са зъби. Дори и да не се вижда с просто око, зъбите растат и под венеца, което създава дискомфорт при детето  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 423
Учудвам се, че при зъби не иска да суче. По принцип тогава стават като пиявици. Кърмата е най-доброто болкоуспокояващо за тях. Не трябва да заместваш хранене, толкова рано. Млечния прием трябва да си остане поне до годинка.

# 7
  • Мнения: 7
zdraveite mami neznam dali sam uluchila pravilnata tema no ne namerih druga podhodqshta imam si bebenche na 2 meseca i 1 sedmica no qde po mnogo malko 60 grama am mlqko milumil a na tablicata pishe 120 spored vas normalno li e da qde dvoino po malko Sad((

# 8
  • София
  • Мнения: 8 002
На какъв интервал яде? Пиши на кирилица.

# 9
  • Мнения: 7
 през деня яде на 3 часа а Вечер изобщо  ляга в 9 събужда се в 6

# 10
  • София
  • Мнения: 8 002
А кърмиш ли го? Колики има, вода/чай/сокове даваш ли? Пробвала ли си да предлагаш по-начесто от 3 часа? Детето доносено ли се е родило?
Педиатърът какво казва, дай малко повече информация, за да може да получиш и по-адекватни отговори.

# 11
  • Мнения: 7
 родена е 38 г.с 3.00 кг кърмих я само първия месец после започна да се дърпа от гърдата след навършването на първия месец почнахме на ам мляко милумил пие по много малко вода 2 лъжички сокове не и давам има колики но не са мн силни пие еспумизан л 25 капки 4 пъти на ден пробвала съм и на 2 часа да и давам но не иска плюе го педиатърката каза:след като не пада под нормата няма за какво да се притесняваш за двумесечно бебе е добре да тежи 5.00 kg но аз все пак се притеснявам че яде само 60 гр Sad имам приятелка и нейното е на два месеца а яде по 130 гр да е живо и здраво Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 8 002
Педиатърката ти е права, че щом наддава, явно й стига "дозата". В момента синът ми е на 8 месеца и от няколко месеца е застопорил на дозата от ~ 120-130 ml, много рядко 150.
Ако няма повръщания, акане със слуз, силни колики, някакви странни обриви и наддава нормално, тогава просто й предлагай по-начесто. 5 кг. е съвсем прилично увеличение на теглото, средно по килограм на месец.

# 13
  • Мнения: 7
благодаря ти за отговора Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт