Септемврийка на мъжО се въси, да фнимаа вече к'ви ги ръси - Тема № 19

  • 21 492
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Аз днес станах в 11 часа, че снощи нали бяхме на детски РД и се върнахме късно  smile3503.
И аз за козметиката вече доста се обърках, незнам каква да взема. Със сигурност няма да е Джонсън, защото не съм доволна.
За Джъмбо - има и хубави неща, аз лично взех някои неща от там и не мисля, че са боклуци. И на Габи съм вземала и мога да ви кажа, че това което съм купувала  не е мръднало. Всеки сам си решава какво и откъде да купува, но аз лично се обидих на изказването. Не мисля, че купувам боклуци.

Sophie PP  newsm59 желая ти много здраве и щастливи моменти със семейството!

Памперс, желая ти успех!


So^Amazing почивай си сега,малко остава. Аз лежа от януари, но няма начин. И моят ММ всичко прави вкъщи, съжалявам го, но няма избор - бебо е по-важен.

# 61
  • Мнения: 285
Чочка, полегни си , почивай повече и ще те отпусне . Не се притеснявай , често срещани са тези менструални болки. Притеснително е ако вземе да те "стяга" корема , и да го усещаш контрахирал.
Даже да се ползва козметика от една серия пак може да не разберете към какво точно прави алергия бебето. В шампоана примерно има съставки , които ги няма в млякото или в сапуна и.тн. та и това е относително  Rolling Eyes
По -рано като писах забравих да пожелая успех на Памперс .  Peace  Дано всичко ти се нареди според желанията  Hug
Амейзинг, добре дошла у дома , и браво на ТМ , че се е постарал . Напомня ми на ММ , той винаги в такива ситуации е също много грижовен , и как ми липсва ако знаете  Cry
При нас май ще вали - А дано !!! Mr. Green Grinning  Поне юли месец да го изкараме на по -нормални температури. Peace

# 62
  • Мнения: 259

При нас май ще вали - А дано !!! Mr. Green Grinning  Поне юли месец да го изкараме на по -нормални температури. Peace

Хехех не вярвах, че ще стигна до там, но напълно подкрепям Simple Smile след тези жеги, които минаха сега се радвам на никаквото време  през лятото Laughing 

# 63
  • велико търново
  • Мнения: 190
Да се запиша и аз в новата теми4ка bowuu bowuu bowuu как сте тумба4ета,днес времето е с нас малко да си по4инем от жегите smile3534 smile3534 smile3534 забелязвам мойто моми4е когато е мра4но времето е по кротка макар 4е кротка е силно казано пак си шава но по умерено Simple Smile на 13 в събота сме пак при докторката да ме погледне на др ехограф и да види дали изоставаме с 2 седмици и колко сме натдали за седмица и половина newsm78 newsm78 newsm78 малко съм нетърпелива  Crazy Crazy Crazy





# 64
  • Мнения: 285
Мая , от българските харесвам " Здраве" бебе. Кремът против подсичане е много хубав. Ние го използваме и за какво ли не . Когато мъжът ми изгоря , му намазах гърба и до сутринта зачервяването беше утихнало и кожата се успокои. За ранички на Невена също го използвам. За да не се залющва раната и да няма опасност от образуване на белег , мажа и кожата много бързо епитализира .  Съдържа Д-пантенол ( силно упокяващо ) и Цинк ( успокоява , лекува леки наранявания )
Другата козметика която харесвам е Babylove  на DM .
Като цяло в началото обаче и аз ще гледам да ограничавам използването на каквито и да е козметики .  Peace  

# 65
  • Мнения: 27
Аз днес станах в 11 часа, че снощи нали бяхме на детски РД и се върнахме късно  smile3503.
И аз за козметиката вече доста се обърках, незнам каква да взема. Със сигурност няма да е Джонсън, защото не съм доволна.
За Джъмбо - има и хубави неща, аз лично взех някои неща от там и не мисля, че са боклуци. И на Габи съм вземала и мога да ви кажа, че това което съм купувала  не е мръднало. Всеки сам си решава какво и откъде да купува, но аз лично се обидих на изказването. Не мисля, че купувам боклуци.


Танче вместо да се обиждаш чети хубаво ,може и да не си попадала на боклуци (дано не попадаш никога Naughty) ,но аз от бодитата които купих и изпрах 2 се разпаднаха буквално и приличат на парцали а ги прах заедно. Другите са ок ,но за тези 2 освен боклук какво да кажа? Има и други попадали на много некачествени стоки,но това не значи че ТИ купуваш боклуци ! Hug Аз също съм доволна от доста неща  Wink
Скорпи да не се окажат познати  Wink
Чочка и мен ме стяга така понякога  Crazy
Петя добре дошла  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 120
Танище и аз съм на вълна матрак. Ще споделиш ли какъв сте избрали. Все още гледам и се чудя какъв трябва да бъде... Thinking

Lemon, ето на този се спряхме последно: http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?cPath=271_338_385&products_id=1430
Ходихме да го гледаме и в магазин Рошко във Варна и сигурно следващата седмица ще го вземем.

И аз Джъмбо не ги харесвам - има и хубави неща, ама нещо като материя не ми допадат. Имам и от там покупки обаче де.

# 67
  • Мнения: 0
Добър ден, мами,

добре се вихрите и в новата тема Simple Smile Голямо наваксване наваксвах  Laughing

Дианка, благодарим за труда!  Hug

Софи, честит юбилей! Да си жива и здрава, най-щастлива мама!

Соу Амейзинг, браво, добре си си дошла вкъщи, почивай, явно има кой да ти помага качествено  Peace

Ани, бая биричка ще има да пиете, ако трябва помощ нещо, насреща сме  Mr. Green

Аз си мисля, че всичките козметики са що годе еднакви. Принципът за съжаление си остава "проба-грешка". Като цяло, най-много отрицателни отзиви съм чувала за Джонсън, почти никакви за Бюбхен. За който питаше дали могат да се смесват - не е препоръчително, но ние от самото начало със Стела ползвахме различни марки едновременно - крем за подсичане Павловича мас, която после сменихме с Нивеа, шампоан на Клоран, гел за измиване на Нивеа, тоалетно мляко на Бюбхен, после на Нивеа, бебешки сапун на Бочко. Абе манджа с грозде, макар не сме били и много редовни с прилагането на козметиката (т.е. не всеки ден), с изключение на крема за подсичане. Явно ни е яка кожата, само единствено имаме проблемен гъз, с извинение  Laughing Е дупето не го ли намажем с крем си се подсича и до ден днешен, а ако не го измием на мивката със сапун, не ни мърда. С новото бебе мисля да продължа с Нивеа, ако не му понася - Бюбхен, ако и това не - ще реагираме според ситуацията. Няма как предварително да знаеш какво ще му е добре - може на най-класната козметика да не понася, а на най-ниския клас да се чувства идеално.

Лулу, аз запомних това, което беше писала, че са ти вливали нещо, което са ти казали, че е глюкозен разтвор, а си треперила от него и мислиш, че е окситоцин. Това ме замисли, защото на мен преди секциото ми вляха една банка разтвор и аз се тресях като есенно листо... едва ми набодоха упойката после  Laughing До сега смятах, че е било от страх и ужас, но ме замисли дали не е от разтвора  Laughing А на мен не са ми слагали окситоцин със сигурност, защото си бях планирана операция. А ако ми бяха вляли окситоцин поне щеше да ми слезе кърмата по-рано...

За Джъмбото и аз да кажа - наистина има доста китайски боклучки там, но има неща, които си заслужава. Ама хитри са тия собственици - като нашибали едни цени 2, 3, 4, 5 лева и ти слагаш ли слагаш в количката, та накрая дето вика Амели не ти мърдат 80-те лева  Laughing

Ние пък днес си направихме резервацията за морето и живот и здраве в края на другата седмица ще се валяме по пясъка Simple Smile Дано да случим на време, а не да моржуваме. То някои от нас ще моржуват щат не щат, щото на морж мязат, ама нейсе...  hahaha

По този повод другата седмица ще трябва да успеем всички да се вредим по консултации, аз - на ЖК, джуджечка на детска и днес звънкам да запазвам часове. Дано не пропадне плана, че след морето съм намислила да постоя една седмица в Родопите при бабата на мъжа ми и до края на юли няма да видя бебко, ако не успея да запиша час.

Айде, че пак се поолях,
 55






# 68
  • Мнения: 72
интересувам се,как септемврийските мами се подготвят за Бебо,от колко и кажи дрешки се нуждае като за начало има ли значение биберона,какви трябва да са шишетата и такива неща

# 69
  • Мнения: 15
Бобито, Май не си ни чела редовно Whistling аз да кажа аз кво съм си намислила за моето, боди с дълъг и къс ръкав по 5 бр., ританки 5 бр., няколко комплекчета и чорапчета, пелени2 броя, хавлии два броя, одеалце тънко и дебело, коритце, легло, стол за кола, количка, термометър, от козметиката само гел за измиване на дупето и зехтин, памперси и мокри кърпи, май нещо пропускам ама някоя мама ще ме допълни newsm78

# 70
  • Мнения: 120
bobito88, моля те кажи, че се шегуваш  hahaha иначе като цяло в тия теми само това се разисква - как се подготвяме Simple Smile Ако поостанеш, ще се запознаеш   bouquet

# 71
  • Мнения: 1 028

С окситоцина проблемът (доколкото ми обясниха) е следният: Да, той се произвежда естествено от организма, но заедно с него се отделя и хормон, които влияе като естествено обезболяващо при майката. Когато го вливат изкуствено (през система) въпросният обезболяваш хормон не се отделя.


При мен явно не се е отделял  Mr. Green Щото окситоцин ми сложиха като се обадих на дежурния рано сутринта с почти 7см разкритие. Болките са си същите, само контракциите са по-чести и по-бързо мина всичко.

С упойка или без, секцио или нормално все си боли, обаче са само няколко часа това. И съвсем малко след това ще си имаме толкова по-различни проблеми (кърмене, хранене, колики и т.н.), че веднага се забравя всичко, а остава най-сладкото бебче на света до нас  Heart Eyes Heart Eyes

За козметиката видях, че сте обсъждали - препоръчвам на всички майки, които имат проблеми с алергии, пък и всеки който може да отдели средства да ползват естествени, био продукти без парабени.

Имаше преди две-три години един скандал с Мустела - вносителят при превода на състава на продуктите удобно беше пропуснал, че в състава има парабени. Което се виждаше от английската версия под лепнатия на български етикет. Така че много трябва да се внимава. Мисля, че новата им серия си е вече без парабени, но за скъпа козметика и то за бебе беше предизвикало голям скандал.

А относно всякаквито Джонсън, Бочковци и Бюбхен мнението ми е силно негативно, няма да задълбавам  Simple Smile По-добре изобщо без отколкото с, пък то и едно бебе от какво толкова има нужда - само нещо за измиване  Peace

# 72
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Има един такъв момент, че окситоцинът плюс пукането на мехура засилват чрезвичайно интензитета на контракциите, съответно  болката става по-голяма, съответно в един момент не издържаш и искаш упойка, а най-често към този момент вече окситоцинът си е свършил работата и пълното разкритие е съвсем близо. Знаех за тази зависимост и много се дразнех на това, че веднъж ти вливат някакви работи, пък после за да неутрализират ефекта, добавят упойки и въобще става.... Shocked Бях твърдо против упойката. Обаче в един момент... добре, че мойта лекарка беше излязла. Казах на мъжа ми, като се върне, ще си поискам упойка. Е, като се върна, тя ми каза, че вече няма нужда и смисъл от упойка. Разминахме се, но мисълта ми беше, че дори такъв настървен противник на упойките като мен, беше готов да се предаде.

За епидурална въобще и не съм си мислил в този момент, но ако ми бяха казали секцио (като върл противник на него и само в краен случай) щях да съм първата на операционната маса.  Joy Кълнях се след раждането, че второто ще е след 15 години и с епидурална. ахахаха, друг път.
Връщам се да ви чета, че днес не ми беше ден.
Елена паднала и си беше ударила някак си ръката. Болеше я, та я закарахме до Спешното. В крайна сметка се оказа, че нищо ѝ няма де, но аз си повисях там с нея. Сега след сън все едно не се е удряла, за щастие. Имам лош спомен от миналата година, как ѝ я измъкнах.  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 3
Момичета, айде едно болнично "здрасти"
от мен Weary
Звъннах одеве на моя доки да му кажа за стягането и като му обясних той вика
"Иди да те видят някъде" Еми, дойдох и ей ме на.
И аз трябва 3 дни да стоя. Сега съм на система и пиша с едната ръка,
ама по-късно ще ви дам отчет.

# 74
  • Мнения: 2
Choch_KA неприятно е, но ще мине, важното е ти и бебо да сте добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт