Коремчето вече ни издава - Априлче се задава

  • 26 562
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 660

Един въпрос. Ти защо се интересуваш как раждат другите? Не е ли целта всеки да има право на избор и да се чувства удовлетворен от него? Защо трябва да се демотивират да раждат естествено? Какво е по-евтино от естественото раждане според теб? 
За естествено раждане лекар не ти трябва, най -много акушерка с опит с естествени раждания. Имам и двете нормално неестествено и напълно естествено. Разликата я зная много добре. Пожелавам на всеки раждането, за което мечтае и не искам да демотивирам никого. Който иска секцио, моля. Информация - колкото искаш. Само някой трябва да чете, но то и това си е въпрос на собствен избор.

От къде ти хрумна, че ме интересува как раждат другите? Това горното беше шега, съжалявам, ако иронията не е била достатъчно явна.
Аз съм за правото на избор на всяка жена, за съжаление мога да упражня това мое право на много малко места и в повечето случаи скъпи. Бъди уверена, че съм достатъчно информирана и мотивирана в решението си, но ти благодаря за съветите.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 402
Не знаех, че си в друга държава и понеже в Бг има само един - говорих за него. Да, вие в Щатите си имате тестове. Нормално е да не ги носят далеч. Ако можеш да си го позволиш - направи го този. Мои познати българи в Щатите са си го правили и са спокойни. Но тук в Бг - описах как стоят нещата.

По принцип амнио се препоръчва при жени на 35+ и в случаи, когато скрининговите резултати показват риск, по-голям от този на амнио-то, т.е. 1:250 и по-голям. Рискът за синдром на Даун е 1:250 при жени на 36 г. Дори и всичко останало да е наред - само възрастта да е фактор. Чела съм много за процедурата - не ме е страх, дори знам къде ще я правя, ако реша да я правя, но и аз като теб мисля - нямам желание да пробързвам, все още има време и ще го мисля. Амнио се прави в 19 г.с. Имам пълно доверие на проф. Кременски и Националната генетична лаборатория като информация. Независимо къде ви правят генетичните и БХС изследвания в Бг, те се носят в НГЛ и резултатите идват от там. Ако не се лъжа май и във Варна имаше нещо подобно, но там не правят пълния пакет. Както и да е - това са подробности от пейзажа.

Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 15:49 от Dao

# 632
  • Сидни
  • Мнения: 721
Може би и аз бих си направила амнио, макар да съм на 28, със супер БХС и без проблеми в семейството, но да имам дете със СД или друг синдром е еднин от кошмарите ми, просто искам да съм 100% застрахована.

# 633
  • Мнения: 9 869

Един въпрос. Ти защо се интересуваш как раждат другите? Не е ли целта всеки да има право на избор и да се чувства удовлетворен от него? Защо трябва да се демотивират да раждат естествено? Какво е по-евтино от естественото раждане според теб?  
За естествено раждане лекар не ти трябва, най -много акушерка с опит с естествени раждания. Имам и двете нормално неестествено и напълно естествено. Разликата я зная много добре. Пожелавам на всеки раждането, за което мечтае и не искам да демотивирам никого. Който иска секцио, моля. Информация - колкото искаш. Само някой трябва да чете, но то и това си е въпрос на собствен избор.

От къде ти хрумна, че ме интересува как раждат другите? Това горното беше шега, съжалявам, ако иронията не е била достатъчно явна.
Аз съм за правото на избор на всяка жена, за съжаление мога да упражня това мое право на много малко места и в повечето случаи скъпи. Бъди уверена, че съм достатъчно информирана и мотивирана в решението си, но ти благодаря за съветите.
Радвам се, че е шега.
Съжалявам, но точно прочетох поредната "прекарасна" история за раждане в Майчин дом и съм под афект. Ето, за който се интересува:
http://zabliznacite.wordpress.com/2013/10/08/rajdane-na-bliznaci-maichin-dom/

Колкото до скъпото право на избор, от моя опит цената не определя качестово. Раждането ми в Токуда струваше о/о 3000 лв. Още съм бясна за това, което получих като отношение, раждане и т.н. За сравнение в ТК за 300 лв избор на акушерка + нещо на ръка, не мога да спра да се хваля. Ясно ми е, обаче, че получих препоръка за правилния човек.

Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 16:04 от Aludra *

# 634
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
аз утре съм на консултацията с генетик, да видим какво ще ми каже, но в разговора по телефона беше спокойна, дори поднесох коментара на доки, че отлепването ще повиши рисковете, но генетикът каза, че не вижда проблеми - според кръвта  Peace

не съм се интересувала от други теми с информация, аз съм и голям оптимист, в чашата ми и 1 капка да има - в съзнанието ми не е празна  Blush

# 635
  • Мнения: 103
Аз днес бях с надеждата, че най-накрая ще се запиша на женска консултация, за да знам, че съм отхвърлила и този ангажимент, нооо не би. Отивам си аз с направленийцето и нагласата за мерене на тегло, кръвно, ехограф, при което лекарката ме заковава с въпроса: А, скрининг правихте ли? Отговарям утвърдително, а тя ме гледа очакващо, да й връча резултатите, които аз не нося, тъй като сметнах, че това изследване не е задължително, следователно не е задължително да нося и резултатите от него. Следва нацупена физиономия и записване на час след 1 седмица и да си нося всичките изследвания. И така си тръгнах по живо, по здраво. Вероятно от една страна е права, но от друга, има жени, които си правят само най-обикновен тест за бременност преди да се запишат на женска консултация. Имах нужда да се оплача,съжалявам, ако съм ви натоварила...

# 636
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Е много глупаво е това, голяам работа ... че ще й ги занесеш другия път. А ако не беше правила  скрининга Crazy

Ако не ти е взела направлението - аз бих отишла при друг лекар  Peace

# 637
  • Мнения: 103
Ами взе го, ще видя следващите 1-2 пъти дали ще затвърди днешното вечатление и ако е така, ще я сменям  Naughty Голяма тъпотия и аз доста се подразних, никак не обичам да ми се вменява чувство за вина и безотговорност, че не си ходя навсякъде с един кашон бумаги, ей така за всеки случай.

# 638
  • София
  • Мнения: 1 402
elibeth, не би трябвало да е проблем да те запише сега и да ѝ занесеш резултатите, когато се уговорите. Наистина тези изследвания не са водят задължителни. По-скоро тя трябва да ти пусне задължителните, т.е. покриващите се от здравната каса - кръв, урина и т.н. Не знам какъв им е проблемът на лекарите - не им се работи ли какво ли, съответно няма никаква аргументация и за действията им в повечето случаи човек си остава със зяпнала уста. Разбирам фрустрацията ти. На мен още не сами мерени корем, тегло, кръвно, а съм в 4-я месец, писала съм, няма да досаждам повече Simple Smile

Песимизмът и оптимизмът не ме интересуват. Мисля си, че съм реалист, харесвам доказани факти и налична достоверна информация. За нещата, за които няма такива - тогава вече се кръстя и моля, но при положение, че има някакви обективни данни, на базата, на които мога да направя информиран избор - за това нещо съм с 2 крака и 4 ръце. Оптимизмът няма да ме направи по-млада. Песимизмът няма да ме състари. Нито едното, нито другото ще промени качеството на яйцеклетките, което се променя с възрастта - и те стареят също.

# 639
  • Мнения: 237
някой ще коментира ли въпросите ми за кърмата ?

# 640
  • Мнения: 9 869
И да го е взела, може ново и при друг лекар.
Скринингът не е ли по желание?

# 641
  • Мнения: 9 869
Относно кърмата, има няколко заболявания, при които може наистина да няма човек кърма, но те са си доста сериозни. В общия случай, причините за липса за кърма са следване на неправилни съвети и подаване на погрешна информация от лицата, които би трябвало даса компетентни.

За успешното кърмене е важно бебето да засуче възможно най-скоро след раждането, да се храни при първите признаци на глад ( т.е. като започне да си върти главата да поднася ръчички към устата), да се храни, когато то поиска, да не се дават добавки, освен, когато наистина е необходимо (за вода и чай изобщо не говорим).
Условието за имане на кърма е бебето да суче и пак да суче Simple Smile - денем, нощем, когато поиска Simple Smile.

# 642
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз съм седмаче и отгоре на всичко ме е хванала веднага пневмония в болницата и съм била 2 седмици в кувиоз. На майка ми от притеснение й е секнала кърмата, тоест и стреса и тревогата също повлиява.

# 643
  • Мнения: 103
Dao,  на мен това ми беше първата мисъл, че не би трябвало да е проблем. Отидох при този лекар с нагласа, като бял лист, нито с големи очаквания, нито пък със занижени. Иначе, скрининга не е задължителен, до колкото знам за жени над 35 год. е пожелателен, аз съм на 28 и за това беше и моето учудване.

# 644
  • София
  • Мнения: 11
 Здравейте, беболини, пиша от много дни и все немога да довърша newsm78
Първо, радвам се за всички с добри резултати от прегледи и стискам палци за всички, които имат нужда.
- По темата за раждането -  моето беше в Окръжна болница, избрах я заради близкото й местоположение и с идеята, че раждаща няма да попадна в някое следобедно задръдтване и ...сгреших Tired. По този повод исках да попитам мамите раждали в МД, ако могат да споделят при кой лекар са били.
- Относно кърменето, имах късмета да попадна на лекция от "9 месеца" на акушерката Елена Василева. Невероятна жена, която така ми наби в главата, че каквото и става не трябва да се отказвам, че като се разкърмих, та се прекърмих до 2 год и 2м.. В този ред на мисли от нея запомних, че бебето ми няма да се счупи ако в родилния дом се наака и аз реша да го измия вместо да чакам акушерките Joy.. Да не купувам всички дрешки, просто защото когато се роди ще искам да купя още( това не го спазих Flushed) , а и не ясно колко голямо бебе ще излезе...
- И последно -  за количката, критериите ми за избор бяха: кошчето да се върти напред и назад, да е достатъчно широко и да има пълно легнало положение. Да се сгъва лесно и да влиза в багажника, както и да е с едноредови колела. Спряхме се на Traxx на Хаук.
   bouquet за всички, които имаха търпение да ме изчетат

Общи условия

Активация на акаунт