За съдовете и приборите

  • 13 768
  • 27
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Предстои ми подновяване на почти цялата кухненска посуда - прибори, чаши, чинии.
Прииска ми се да обсъдя с някого различните варианти, тъй като все още не съм се ориентирала напълно какво точно да взема. Ще се радвам на съвети и идеи. Ако има и снимки - ще е още по-добре. Пък може темата и за друг да е полезна.  Simple Smile

# 1
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Едва ли ще мога да дам кой знае какви съвети, но пък такава тема и на мен ще ми е от полза, така че се записвам да следя. Благодаря!  bouquet

Доколкото знам, не всички прибори могат да се мият в миялня, макар че официално са неръждаеми - по какви критерии (освен естетически) трябва да се избират?

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Сегашните ми прибори са с красиви дървени дръжки и не ги мия в миялната (то в самото упътване на миялната си пише, че дърво не се слага вътре). Обаче ми се ще да ги подменя. Вече са взели да се захабяват дръжките.
Освен да ги шкуря и лакирам...  newsm78
Но пък ми се ще новичко  Blush

# 3
  • Мнения: 520
мога да кажа лично мнение само за чиниите.
Харесват ми определено онези с китайските мотиви, които се появяват периодично в големите магазини.
Не можах да намеря друго изображение в мрежата освен на един потребител от продавалника
http://prodavalnik.com/chiniya-ot-kitayski-portselan-i30112623

По принцип това е масово производство и определената цена в линка не кореспондира с действителността.
Цената им е около левче на чиния - По леки са от доста от другите които съм ползвал, но са и крехки, по лесно се чупят.
От друга страна и това  не  е проблем защото трябва да се сменят от време на време.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 006
Браво за темата, мисля, че ще е полезна Peace Аз лично харесвам приборите на Luminarc, красиви са, издръжливи са на удари Laughing, но пък и цените им не са малки.
Може би тук е темата да попитам: за вилици, лъжици, ножове и подобни как трябва да се избират, за да са подходящи за миялна и да не стават на петна или да потъмняват от измиване в нея ?  newsm78

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Кои сервизи на Луминарк? Че те имат доста.  Simple Smile
За миялна са подходящи прибори, които нямат вложка на дръжката. Или, ако имат, то специално да е указано, че стават за миялна. Иначе вложката може да се обезцвети или да стане на петна.
Аз лично харесвам да няма вложка.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 006
По принцип повечето са им хубави, но най ми харесват тези цветните /има ги и в зелено и в други цветове/, подобните на тях, както и черно белите тук, и тук.

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
В зеленото ми харесва. Бих го ползвала, ако имах къща в Прованс - за маса в градината под асма или глициния. Или просто под дърво  Simple Smile



Или тук, но за обяд:

# 8
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В мола на Черни връх има страхотен магазин:-) Намира се срещу входа на Карфур.Има от сервизите,които обсъждате.Тенджери, тигани, чаши, сервизи за кафе и храна, солници и комплектни прибори.Цените са нормални поне според мен.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Там не съм ходила. Дли пък да не се занеса да разгледам?  Laughing

Иначе аз от дете харесвам чинии с флорални елементи от този тип:
Скрит текст:

Такива не ми допадат:
Скрит текст:

# 10
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Помня ,че имаше един страхотен сервиз за кафе с чиния за торта с флорални мотиви.Помня го щото съм му хвърлила око.Иди разгледай.Все нещо може да ти хване окото.Определено има доста неща за зяпане:-)

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
След тези препоръки непременно ще ида, благодаря ти!  Grinning
Сайт дали имат?

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Reno.bg mislq che sa te

# 13
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Благодаря. Разгледах. Интересни неща има, но нещо сервизите не ме впечаталиха. Не знам защо.  Confused

# 14
  • Мнения: 718
А при градинката на Кристал има магазин на Бохемия. Там винаги има интересни неща. Също и магазините КРЕО не са лоши. В мола на Хемус има такъв и от там си купих разни неща последния път.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт