ОКТОМВРИЙКИ - Тема 19

  • 33 517
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 788
Багодаря за новата тема! И при мен освен леки менструални болки и смъкнат корем от 20-тина дни-друго няма.Вс ден гледам за тази 'тапа'...нищо засега.Утре съм на лекар и да видим какво ще стане.Още се чудя за епидурална упойка и май ще си поискам заради страха ми.Все още си имам зверски апетит,а казват,че деня преди да се роди бебо спира да ти се яде-ще видим.На родилите мами пожелавам успех с кърменето-да е безболезнено .

# 16
  • Мнения: 2 850
момичета, какви капки за колики ползвате?

# 17
  • София
  • Мнения: 334
Привет от мен!
Catalonia, благодаря за темата и честито детенце! Моля, запиши ни на първа страница с бебето:
Калина, родена на 14 октомври с мерки 2 570 гр, 48 см  Hug

Вчера ни изписаха, около 2 600 гр беше, вече е изцяло на кърма, снощи имахме безсънна нощ, ще видим тази как ще е.

Честито на всички родили! Да са ви живи и здрави дечицата!

# 18
  • London
  • Мнения: 73
Запис и от мен, благодаря каталония!

# 19
  • Мнения: 189
Запис и от мен.
Честито на новите мами! Пожелавам ви здрави бебоци и позитивни емоции Simple Smile

# 20
  • Мнения: 56
Честито на новите мами в групата на родилите. На останалите търпение - още мъничко остана. Толкова ми е мило като гледам линийките в подписите - повечето мъници са на броени дни.
И Мишо и аз сме добре. Много му харесва да го гушкаме и да му говорим. Мисля, че от няколко дни започна да вижда и кокори едни големи очи - много е смешен. Коликите са поносими - не реве много, само надвечер е кривичък и си поплаква. Давам Инфакол и чайче от копър, ама никак не ги харесва и двете, сърди се. Храним се на 3-4 часа, смесено хранене. С това нощно хранене сутрин съм като зомби, а трябва да оправям и каката за градина.  До Нова година сигурно съвсем ще се зомбирам. Но пък ми е толкова хубаво, че къщата е пълна.
Използвам хубавото време и излизаме на разходка за по час, много хубаво спи навън.
Напомням на всички мами, че при раждане на дете се полага еднократна помощ за раждане на дете. Тя не зависи от доходите на родителите. Документи се подават в социално подпомагане по постоянен адрес на майката.
Спокоен и слънчев ден на всички!

# 21
  • Мнения: 91
Точно се чудех какво е това затишие в темата, то нова имало Crazy

Диана, Джули, честито!   bouquet

Чак вчера извадих количката, шезлонга и дрешките, днес ме чака пране и подреждане. Майка ми е тръгнала към Шейново да ме ражда след една изгладена риза, ще гледам да не прекалявам с ютията Laughing

# 22
  • Мнения: 47
Благодаря за темата, Каталония!   bouquet Е,  както и очаквах, ще "закрия" последната тема. Още съм 2 в 1,
Криси, спокоо не си сама,аз ще закривам темата края на месеца Simple Smile
Честито на новите мамита   bouquet
  bouquet за новата тема

# 23
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря за темата!Запис и от мен Simple Smile

# 24
  • Мнения: 37
Здравейте майчета!

Искам да се похваля: На 07.10.2013г. се родиха моите малки принцеси - Наталия 1760г. 43см. и Екатерина 2670г. 48см.

Малко със закъснение се включвам, но имах усложнения след секциото и останах по-дълго в болницата.

Честито на всички "нови" мами! Да са им живи и здрави съкровищата и да растат много щастливи и обичани!

# 25
  • Мнения: 9
Запис и  приятен ден от нас Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 075
Копирам си въпроса от предната тема:

Въпрос към ЛЛЛ:
Днес е 12 ден от както родих. Кърмата ми е все още на капки. Основно сме на АМ. Днес успях да изцедя 30 мл и добавих още 30мл АМ.
Малката явно е свикнала с шишето и да се кърмим е много трудно. Тя реве, аз се ядосвам. Купих дори силиконови зърна, защото от едната гърда пък ни е още по-трудно и с тях суче, но пак с мъка - малко по-големи са и тя често няма желание да засмуче хубаво, че да издърпа и моето зърно
Знам, че дори и позата ни е неправилна, но ми е много неудобно за дясната гърда.
Гледам да я кърмя когато е спокойна, но бързо губи интерес, много малко тече.
Лактогонния чай не помага, течностите, храната- също.
Искам да премахнем АМ и дори да не суче бих се цедила и давала от мен, но вече почнах да се съмнявам дали някога ще ми се напълнят гърдите, много са ми меки.
Знам че тя със сукането ще сттимулира лактацията, ама като не иска?! За това се надявам помпата да стимулира, но уви.

Другата ми грешка е, че вечер и през нощта сме само на АМ, не ми се иска да я разревавам с кърмене през нощите.

Какво да правя?

# 27
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 057
 Heart Eyes Heart EyesЗдравейте момичета  ,честито на новите мами ,само хубави моменти и по-малко безсънни нощи желая!
Да се похваля и аз- на 20.10 с планирано секцио се роди дъщеря ми Лора, 3650гр и 52 см.И двете сме добре и  чакаме с нетърпение да си идем вкъщи! Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 18
Catalonia благодаря за новата тема   bouquet

Ох момичета моето малко гевезенце нещо не можем да го излъжем да спи самичко и на всичкото отгоре иска някой постоянно да го гушка , като не е на неговото и чак се дере от реване.

Честито на всички обебили се мами   bouquet

# 29
  • Мнения: 190
Catalonia, благодаря и аз за темата   bouquet страшна си, намери време и за нас!
Привет от мен!
Catalonia, благодаря за темата и честито детенце! Моля, запиши ни на първа страница с бебето:
Калина, родена на 14 октомври с мерки 2 570 гр, 48 см  Hug
Вчера ни изписаха, около 2 600 гр беше, вече е изцяло на кърма, снощи имахме безсънна нощ, ще видим тази как ще е.
Честито на всички родили! Да са ви живи и здрави дечицата!
Джули, родили сме на един ден с теб!  Flutter да е жива и здрава Калина, бързо да укрепва и да радва мама!
Честито на всички родили тези дни! Да са ви живи и здрави дечицата! На последните октомврийки - успех! с вас сме!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт