Априлче палаво лудува и за празниците се вълнува :)

  • 27 467
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
За кърменето и аз бях настроена много скептично предния път-просто си мислех,че няма да ми се получи-дори се бях настроила така.А то стана точно обратното-получи се супер естествено и така откарахме 1г. и 2 мес.
Накрая даже аз я отбих,защото тръгвах на работа,а и поради никнето на зъби вече ме използваше по скоро като успокоително и залъгалка:)Наистина всичко се случва на момента-затова по-позитивно и не на всяка цена.Нека се наслаждаваме на прекрасните моменти,които изживяваме сега.Да ви кажа след като родих предния път ми се стори,че бременността ми мина супер бързо,като миг,а аз много и се наслаждавах.Така че наслаждавайте се на момента,а те тепърва предстоят.

# 46
  • Мнения: 14
Записвам се и аз  newsm03
Днес бяхме на преглед...всичко е наред. Бебо вече е 370г.  newsm68
Другия месец ще е следващото посещение при лекаря и стискаме палци всичко да е наред.
Лека и спокойна на всички  smile3525

# 47
  • Мнения: 21
И на мен много ми липсваше бременността след като родих,чуваствах се толкова добре че можех да си бременея вечено..Даже си мисле как ще изчакам да минат няколко години,че да си правим пак бебе и в момента в който грам не ми се бременееше бебчо реши да ни изненада Grinning Сега също ми е много хубаво да си бременея,но като знам какво щастие ме чака после съм по-нетърпелива за появата не бебчо

# 48
  • Мнения: 250
В голяма част от европейските държави ротавирусната ваксина е в задължителния списък, в България има педиатри които задължително я поставят на бебчетата, които следят (предупреждават предварително, че винаги я слагат), това съм намерила за сега като инфо. хубаво е по-рано да почнем да мислим за тези ваксини, част от тях се слагат в първите седмици след раждането, поне трябва да се информираме за тях.
Същевременно колкото и гадно да звучи съм на мнение, че всяка настинка и т.н. сами ще придадът имунитет на бебето и ще го кали към околния свят, ще бдим над тях като орлици, но не можем да му бием всичко предварително нали и да му изграждаме фалшив имунитет  newsm78

# 49
# 50
  • Мнения: 606

Alena   bouquet

Само хубави новини в новата тема.  Simple Smile

Относно ваксините -  не мисля, че сега е момента, определено. Да не забравяме какво съдържат те.

# 51
  • Мнения: 567
Алена  Hug

За ваксините- аз съм много против , затова на каката сложихме само задължителните. За малкото мисля че ще е по същия начин.

# 52
  • Мнения: 10
Честита ни нова тема и Алена, благодаря ти  Hug
Доста сме продуктивни  Mr. Green. Толкова интересни теми сте подхванали, но половината бременният ми мозък забрави  Rolling Eyes
За майчинството винаги (откакто почнах да го мисля този въпрос) ме е ужасявало. Аз съм самоосигуряващо се лице и условията за получаване на каквото и да е обезщетение са малко по-неблагоприятни. Преди няколко дни пресмятах какъв ще е размера му първата година и... никак не се зарадвах  Rage.... не знам как ще го изкараме този период и по всяка вероятност аз също ще работя от момента, в който мога, за да попълвам семейния бюджет... но като цяло съм меко казано бясна, че окончателния резултат е обезщетение по размер почти като на братята... а аз не съм спряла да работя и да си плащам осигуровки редовно и в не малък размер....
За ваксините и за мен ще е много интересно да чуя мнения по този въпрос, че аз нямам никакво ... Embarassedтъй че може би не е толкова рано, за да може "неорентираните" като мен да се ориентират.
И не на последно място да споделя резултатите с вас от вчерашния ми преглед. Бяхме на ФМ в 1АГ, лекарката не спря да хвали момата ни ("отлично" беше всяка трета дума). Казаха ни тегло (379 г.), мериха нос, напречен разрез на стомах, бедрена кост, гледа сърце (обясних, че имам притеснения поради фамилна обремененост), 3 съда на плацента, гледа дали добре храня бебето и така.... Макар че на мен ми се стори по-кратко изследване отколкото очаквах. Не разбрах дали гледа другите органи, но може би това ще се случи на другата ФМ в 30 г.с. (на резултатите ми отзад пише, че е препоръчително да се направи). Малко съм объркана, че по всички календари съм 21 седмица, а на вчерашното изследване пише, че съм 20 г.с.  Thinking
Бяхте писали по-напред, че бързо ви е миналата бременността, а за мен минава тооооолкооова бавно, само броя дни, седмици... нямам търпение да си видя отрочето и да се върна към предишния си начин на живот  Embarassed (егоистично звучи, но е така....)
Дълго стана излиянието ми, за това ще спра до тук и за следващия път ще оставя да споделя с вас съмненията ми относно медицинското "обслужване" което получавам от следящите ме лекари  Whistling

# 53
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен.Вчера разбрахме,че ще си имаме мъж Simple SmileПочти сигурна бях,че е мома,но както и да е,изненада.Първо детенце ще ми е,но 3 години работих с дечица в педиатричен кабинет и смятам,че освен задължителните,които и без това са много,няма смисъл от други.Те не защитават 100% в никакъв случай.Вчера по време на прегледа доктора каза,че бебо е ок.обаче след това ми изписа Гинипрал по половинка и Магнерич.Не усещам контракции,нито той каза,че има.Някой пил ли го е този Гинипрал,чудя се дали да го почвам newsm78

# 54
  • Мнения: 1 674
Добро утро и от мен! Включвам се само по повод ваксините - страшно ме е страх от тях и само се моля детето ми да ги понесе добре и без поражения /задължителните/. Допълнителни не слагаме в къщи и нямам намерение да слагам и на детето си.
Вълненията около втората ФМ ни тресат виждам, моята е след 2 седмици при Д-р Марков, тогава съм и на ехокардиография. Радвам се за положителните ви резултати на всички, няма по-хубаво от това.
За седмиците, аз също знам, че се броят напр. 19г.с. и 1д. = 20г.с., но лекарката ми ги брои на навършени, т.е. още съм в 19та г.с.  Така ги брояха и като бях в болницата за кървенето, на навършени.
За мен бременността ми тече адски бързо, мина половината, а хем искам вече да си гушкам куклата, хем още да си ходя бременна и да ме подритва.  Heart Eyes  В този ред на мисли си записах час за бременна фотосесия през Март, дано прекрасницата изчака до тогава.  Blush

А уж се включвах само по повод ваксините.  Embarassed

# 55
  • Мнения: 154
И аз не мисля да слагам допълнителни ваксини, освен задължителните по имунизационния календар.
За отпуска по майчинство, мисля да си гледам детето първата година и след това да ползвам невзетия отпуск, а после се надявам да намерим читава гледачка. Със синът ми имахме късмет да попаднем на прекрасна жена, която вече е възрастна и не гледа деца, но живот и здраве надявам се пак да намерим правилния човек. Миналия път поех ангажимент да поработвам от къщи през първата година и, въпреки че си харесвам работата, ми тежеше, та сега не смятам да правя тази грешка:)

Относно раждането и баткото, имаме два варианта - ако е някакво по-човешко време ще извикаме родителите на мъжа ми, които живеят наблизо, а ако е нощем, ще отида сама (живеем на 10 мин. пеша от Майчин дом) или с такси, а мъжът ми ще дойде когато може. При всички положения приоритет ми е баткото - да не се стресира и да не му нарушаваме естествения ритъм повече от нужното. По тази причина отпадат приятели и съседи - бих го оставила само с хора, с които е свикнал и обича:)

Гертруда, и аз мисля да си направя бременна фотосесия февруари, но сама:)))

# 56
  • Мнения: 182
   Благодарности на Алена за новата ни темичка! Hug
  За ваксините-сложих само задължителните,че хич не са малко.Ротавирусната я пропуснах,и сега пак няма да я слагам.Дори сложената ваксина не е гаранция,че детето няма да се разболее.Примери около мен пълно.
   С кърменето и аз мислех,че няма да се справя добре.А стана при нас съвсем естествено и откарахме до 1г.7мес.И ако не беше 2-та бременност,още щях да си го кърмя. Grinning
  За майчинството мисля,че 1-1,5г. е добър период за гледане на дете.Стига след това да има за всяко едно дете осигурена база за гледането му,за да да може  всяка една майка ,която пожелае,да се върне на работа.Но подкрепям и тези жени,които се връщат на работа след раждането.
   Относно раждането и по-голямото дете-ще го взимаме с нас,когато и да почне раждането,че няма на кого да го оставяме.Стига да не родя доста по-рано,че тогава ,без ММ,не знам какво ще правя-не съм измислила още Sad

# 57
  • Мнения: 395
Г-жа Гертруда Смехуркова все едно е написала моето мнение за ваксините. Допълнителни няма да слагам, дори ако мога да намаля някоя от задължителните, ще е постижение.
В къщи ще си стоя колкото се може повече.

# 58
  • Мнения: 15
Момичета, здравейте! Виждам темите с ваксините - тъй като аз съм склонна към алергии, избягвам всякакви такива, едната година слагах противогрипна и ми се появи алергия(поне си мисля , че се дължеше на нея), която след това доста трудно преодолявах. Та сега за детето, не мисля да слагам всякакви такива, също ми е мнението и за Cervarix - за ЧПВ, колкото полза, толкова и неизвестни страничните ефекти.
Г-жа Гертруда Смехуркова след 2 седмици също съм при Марков, може да се засечем , аз съм  на 02/12/2013г.  newsm03
Колкото до ФМ, малко съм притеснена, не че досега има повод, ама всичките изследвания много ме напрягат.

# 59
  • София
  • Мнения: 873
Добро утро мами- настоящи и бъдещи:)
Аз както и предният път ще работя до последно.Така е в семейния бизнес:) Но поне последните седмици ходех не по цял ден, а и не ходех сутрин рано, а кота се наспя, оправя и т.н.После не съм спирала.Няма как-работниците искат заплати:)Сега сигурно също ще е така.Ще си инсталирам програмите и ще пробвам и от вкъщи да работя като имам отдалечен достъп до компа в офиса.После ще видя. Едната баба /т.е майка ми /отпада като помощника, защото баба ми дойде да живее при нея, страда от сериозни проблем и не може да бъде оставена и за миг сама, че не се знае какво ще й хрумне да направи. Ще разчитам предимно ва другата баба /свеки/ и мъжът ми. И най-вече на себе си. Ако мога да мина без баби в началото ще е екстра. Но ще видим. След това ще си търся детегледачка. С Роси имах такава до към 2г възраст когато тръгна на градина. Идваше по2-3 пъти в седмица, за  да мога аз да ходя в офиса. И сега сигурно ще е така. В крайна сметка ще имам нужда от млако свободно време вечер да се почувствам и аз човек.
Но за мене идеалната възраст едно дете да тръгне на детско заведение е 2г.

За ваксините съм категорично против. Ще видим как ще се разберем с педиатърката ни обаче. Хич и не искам ваксини. Страничните им ефикти са повече отколкото ползите от тях си мисля. А допълнителни да слагам-абсурд. Като знам какво щи вкарвам в тялото на детето ми и настрахвам. Въпреки, че изкарахме един ротарвирус на 6м възраст и то с приемане в болница /което на по-късен етап осъзнах, че е било напълно излишно и само стрес ми докара и на мене и на беба/. Така, че ще видим как ще е .Да не говорим че около мене вече има толкова случаи на отключени сериозни заболяваниу именно след ваксини. Страх си ме . Признавам си.
Доколкото съм чела с мъжа ми инфо всъщност пролебма е, че се слагат няколко валентни ваксини т.е едновременно за няколко болести.Това май в другите държави не се прави.
А ца ваксината за ЧПВ има толкова неофициални данни за много дечица починали вследствие на нея, че направо настръхвам. Не бих го причинила на дъщеря /ите си.

ikitoriq понеже си решила да раждаш в Шейново избарал ли си си лекар- мога да ти препоръчам д-р Ненов:) Уникален човек.

Хубав ден от мен!


Общи условия

Активация на акаунт