Да се оплачем...

  • 7 272 492
  • 65 224
  •   2
Отговори
# 31 530
  • Мнения: 5 172
Ще чакам да мине цикъла и този път вече трябва да се срещна с гинеколог и евентуално и ендокринолог...

Днес се оплаквам от собствения си гаф - ходих да ми вземат кръв за кръвна картина и СРП, но съм притеснена, че дъщеря ми хвана вирус и не е на училище и съвсем забравих, че трябва да съм гладна и жадна, за да дам кръв... Дали ще се изкривят много резултатите? Confused

# 31 531
# 31 532
  • Мнения: 4 785
А го искат, за да ни мъчат ли?

# 31 533
  • Мнения: X
Вероятно да.

# 31 534
  • Мнения: 69 259
Пускала съм кръвни на детето с утайка и ЦРП в късен следобед.  По спешност. Ни гладен е бил, ни жаден.
Аз също съм си пускала кръвна картина и маслен профил сутрин рано - казвали са ми, че мога да пия кафе. /с ниско кръвно съм и ако не пия, не мога да стигна до поликлиниката/...тоест също жадна не съм била...

Мъ Мяу, не ти разбрах въпроса...прозвуча заядливо...Rolling Eyes

Отговарях от телефона в движение, за това едносрично беше...както и да е.

# 31 535
  • София
  • Мнения: 8 943
Разбира се, че оказва влияние храненето и пиенето преди изследвания. Иначе защо ще ги правят на гладно сутрин. Когато се налага изследване през деня, обикновено лаборантите знаят, че си се хранил и си го съобразяват. Едно кафе не е проблем.

# 31 536
  • Мнения: 69 259
Не мисля, че лабораториите съобразяват нещо и променят референтните си стойности само за конкретен пациент. Нямам такива наблюдения. Цвъкват ти твоята стойност и до там. По-скоро лекарят би могъл да съобрази...
За една ПКК няма какво да промени. Има различни изследвания, разбира се...но тук питането беше за една обикновена кръвна картина с 8-10 показателя...

# 31 537
  • Мнения: 22 036
Реално кръвната картина на гладно дава по-точни точни дани за захарта, повечето от останалите показатели не се променят.

# 31 538
  • София
  • Мнения: 20 215
Мен ме бяха овикали жестоко преди няколко месеца за такова вземане на кръв за ПКК следобед. В събота ми казаха, че се налага биопсия в понеделник и буквално в последния момент хванах лабораторията. Питах ги дали е ок времето /не бях яла нищо, само вода бях пила/, те казаха, че няма проблем, но като влязох лаборантката ми се развика - как можело такова нещо, после защо ставали поразии при операциите, как можело да не съм яла нищо до следобяд и пр....  Crazy

# 31 539
  • Мнения: 69 259
Кръвната захар е отделно изследване, не влиза в ПКК-то...

# 31 540
  • София
  • Мнения: 39 905
На щерката ѝ правиха ПКК по спешност в Токуда малко преди 12 (през нощта) (По закона на Мърфи лапетата се разболяват в петък късно през нощта Simple Smile Та стигнахме до спешното на Токуда.). Не е била гладна и жадна. Не са и мрънкали.

# 31 541
  • Мнения: X
Чак жаден едва ли е нужно да се ходи за каквото и да е било изследване. Вероятно на гладно ще са по-точни резултатите, но едва ли, ако си хапнал нещо ще е фатално.

Иначе спешни кръвни изследвания съм пускала многократно на децата, изобщо не се гледат тези неща, когато е сериозно положението.

# 31 542
  • Мнения: 22 036
Влиза гликемичен профил. За другите няма кой знае какво отношение гладуването. Вода може да се приема.  В Австралия почти не правят кръвна картина на гладно. Когато отидеш, тогава. Единствено за диабет се изисква да е сутрин на гладно. Като погледнеш ПККто, то няма какво да се промени в стойностите от храна. Евентуално чернодробните, ако си люснал литър водка преди тях.

# 31 543
  • Мнения: 5 172
И на мен ми се е случвало да ме изпратят за ПКК следобед или трудовата медицина обикновено изследват през деня, когато им е удобно. Все пак като има възможност е добре да се спазват правилата.

# 31 544
  • София
  • Мнения: 29 004
И при хормони (пролактин) са ми казвали, че може да пия малко вода, но друго не.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт