Семейството за Коледа се стяга, Априлчето доволно се протяга :)

  • 28 217
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11
Аз бях също днес на лекция на списание 9 месеца. Може с някоя от вас да сме стояли на една маса. Имаше интересни неща, които повечето се знаят де. Нямаше нещо екстравагантно като съвсем нова информация например. Аз исках да чуя за стволовите клетки основно. Някоя от вас решила ли е да замразява и къде? Чудя се има ли разлики в цените. На тази лекция представиха банка за съхранение в Германия, чиито български представител взима проба и праща в Германия. Всички банки ли са в чужбина или има и български. Ето тази тема не ми е много ясна....

Хайде ако ходиш и др.седмица може да се видим.Относно стволовите клетки - миналия път бяха от Cryo save ,които говореха същите неща Simple Smile .Аз в началото бях за това да го направим,но сякаш сега почвам да се отказвам Simple Smile .Като цени бяха около 4000-5000 хил.лв.

# 721
  • Мнения: 216
bobi_e заповядай http://gallery.svatbata.bg/users//main.php/v/merilen/pokupki_bebka/031.jpg.html
alegoria благодаря много за мнението ти, точно това и мен ме притеснява. Но аз от друга страна държа да преповивам на високо, заради дискова херния.

# 722
  • Мнения: 738
bobi_e - Втория вариант е страхотен,само с чекмеджета. Аз такова си взимам сега  Peace
pipence - разбрах за хернията. Наистина ще ти в трудно в този случай. Аз също имам проблеми в кръста и не съм повивала на леглото. Изчистих си всичко от моя си скрин и върху него - доста по широк и имаш място и време за реакция. И каквото и да правиш едната ръка върху бебето и с другата действаш.Там поне се събира гумения повивалник, който има бордове и е труден за преминаване  Peace Има и вариант на повивалници на стойка, ама...нямам мнение за тях.

# 723
  • Мнения: 103
Dao, благодаря ти за отговора, поуспокоих се, явно хипохондричката в мен се обажда Simple Smile
Аз също споделям мнението на Dao за комбинираните легълца, а мнението на Alegoria, само потвърждава убеждението ми, че всъщност не са много качествени и далеч не толкова функционални.

# 724
  • Мнения: 493
Ние легълце купихме. Доста се двоумяхме между дървена кошара и от тези сгъваемите, но в крайна сметка от тях взехме. Има функция люлка, като се вдигне матрачето на второто ниво отдолу се оформят 4 рафтчета, на колелца е, леко е - ще може изключително лесно да се чисти, мести и прочее.
Това е кошарката, която взехме:

# 725
  • Мнения: 26


Единственото, което не ми хареса във варианта на Данчето(май и в твоя е така, но не съм 100% сигурна) е основния летен кош. Минах с баткото през нещо подобно - много държа летния кош да има пълно легнало положение.
Почти 100% той се ползва(поне при нас), а тези модели нямат  Rolling Eyes Страшно ми допадат на външен вид, ама бебето да спи с вирнати крака  #2gunfire. Някой успяват да се нагодят, ама на мен не ми е ОК. Споделям го, за да го имате в предвид ако не сте го забелязали  Hug
Май и аз ще взема отново количка с трансформиращ се кош.


Благодаря за уточнението, не знаех че летния кош може да я няма тази функция за напълно легнало положение.

# 726
  • Мнения: 738
dancheto__ за това си позволих да изкажа мнение. Много малко вариации стават напълно легнали, което за мен е кофти.
И всяка майка избираща количка е хубаво да го има впредвид.  Peace
yulleto_stz -  честито! Със здраве да си я ползвате.

# 727
  • Мнения: 154
bobi_e, аз също нямах много място при раждането на 1-вото дете и за това се спрях на такъв вариант: http://detski-magazin.com/-za-baniata/3946--.html Стоеше в единия край на кошарката, близо до някакъв шкаф, върху който в кутии си държах памперси и козметика. Ползвах го доста дълго и ми беше удобно, не се налагаше да се навеждам.

Нашата кошарка е дървена, с 3 нива и чекмедже отдолу. Тъй като остава открито чекмеджето, поръчах да ми ушият 2 памучни покривала в цвета на дървото и се оказа много практично решение - струваше малко, изглеждаше добре и използвах чекмеджето от началото:)

Dzverr, честита количка. Сигурна съм, че ще си много доволна, мега удобна и практична е:)
Честити покупки на всички, аз чакам последните дрешки да пристигнат и да уредя детайлите:)

Пропуснах за стволовите клетки. С баткото взехме, сега ще пропуснем, защото недай си боже ако се наложи, можем да ползваме вече взетите стволови клетки. Съхранява ни ги Крио сейв, но ние предпочетохме да сключим договор с мамата на българското дружество, за да избегнем риска от евентуален фалит на българското. Освен това от проучванията ми преди 5 години все още има много тясно приложение за лечение със стволови клетки (не че няма потенциал, а медицината не е напреднала достатъчно), но решихме да вземем, защото никой не знае какво ще е положението след 15 години примерно. С първоначалната такса се съхраняват до 18 годишна възраст на детето, след това то трябва да реши дали да продължи да плаща за съхранение или да ги дари. Ако избере да стане донор на стволови клетки и се наложи да се използват стволови клетки за него, има предимство като донор. Това е, което се сещам. Доста отдавна рових:)

Последна редакция: сб, 11 яну 2014, 16:51 от anna_p

# 728
  • София
  • Мнения: 2 641
Момичета, как се чувствате? Аз до скоро бях супер, но от 2-3 дни непрекъснато ми е топло, през нощта се потя ужасно, въпреки че не спим на отопление, хормоните ми явно яко бушуват, защото както си стоя и мога да се изнервя без причина или да ревна. На всичкото отгоре май имам и контракции, защото коремът ми се втвърдява по няколко пъти на ден. С две думи- не се чувствам изобщо добре, особено емоционално. Хвана ме и някакъв страх да не тръгне беба да се ражда преждевременно. Дано скоро ми мине, защото не е приятно:(

# 729
  • Мнения: 738
Ако не е тайна каква е цената за съхранение на стволови клетки до 18 години? Само информативно  Thinking

# 730
  • Мнения: 154
Ако не е тайна каква е цената за съхранение на стволови клетки до 18 години? Само информативно  Thinking

По спомени платихме около 2 000 евро - малко повече или малко по-малко. Сега май цените са по-високи newsm78 http://bg.cryo-save.com/bg/details/d5fpr/ceni/ceni-i-proceduri, освен това предлагат и съхраняване на пъпната връв

# 731
  • Мнения: 51
Нашето бебешко легло е почти същото като показаното от bobi_e - с четири чекмеджета на две нива, размер 60/120, но мисля че друга марка. Купихме го от Вис Виталис, нямам забележки ще си го ползваме и сега - вече е освободено дори Simple Smile от около месец  каката спи сама в стая на голямо легло... Повивалник си ползвах от тези, които е показала anna_p, с твърдото дъно и аз също си го държех в единия край на леглото откъм крачетата на малката. Когато тя поотрасна и вече ми пречеше да я слагам в леглото го държах подпрян отстрани и при преобуване го слагах само, не ми е било проблем, дори ми беше удобно. Доста дълго го ползвах, до годинка и малко после вече махнахме памперса. Единствения недостатък беше, че понякога повивалника се пързаляше леко по решетката на леглото, но бях свикнала да внимавам Simple Smile сега може да измислим някаква модификация тип направи си сам по този въпрос (да се прикачи нещо отдолу на повивалника, което да го ограничава да не се мести).
За количките подкрепям мнението, че е неудобно летния кош да няма пълно легнало положение, това е основния недостатък на нашата количка, макар че малката си беше свикнала и си спеше без проблем в нея.

# 732
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт