Всяка мама чака с нетърпение на Юлското бебче първото движение!

  • 25 067
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 55
Добро утро,момичета!Да ни е честита хубавата тема и дано я напълним само с хубави новини!Виждам,че коментирате продукти за стрии,аз малко заради моите проблеми от суеверие не исках да взимам още,но пък съм 3 кг отгоре вече,а до процедурата ми има месец,така че още днес ще взема нещо,чувала съч много добри отзиви за олиото на Eucerin,междудругото,много хора казват,че маста е най-ефикасна,но майка ми се в скъсвала да се маже с нея,а целия й корем се е нацепил,аз също от години има няколко стрии на дупето,независимо,че почти винаги съм била 54кг +-2 най много,никога не съм качвала или сваляла драстично,при всички положения ще се мажа,но очаквам да си се нацепя...  Diyana_mihova,аз бях около две седмици с хрема,болки в гърлото и кашлица,дадоха ми коризалия и хомеожен 9 ,мажех си носа с един мехлем за хрема с прополис,ментол и евкалипт,който на мен доста ми помага,отделно лимони с мед,чайчета с мед и стоене вкъщи,защото дори след излизане до магазина от студения въздух започваше да ме боли повече гърлото!Бързо оздравяване!                                     

# 46
  • Мнения: 0
Ползвам олиото на Икаров, доста е мазно и миризливо, но четох добри отзиви за него   Simple Smile

# 47
  • Мнения: 143
Запис Simple Smile
За стриите както вече веднъж казах миналия път дадох чувалче пари за кремовелосиони и прочие за стрии и се нацепих.Сега ползвам един крем с тигрова трева да видим как во ще се случи, но аз го почнах доста преди бременноста, че кожата ми е отвратително суха и само той помага при положение, че се мажа само веднъж на ден, а преди пролет и есен съм стигала и до 4-5 мазания на ден.Мажа се и след 20мин пак почвах да се лющя.Въпреки всички при проблема със стриите всичко е до кожа познавам мацки които не са се мазали и нямат и една гадинка и аз мазана мазана и накрая нацепена

# 48
  • Мнения: 613
Добро утро момичета! Леле колко хубав и слъчев ден е навън! Бях забравила какво е слънце.

diyana_mihova: Освен горе-споменатите неща от mmm_17 също можеш да ползваш солен разтвор(натриев хлорид), капки Пиносол. За гърло моя доки ми предписа хексорелетен. Също така си прави инхалации, чай и гледай да си подсилваш имунната система с плодове, можеш дори по малко витамин Ц да приемаш, освен ако не взимаш вече витамини. Но всичко това е консултирано с моя лекар, а знам че при всеки е различно, така че можеш да се обадиш и на твоя да го питаш. Дано ти мине бързо  Hug

По-назад в темата бяхме обсъждали запушен нос и сух въздух. Бяхте ми препоръчали бутилки с вода и мокра кърпа и после бях споделила, че след една нощ няма ефект, но вече след втора и трета има. Не съм си пръскала нищо в носа и дишам спокойно. Сигурно е и от въздуха. Много се радвам, че мина. Благодаря ви!

# 49
  • Мнения: 0
За сега аз се мажа с маслото на Икаров, а после мисля да го редувам с Мустела. Сестра ми ми я препоръча, тя роди преди 3 месеца и няма стрии по корема и гърдите...но има на краката под дупето, защото там не се е мазала. Моя извод е, след като съм говорила и с други мами, е че трябва да се мажем редовно и навсякъде.

Имам и един въпрос...някой чел ли е за упражненията на Кегел? От кога може да се почнат и най-вече помагат ли за по-безболезнено раждане?

# 50
  • София
  • Мнения: 131
за вредните навици . Аз никога не съм пила кафе, кола от време на време - мога да не пия със седмици, после като се сетя в рамките на няколко дена пия по чаша-2-3, цигарите спрях на 01.01.2010. От тогава съм пушила няколко пъти, покрай сватбата, след като спрях кърменето, покрай лоши случки в живота ... отпускам се за по 2-3 седмици и после пак ги спирам. С миналата бременност палих 5-6 пъти, сега един път. Разбирам, че е вредно за бебето, но от 1 цигара нищо няма да му стане. (Имам една приятелка, която супер много осъждах, тъй като и с първото детенце и с второто така и не спря цигарите нито за ден, само ги намали от кутия до по 5-6, да чукна на дърво, за сега не виждам да се отличават по нещо от другите деца, но това не е пример за даване, просто го споменавам)

Имам и един въпрос...някой чел ли е за упражненията на Кегел? От кога може да се почнат и най-вече помагат ли за по-безболезнено раждане?
Това упражнение може да си го правиш винаги по всяко време, независимо дали си бременна или не. Аз като се сетя за него винаги го правя и то от няколко години. Много е готино! С безболезненото раждане не мисля че има връзка, но все пак е много хубаво упражнение, да не говорим, че може да го правиш навсякъде без който и да било да предположи, че го правиш  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 90
аз се мажа с олио на HIPP, попива много бързо и мирише приятно. започнах да се мажа понеже ме сърбеше кожата на коремчето. пробвах и крем на кокона и майка, но не попива добре и не ми хареса.
усещам нещо като движение на балончета в корема, но предполагам най-вероятно са газове. киселините не спират да ме мъчат, само да хапна нещо и се почва.

# 52
  • Мнения: 142
Привет мами много е важно кожата непрекъснато да се поддържа мазна(не само вечер)особено 7-9 месец и живот и здраве след раждането също, защото от рязкото слабеене също стават бели. И пак казвам аз съм раждала жена, но нямам стрии и в последствие и целулит. Не е до мазила, но всеки си знае

# 53
  • Мнения: 607
Здравейте, момичета! Надявам се да ме приемете в юлската групичка! Казвам се Нора от София, на 26 г. и това ми е втора бременност. Пожелавам на всички леко бременеене и пухкав вързоп на финала.Привет и на мамите, с които бяхме в общата отчетна на ноемврийки 2012! Hug
Ние минахме БХС - всичко е наред, сега трябва да се запиша за следене.
За стриите - с първата бременност се мажех от началото с олиото на Нивеа и не ми излезе нито една.
За лошите навици - хапвам каквото ми се яде, гледам да избягвам газирано, но пия по 1 кафе на ден.Иначе няма да издържа темпото на малката фурия вкъщи. #Crazy
Приятен ден на всички!

# 54
  • София
  • Мнения: 131
Хахахаха, Норичка, добре дошла скъпа Simple Smile колко се радвам, че още една позната мама имам тук!
За киселините - газираната вода много ми помага! Други мами ми препоръчаха и се оказа много добър вариант. Буквално няколко глътки сода, после, с извинение, се оригвам, и вече може спокойно да заспя (моите се само вечер)

# 55
  • Мнения: 607
Плежърче, и аз съм много щастлива, че имам отново познати тук! Hug
Забравих да напиша, че термина ми е на 16.07. Понякога имам усещането за движение - направо на два пъти чак ме стряска, все едно ми бие шут в корема.Ама не ми се вярва, че едно 7 см, човече да може толкова осезаемо да ме подритва! Този път плацентата е задна и се надявам скоро да си го усещам.
За киселините - сода и бадеми!
За упражненията на Кегел - наистина са страхотни.След това раждане, мислех, че никога няма да си стегна мускулите на малкия таз, но както каза моя доки - "Сега си като девственица". Със сигурност не обезболяват раждането, но е по-малка вероятността от епизиотомия и разкъсвания.

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хихи, ние сме се наговаряли кога да бременеем Laughing

# 57
  • Мнения: 607
Вал, права си. Доста сме от ноемврийките!

# 58
  • Мнения: 0
Относно стриите... мен много ме притесняват. Започнах преди няколко дни да се мажа с кокосово масло. Мирише страхооооотно,мазно е,разтапя се много приятно по кожата, но не знам дали ще спаси положението. Някой нещо чувал ли е интересно, освен хубавата статия?  Flutter
Мен ме грабна с това, че е органична. Peace

П.С. Нас-новите ще ни сложите ли на 1ва страница?  Whistling хаха

# 59
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
GG BG , пиши на модераторите на групата, ина4е може и да не видят между толкова много постове.

Общи условия

Активация на акаунт