?Въпроси всякакви?

  • 5 270 851
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 65 820
  • Мнения: X
И при мен фейсбука заби. Реших да си рестартирам телефона и 5 минути не можеше да тръгне. Андроид стартира приложение 1 от 1 ... и така въртя сумати време докато зацепи. Бях решила даже да деинсталирам приложението FB. Засега се закрепи телефона. Ще изчакам до утре.

# 65 821
  • Мнения: 1 401
Този цитат би трябвало да е от Закона за висшето образование. (Взех го от старо мнение от форума)
Защо сега не го намирам, аз ли търся грешно или са го премахнали? Моля някой запознат да ми каже Simple Smile
Благодаря предварително! Simple Smile

Чл. 8. (1) Лицата, които са придобили образователно-квалификационна степен „бакалавър” в обучение по държавна поръчка:
1. не могат да се обучават отново по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „бакалавър”;
2. могат да се обучават по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „магистър”, като държавната субсидия е само за два семестъра, независимо от продължителността на обучението.
(2) Лицата, които са обучавани по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „магистър” не могат да се обучават отново по държавна поръчка за придобиване на ново висше образование в образователно-квалификационна степен „магистър” или „бакалавър”, независимо от специалността и професионалното направление на обучение.
(3) Лицата, обучавани по държавна поръчка в образователната и научна степен „доктор” не могат да се обучават повторно по държавна поръчка в образователно-квалификационните степени „бакалавър” и „магистър” и в образователната и научна степен „доктор”.

# 65 822
  • София
  • Мнения: 4 548
Този цитат би трябвало да е от Закона за висшето образование. (Взех го от старо мнение от форума)
Защо сега не го намирам, аз ли търся грешно или са го премахнали? Моля някой запознат да ми каже Simple Smile
Благодаря предварително! Simple Smile

Скрит текст:
Чл. 8. (1) Лицата, които са придобили образователно-квалификационна степен „бакалавър” в обучение по държавна поръчка:
1. не могат да се обучават отново по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „бакалавър”;
2. могат да се обучават по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „магистър”, като държавната субсидия е само за два семестъра, независимо от продължителността на обучението.
(2) Лицата, които са обучавани по държавна поръчка в образователно-квалификационна степен „магистър” не могат да се обучават отново по държавна поръчка за придобиване на ново висше образование в образователно-квалификационна степен „магистър” или „бакалавър”, независимо от специалността и професионалното направление на обучение.
(3) Лицата, обучавани по държавна поръчка в образователната и научна степен „доктор” не могат да се обучават повторно по държавна поръчка в образователно-квалификационните степени „бакалавър” и „магистър” и в образователната и научна степен „доктор”.
Най-вероятно е от наредба или правилник, а не от закона. Не намирам общ правилник по прилагане на този закон, но всеки университет си има правилник за учебна дейност. Там има членове с такъв смисъл.

# 65 823
  • Мнения: 68 926
Виж в сайта на МОН..там ги има действащите закони и наредби...

# 65 824
  • Мнения: 1 401
Mlv, teta75 - благодаря ви! И аз не го откривам като част от закона.

Направо да си задам въпроса:

Завърших бакалавър в икономическо направление и кандидатствах за магистратура "педагогика" и то в друг университет. Приели са ме, но платено, а не държавна поръчка.

Това е първа магистратура в живота ми, не би ли трябвало да съм "държавна поръчка"?

# 65 825
  • Мнения: 5 309
Въпрос - мога ли да изпера в пералня детски бели кецки от изкуствена кожа? Ако е от значение, на H&M са.

# 65 826
  • Мнения: 68 926
Миши-ту...защо не пишеш по мейл на МОН. Да ти отговорят конкретно. Или горещ телефон ако има на министерството...
От тела съм...после ще разровя законите, като седна на компа...

# 65 827
  • София
  • Мнения: 673
понеже не мога да пиша в автомобилния раздел, да си задам въпросчето тук: на какво може да се дължи притрисане на колата и загуба на мощност в движение? Стана по време на път без никакви индикации, че ще се случи. колата е в сервиза, но ми се иска да знам предварително какво може да бъде, колко време ще отнеме ремонта и най-вече приблизително пари. Колата е Рено Меган 2000 година. Благодаря

# 65 828
  • Мнения: 3 965
Mlv, teta75 - благодаря ви! И аз не го откривам като част от закона.

Направо да си задам въпроса:

Завърших бакалавър в икономическо направление и кандидатствах за магистратура "педагогика" и то в друг университет. Приели са ме, но платено, а не държавна поръчка.

Това е първа магистратура в живота ми, не би ли трябвало да съм "държавна поръчка"?

Доколкото знам, ако магистратурата е в друго професионално направление,както в случая, не е с държавна поръчка.

# 65 829
  • София
  • Мнения: 1 036
Mlv, teta75 - благодаря ви! И аз не го откривам като част от закона.

Направо да си задам въпроса:

Завърших бакалавър в икономическо направление и кандидатствах за магистратура "педагогика" и то в друг университет. Приели са ме, но платено, а не държавна поръчка.

Това е първа магистратура в живота ми, не би ли трябвало да съм "държавна поръчка"?

Не, държавата за всяка магистратура отпуска определен брой места, другото е платено. Класирането е по бал, като и най-вероятно студентите, завършили същия университет и направление са с предимство.
Имай предвид, че ако запишеш платено, нямаш право след това да запишеш държавна примерно втора магистратура.

# 65 830
  • Сф
  • Мнения: 10 683
понеже не мога да пиша в автомобилния раздел, да си задам въпросчето тук: на какво може да се дължи притрисане на колата и загуба на мощност в движение? Стана по време на път без никакви индикации, че ще се случи. колата е в сервиза, но ми се иска да знам предварително какво може да бъде, колко време ще отнеме ремонта и най-вече приблизително пари. Колата е Рено Меган 2000 година. Благодаря
Старичка е колата , всичко може да е.И на нас се случи така, не беше нещо елементарно, приятел погледна първо, тоци, свещи..Закарахме я после с теглене при друг близък със сервиз.Оказа се счупен разпределителен вал.Взехме втора употреба от морга, че нашата е още по- стара .Та ремонта ни излезе 230 лв, но знам че не са ни излъгали.Освен това частите за Опел са сравнително евтини.Иначе се обаждах преди това в друг квартален сервиз, 50 лв искаха само за диагностика.Предполагам че ще ти звъннат да ти кажат какъв е проблема и да търсите решение.Моят познат първо каза че не работи с части втора употреба, но за нашата таратайка не можа да намери нова част и затова така се наложи.За 3 дни намери всичко и я оправи.Не разбирам от коли, още по малко от рено, мой познат нещо не му работеше добре реното меган също, той каза че е платил 700 лв.Тъй че за мен минимума е от 250 нагоре. Просто това с губенето на мощност обикновено е по сериозничък проблем.И при нас стана изведнъж и от нищото.

# 65 831
  • BG
  • Мнения: 893
Здравейте. Някой може ли да ми каже препарат за мухъл за стени, който не избелва тъй като не сме в собствено жилище, а едната стена е розова, другата-светлосиня.

# 65 832
  • Мнения: 68 926
Белината е тази, която премахва мухала и тя се съдържа в тези препарати. Ненужно скъпи в повечето случаи, защото и обикновена белина върши същата работа.
В Лидл в момента или другата седмица ще има такова пръскало за премахване на мухъл, ако искаш го погледни и прочети състава му...

От днес е, сега погледнах брошурата. Без мирис е този в Лидл.  4.99 лв за 1л.

# 65 833
  • София
  • Мнения: 4 548
Взимала съм го този препарат. Слаба работа. Само малко понамаля мухъла, но наистина мирише съвсем слабо и то не на хлор. С белина му разказах играта тотално. За тавана на баня го ползвах.

# 65 834
  • Мнения: X
За мухъл А1 - антимухъл, приложихме ги върху боядисана стена и след това нямаше лике от обезцветено.
Изтрих си постта, тъй като не съм разбрала
една подробност.

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 10:48 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт