Лекари от цялата страна отговарят на важните въпроси за грипа

  • 6 228
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Най-важното, което трябва да знаем за грипа и неговото протичане?
Д-р Володя Василев, ОПЛ в 18 ДКЦ, гр. София: Грипът се характеризира с тежки симптоми още в началото на заболяването - висока температура, обща отпадналост, болки в гърлото, силна суха кашлица, сълзотечение, болки в мускулите и силно главоболие. Общите симптоми продължават от 5 до 7 дни, през което време болният е силно заразен, инфекцията се предава по въздушно-капков път и най-често се заразява семейството и част от работният колектив. Ако не се вземат навременни мерки, след седмия ден се очакват усложнения като тежки бронхити и отити, грипни или бактериални пневмонии, както и вирусни грипни енцефалити.

Непременно ли трябва да бъдат включени антибиотици в лечението и какво трябва да знаят хората, преди да посегнат към тях?
Д-р Лиляна Михайлова, ОПЛ в ДКЦ 2, гр. Хасково: Антибиотиците не са удачни, особено при първите симптоми на грипа, тъй като антибиотикът не съдържа парацетамол и високата температура не се повлиява от него. Важно е да се спомене, че заболяването е от вирусо-грипен тип, а антибиотиците се прилагат при бактериални усложнения. Приемането на антибиотик по време на вирозата унищожава нормалната флора, намалява защитата на организма и селектира бактериални щамове, които впоследствие трудно се поддават на лечение и стават нечувствителни.

Повечето от нас прибягват към традиционни подходи при настинка и грип – чай, компрес за гърлото, топъл душ. Редно ли е да разчитаме изцяло на тях и може ли това да доведе до усложнения?
Д-р Атанаска Спасова, ОПЛ в „Св. Иван Рилски“, гр. Пазарджик: Традиционните подходи могат да се използват като спомагателни средства, но не бива да разчитаме само на тях, тъй като рискуваме да се появяват усложнения. За бързо повлияване на симптомите аз препоръчвам на моите пациенти Хюмексгрип - продуктът има дневна и нощна формула, които осигуряват облекчаване на симптомите на грипа, поддържа пациента бодър през деня и осигурява добър сън през нощта. Дозата на парацетамола е добре изчислена за деня и трите таблетки, които са с един цвят, няма как да се сбъркат с вечерната капсула, която не съдържа псевдоефедрин. Приемайте Хюмексгрип в рамките на 4 дни 3 пъти дневно и веднъж преди сън за бързо облекчаване на симптомите на грипа.



Лекарите съветват:

•   Включете в хранителния си режим повече храни, богати на белтъчини, витамини и микроелементи - д-р Виделина Даскалова, ОПЛ в АПМП– ГП, гр. Русе

•   Мийте често ръцете си, особено след посещаване на обществени места - Д-р Велемира Владимирова, ОПЛ в ИППМП „Д-р В.Владимирова“, гр. Стара Загора

•   Инфекцията се предава по въздушно-капков път и е силно заразна, затова се изолирайте от останалите членове на семейството - Д-р Володя Василев, ОПЛ в 18 ДКЦ, гр. София

Вие бихте ли използвали продукт с дневна и нощна формула?

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 12:45 от Реклама

# 1
  • Мнения: 0
Аз използвам Осцилококцинум - френско хомеопатично лекарство за лечение и профилактика на грипа, доказало се с десетилетия успешна употреба.

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...
Вие бихте ли използвали продукт с дневна и нощна формула?


Да, бих ползвала, продуктът прилага се при бременни?

# 3
  • Мнения: 8 883
Тази година все още не съм се понесла на крилете на грипа, но миналата година бях много доволна от този препарат.

Алена, мисля, че не се препоръчва при бременни  Peace

# 4
  • Мнения: 43
Подкрепям колегите и съветвам пациентите си да се пазят възможно най - добре и да избягват големите навалици в пиковите часове.  Peace

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Тази година все още не съм се понесла на крилете на грипа, но миналата година бях много доволна от този препарат.

Алена, мисля, че не се препоръчва при бременни  Peace

Тои за бременни какво ли се препоръчва  Joy hahaha

И аз - все още - удържам фронта геройски  Blush дано е така още дълго, но дребното - накрая се предаде и в момента "се борим колективно"  Blush

# 6
  • Мнения: 29
Не е зле да  приемате и от бабините илачи като чесън и лучец.

# 7
  • Мнения: 8 883
Подкрепям колегите и съветвам пациентите си да се пазят възможно най - добре и да избягват големите навалици в пиковите часове.  Peace

За съжаление е трудно това с навалиците  Sad
Постоянно си мия ръцете, не си пипам очи, нос, уста, но някой като ти кихне звучно в лицето....

Алена, бързо да се оправя малкият, а ти да се пазиш  Heart Eyes

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря, ходихме до Детска Белодробна тази вечер - не е грип, а бронхеолит или и двете, утре ще даваме кръв - да видим  Confused

# 9
  • Мнения: 43
Бързо оздравяване! Мойта от 2 седмици неможе да спре да кашля милата.. всякакви отвари и правих, но с този грип стигнахме до бронхит, с АБ сме и синузит. Вече само с маска ще я пращам в градината.  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 366
Аз използвам Осцилококцинум - френско хомеопатично лекарство за лечение и профилактика на грипа, доказало се с десетилетия успешна употреба.


Никога този препарат не ми е помагал. Спазвах много точно упътванията, но от няколко години не ползвам нищо, което има етикет "Хомеопатично".

По-добре билкови чайчета и плодове. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 0
Аз ползвам сребърна вода. По три пъти на ден по една - две глътки и за три дни, всичко отшумява.

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте,
аз съм ползвала неотдавна Хюмексгрип, но имах много силни болки в главата и халюцинации от този медикамент. Така че помислете преди да си  го употребите. newsm78

# 13
  • Мнения: 8 952
Халюцинациите е по-вероятно да са били от самия грип. Нека докторите да кажат.

# 14
  • Мнения: 43
Халюцинациите е по-вероятно да са били от самия грип. Нека докторите да кажат.

Това лекарство може да причини тази реакция, макар и рядко.

Общи условия

Активация на акаунт