Мама на Априлчето говори:"Хайде с дупето нагоре!"

  • 39 239
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 672
Честита ни нова тема, с пожелание за лек и безпроблемен осми месец!  Heart Eyes

Нашият господинчо много се върти, ама много, а като шофирам - усещам ритничетата - най-високо - в областта на гърдите, преди бяха ниско, но сега - като легна - са навсякъде  Joy hahaha

Объркано ми е да преценя къде е  Crazy Надявам се след 2 седмици да е вирнал дупе Simple Smile Дано и при Вас  Heart Eyes

Нашата дама я усетих по абсолютно същия начин да рита горе в ребрата ми и отстрани вдясно, което ме наведе на мисълта, че се е обърнала. След 2 дни на прегледа / в Понеделник  - 30г.с. и 2дни/ го и установихме. Ще се обърнат с упражнения и вашите бебоци, говорете им!

Аз имам друг не особено голям проблем, но все пак ме притеснява - получих пигментация на гънките на врата. Ходя с шалове често зимата, но все пак е доста неприятно и все повече се задълбочава последните седмици. Някакви идеи как да го предотвратя и отстраня?!

# 16
  • Мнения: 567
Aлена   bouquet  Hug

Моя бебок преди 2 седмици се беше обърнал вече  Laughing

Сисинка и аз като теб - уж взимаме мерки а пак ни наляга  Sad

# 17
  • Мнения: 12
Запис  и от мен в новата темичка  Simple Smile
При мен също беше седалищно, но аз бях последно на преглед преди месец.Скоро ще ходя и се надявам госпожичката да е заела правилната позиция. Praynig Хубав ден на всички коремчета !

# 18
  • Мнения: 40
Здравейте момичета. При мен от 4 прегледа през януари, сладура беше два пъти главично и два седалищно и то редувайки ги. Така че, явно е нормално да не са се завъртяли окончателно нашите мъници, а и има време още според мен.

# 19
  • Мнения: 20
При последния преглед беше седалищно, 2 седмици по-рано си беше главично и сега усещам бебето, че много се движи и се чудя как е...Тази седмица пак съм на преглед, та ще го видим. Иначе имам една лека болка отляво под ребрата понякога като седна - може ли някоя негова част да е там според вас?

P.S. а.l.e.n.a., благодарим за новата тема:)

# 20
  • Мнения: 237
главично е с главата на долу ,нали хах ? само проверявам ....

# 21
  • Мнения: 182
   А.л.е.н.а,мерси за новата темичка! Hug
  Моята госпожица засега е главично,в понеделник съм на преглед и ще видим дали не се е обърнала!Дано да не е Praynig

# 22
  • Мнения: 20
главично е с главата на долу ,нали хах ? само проверявам ....

Да

# 23
  • София
  • Мнения: 149
И аз да се запиша в новата темичка  Simple Smile Моя младеж беше в правилна позиция и мисля, че още е така, защото усещам ритниците горе вдясно където доктора ми каза, че са му крачетата. Да ви попитам според вас когато спя настрани дали на бебето му е неприятно? Усещам го да е доста по активен като се завъртя и се чувствам малко виновна да не го притискам...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 402
a.l.e.n.a., благодарности за труда!   bouquet  Бебчо ще се обърне, не се тревожи, щом и го усещаш вече по-нагоре - това е добър знак.

При нас вече шишката е толкова голяма, че вече мърдането не е пърхане, ами сериозни юмруци, ритници и нещо, което си мисля, че е вирнато дупенце, коремът ми става много смешен като застане на криво Simple Smile

Аз пак да питам нещо (може да ми викате Питанката  Joy). Моятата трета фетална беше преди месец и оттогава не съм ходила на никакви прегледи, отложи се и ЖК=то - за следващата седмица. Знам, че ехографски прегледи по ЖК-то не се полагат вече (то беше само един), и сега след като са минали и другите стандартни мога да си поискам още един или два ехографски прегледа нали? Все си мисля, че е хубаво да се следи. Остават по-малко от два месеца до финала. И още нещо - водя се, че съм в 33 седмица, но се движим със седмица-две напред, кога трябва да започне замерването на тоновете. На сайта на Здравната каса пише, че започват от 5-я месец (ако не се лъжа), но ми е ясно, че никой не спазва правилата на касата. Та, ако има някоя мама запозната, ще съм благодарна да сподели. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 079
Алена  newsm51


С нашето човече ще се виждаме утре и вече нямаме търпение с тати Simple Smile Много е активен,няма ден няма нощ-постоянно прави нещо.

Dao ,по ЖК са ме гледали 2 пъти на ехо,доколкото знам се полага по един във всеки триместър.Тонове ми мериха и на консултацията миналия месец и този,но с някакво апаратче само със слушалка ,а не с каишите както в Надежда ги мерят(виждала съм на други мами като съм лежала в болница там).Д-р Михова каза,че започваме да ги мерим от 32 г.с. там(в Надежда ме следят като високо рискова бременност).Дано съм ти била полезна Peace  (ЖК ми е във 7 ДКЦ)

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 10:34 от jul_j

# 26
  • Мнения: 250
За феталната морфология от 28-32 гс, аз бях вчера в 30 седмица (все гледам да е посредата) и лекаря каза да не го наричаме ФМ защото това си е към 20 гс, всичко друго са само прегледи и проверки пак на кръвотока, органите и тн. Иначе като цяло разбрах че по обстоен преглед се препоръчва 30 и после 35 гс за проверка на плацента, кръвотока в пъпната връв, околоплодната течност, органите на бебето, сърцето - ние вчера гледахме и бъбреци, диафрагма и тн Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 10:36 от Ива Кънчева

# 27
  • София
  • Мнения: 1 402
elfi80, запомнила съм още от самото начало, че го беше споделила и съм си го записала като важно, смрадликата е много полезна - намалява кървенето и действа силно антисептично

Ивче, и аз така си мислех, че поне един трябва да има, за да сме в час. Иначе ми се струва, че лекарят ти има право.

# 28
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Г-жа Гертруда Смехуркова и аз имам лека пигментация на врата и едва вчера я забелязах. Майка ми ми каза,че е имала с мен по цялото си лице и малко след като е родила се е оправила. Все пак мисля да погледна какво се предлага по аптеките. С предната бременност със сигурност знам,че имаше такова кремче на Лирак,но не ми се наложи да го ползвам!
Ние решихме трета ФМ да не правим,защото моята докторка е толкова старателна,че всеки преглед и е като такава. всичко и гледа на бебка. Simple Smile

Болна съм си и то здраво. Ушите,очите и гърлото ме болят,а носа ми е запушен. Дано се размина с това!   Praynig

# 29
  • Мнения: 154
При мен бебокът беше седалищно 29-та седмица, сега не мога да преценя как е, защото по спомени от първата бременност (също седалищно) в 8-ми месец вече са достатъчно големи и се усещат навсякъде:) И аз имам натиск под ребрата, но дали е глава или дупе не мога да преценя. Ритниците са буквално навсякъде...

Общи условия

Активация на акаунт