Температура еднократно

  • 2 593
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 338
Здравейте,

втори път  за месец дъщеря ми /7 г./ вдига температура еднократно, 37.5, и това е. Повече нищо не се случва, оправя се и все е дно не е било.  Този път вече се притесних каква може да е причината. Ще направим кръвна картина, но чак в понеделник сутрин, за да е на гладно. Сега не ми излиза от главата що за чудо е това?! Случвало ли се е при вашите деца?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 578
При моите деца се е случвало. Не е имало повод за притеснение. Температурата значи, че организмът се бори с вирус, т.е. може и да го пребори.
Дано и при вас всичко е наред!

# 2
  • Мнения: 6 362
На моите деца се е случвало да вдигат еднократно, без никакви други симптоми, доста по-висока температура.
Имаше период, в който синът ми вдигаше 39 градуса. Без нищо друго.
В период от около седмица-десетина дни. Вдига, сваля и все едно нищо не е било.
Разбихме го от изследвания - всичко от глава до пети - кръвна картина, урина, ехографии на вътрешни органи, рентген, какво ли не.
В чудо се бяхме видели.

Накрая с докторката експериментирахме. Дадохме противоалергични, които свалят имунитета. И... синът ми се разболя от грип. Т.е. грипът се е опитвал да го пребори, а организмът му се е съпротивлявал. В момента, когато занижихме имунната реакция, директно го повали.

# 3
  • Мнения: 1 338
Мен точно това ме притеснява - че не продължава да вдига, че не е висока и че няма нищо друго. Ако и днес имаше, щях да съм по-спокойна даже!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 760
И при нас се е случвало и то не веднъж,но около 38 до колкото си спомням.Не сме търсили причината.

Общи условия

Активация на акаунт