Фисури - помощ!

  • 15 888
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 500
Това е редно да каже оператора  Peace

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте! Правих си операция(анална фисура) в александровска.Сега,пове4е от 3 седмици след операцията,все още имам дискомфорт при дефекация и кървене.Дали е редно да ида на преглед,защото запо4вам да се изнервям.Навсякъде се пише колко елемнтарна манипулация е и как в 95% от слу4аите пациентът забравя завинаги за този проблем.

# 17
  • Мнения: 33
Някой може ли да ми помогне с рецепта за крем с Дилтиазем. Поръчах в сайта на д-р Матев, но ще дойде.....чак когато получат  Rolling Eyes , а рецептата и съотношението ревностно си пазят.

# 18
  • Мнения: 4 500
Забавянето на крема е не повече от 10 дни

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте!Сдобих се с фисура преди повече от месец.Две седмици след нейната поява се осмелих да отида на хирург и той постави диагнозата.Предписа ми Цикатридина свещички за 20 дни по една.След можеби 15стата свещичка усетих подобрение,вече не течеше кръв и болката бе значително по малка.След като го свърщих отидох пак на преглег.Каза,че била по-спокойна и да продължа още един курс Цикатридина.Но ми се искаше много по-бързо да се оправят нещата затова изчетох доста форуми и от два дни правя следните неща и облекчението,чувството по време на и след изхождане е почти нормално(едва доловима болка):
1.след вечерния тоалет изплаквам дупето със смрадлика
2.поставям свещичка
3.Мажа ануса външно и леко навътре със немския мехлем с екстракт от невен
4.по три пъти на ден ям по 3 цветчета от невен (само жълтите венчелистчета).Във един форум прочетох,че една жена била посъветвана от една баба да прави това и още след 3-4 дни жената била почти излекувана.
Незная от кое е ,но за това кратко време определено подобрението е огромно.

Последна редакция: ср, 11 юни 2014, 21:06 от windrose

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да ви кажа че процедурите,които правя много ми помагат.Вече не изпитвам никаква болка и дискомфорт.Дано и на някой друг помогна.

# 21
  • Мнения: 2
Мъчех се със сериозна фисура от почти две години. Болката беше постоянна - започва рано сутрин и продължава до късно вечер толкова болезнена и пареща че започна да се отразява върху целия ми личен и професионален живот - от жизнерадостен и позитивен човек станах сприхав и раздразнителен а болката беше единственото за което можех да мисля през целия ден.
Първо миналото лято бях на операция в Медлайн в Пловдив при една вещерка която остави след себе си много кръв криви шевове и седмици и месеци на неописуема агония която не съм способен да опиша с думи. Няколко месеца след нейната намеса установих че операцията не само е била неуспешна но и е спомогнала образуването на кондилом който трябваше да бъде отстранен с отделна операция - която тъй като вече бях минал по здравна каса за първата трябваше да платя от собствения си джоб - дотук бях дал около 800 лева за двете интервенции.
Това лято болката отново достигна етап който бе нетърпим и се реших на трета операция в Токуда. Д-р Васев един от най непрофесионалните лекари които съм срещал през живота си  ме посъветва да съм пиел алкохол преди работа за да смекча болката –не знам що за лекар трябва да си за да даваш подобен съвет)
а при самата операция остави раната отворена което с нищо не спомогна заздравяването й. Тъй като седмици по късно болката не спря а само се увеличаваше отново го потърсих за помощ но той отказа да ми помогне и дори да ме погледне като за сметка на това ме посъветва да се обърна към психолог. Това беше голям шок за мен - можете да си представите след две години на неописуема и канстантна болка и опити да се мажа с какво ли не - неуспешно и три операции този лекарски отказ в момент на крайна нужда ме съсипа психически. отделно от това сумите които бях пръснал по операции по медикаменти които само влошаваха болката вместо да я облекчат надминаваше 2000 лева.
На този етап от живота си вече бях стигнал до това да ми треперят ръцете, да не тая почти никаква надежда за избавление от болката да не говорим за фирмата ми където непрестанната болка беше започнала да се отразява на качеството на работата ми или пък за личния ми живот - перспективата за едно просто отиване с жена ми на Витоша ме вкарваше в панически страх и ужас от болката която ми предстои  да не говорим за планове за по дълги екскурзии извън София - идеята че ще карам кола в това състояние ме побъркваше. Освен това чакам и дете декември и идеята че то ще расте с баща който минава през този психически и физически ад ме затормозяваше допълнително.
Накрая най-после се реших да отида  в клиника "Свети Иван Рилски" при доктор Люцканов и асистента му Спас Иванов. За пръв път от почти две години насам срещнах човешко отношение у лекар, който в нито един момент не ми даде празни обещания а ясно и точно описа състоянието ми и какви точно мерки трябва да се предприемат за да се оправя. Операцията да чукам на дърво мина успешно и смея да добавя доста професионално и раната най после беше затворена. След самата операция взимах свещички Цикатридина и мажех с маз Цикатридина а също и пих парафин по два пъти дневно за омекотяване на фекалиите.
Сега почти три седмици след операцията при доктор Люцканов най после се чувствам като човешко същество. Болката я няма раната е затворена. Нямам думи да благодаря на този лекар и на целия му екип че ми върна волята за живот.

# 22
  • Мнения: 142
Здравейте ,аз съм с установена анална фисура. Има ли някой  ,излекувал се след няколко месеца ,ползване на крема на доктор Матев ,аз го ползвам вече 3-и месец ,имам за 10-12 дни облекчение ,но после проблема си остава и  се замислям за операция,защото май е  станала хронична / основно ме притеснява не толкова болка ,колкото малко кръв ,след изхождане/. За  колко дни имате подобрение  при хронична анална фисура ,ясно ми е  ,че при всеки е  индивидуално ,но горе -долу  като период?

# 23
  • Мнения: 43
Здравейте ,аз съм с установена анална фисура. Има ли някой  ,излекувал се след няколко месеца ,ползване на крема на доктор Матев ,аз го ползвам вече 3-и месец ,имам за 10-12 дни облекчение ,но после проблема си остава и  се замислям за операция,защото май е  станала хронична / основно ме притеснява не толкова болка ,колкото малко кръв ,след изхождане/. За  колко дни имате подобрение  при хронична анална фисура ,ясно ми е  ,че при всеки е  индивидуално ,но горе -долу  като период?


Здрасти аз не помня кога минах през тази процедура Крема дори се чудя защо го взех май е само за парлама да ти вземат парите Аз се мазах 2 дена и го оставих от тогава не е ползван  само където дадох 20 или 30 лв. не помня Направих си операция при него на възможно най бързия срок И от тогава да чукна на дърво няма проблем Ако не те е страх прежалвай се не е абсолютно нещо болезнено казвам ти го !

# 24
  • Мнения: 6
Отиди и за 2 мнение. Аз още отлагам операцията... вече 7 години и не става по- добре. Има периоди уж на подобрение, но... после пак кърви. Моята вече е много дълбока Sad Изисква добра хигиена, но това сигурно си го знаеш. И аз в "кризите" карам на свещички и облекчава.
Ако и на второ мнение те посъветват за операция, не отлагай!
Съчувствам ти за проблема и те разбирам!
Дано твоята се затвори и няма нужда от операция  Hug
здравейте какви свещички използвате за фисурата

Общи условия

Активация на акаунт