С мартеничка се закичи мама и Априлче чака румена, засмяна :)

  • 38 482
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 237
Здравейте , не съм влизала доста отдавна , не успях да прочета всичко от старата тема.Исках да пусна това клипче за кърменето ако все още някой не го е гледал,много нови неща научих и е интересно Simple Smile За новобранките като мен Wink https://www.anymeeting.com/WebConference-beta/RecordingDefault.aspx?c_psrid=EA52DC82814A

# 46
  • Мнения: 547
Някой може ли да ми каже магазин за нощници и сутиени за кърмачки в София, който е на приемливи цени и не е онлайн, поне сутиена мисля, че трябва да го пробвам преди да го купя, нощницата може и без да я пробвам.

# 47
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен,момичета.Хубава нова темичка си имаме,благодаря,a.l.e.n.a.   bouquet
На мен ще ми е за първи път раждането,почти приготвих чантата и аз,но не мога никъде да намеря специалните гащи за родилки,тук ги има в списъка за родилното.Навсякъде ми предлагат обикновени пелени за възрастни,но знам,че не са те.Дали пък не са едно и също?В цяла Варна никъде няма,ако някой знае,да помага,моля Simple Smile Почти 35 седмици сме,но като че ли корема ми расте с часове и не се спира малкото човече Simple Smile Имам и друг въпрос,лекаря от ЖК-то ми тикна документите преди седмица и каза чакаш си термина.Ами ако,не дай си Боже стане нещо през това време какво да правя?Явно вече не сме негово задължение....Попрекалих май с писането,извинявам се,на всички пожелавам лек ден и много приятни емоции  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 869
Привет,
само да намина да се запиша. В момента си почиваме малко на Сандански и не ми се чете, но в четвъртък ще се включа отново.
При мен всичко е наред. Надявам  се и при вас:)
Поздрави!

# 49
  • Мнения: 154
Да се включа и аз за киселините. Тъкмо се радвах, че този път ме пропуснаха и от два-три дни е ужас някакъв. Особено вечер. И при мен така, каквото и да ям или да не ям все ме мятат. Помага ми само газирана вода, а снощи опитах и с дъвка. Ефект имаше, дано не е било случайност. Не знам дали има връзка с косичката на бебето. Дъщеря ми се роди с коса, с нея имах киселини от началото до края. Сега ще видим как ще е.

Sabrina85, в магазините за памперси и детски храни има и еднократно бельо за родилки, както и превръзки. Има и в Хиполенд, и в магазин Рая, ако не се лъжа.  Аз лично ще си взема от бебешките магазинчета на Чаталджа, посока Пикадили. Не знам дали ги знаеш, 2-3 гаражчета са едно до друго, малко преди светофарите и книжарница АБВ. Дано съм ти била полезна.

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 11:40 от RainFlower

# 50
  • София
  • Мнения: 1 079
Здравейте и от нас wavey

Алена   newsm51
Много здрави бебчета в новата темичка  passifier и щастливи майки и татковци   loveuuu

Киселини имам предимно вечер и през нощта,независимо какво съм яла или пила,моря ги с Био анацид

maimun ,Аз по принцип съм с леко ранна овулация и за това по ПМЦ терминът ми е на 21 април,а по последна овулация 19 април(На мен ПМЦ ми е първият ден от стимулацията,а последната овулация се води денят на пункцията-нали съм ин витро),така че датите по калкулатора съвпадат идеално Peace

Чантата за болницата Все още не съм я стягала,но май и на нея и идва времето.Мисля в събота като ходя в болницата на преглед да си взема списък,за да няма изненади

Ние продължаваме с ремонта на стаята ни,след реставрацията на мебелите остава един латекс и боядисване на врати.Мъж ми се справя прекрасно с технически ръководител като мен Joy Казала съм и на мъж ми и на бебето,че ще стискам до края на Март,за Април да са готови и двамата newsm07

mamma_sisipisi ,Добре дошла сред нас,мила   bouquet

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 11:40 от jul_j

# 51
  • Мнения: 46
Много ти благодаря,Rainflower,беше ми полезно и още как Simple Smile Колкото до киселините,мен ме мъчат почти денонощно,содата помага за около час и после на ново Sad Остана още малко,ще изтраем,нямам търпение да гушна бебчо вече Simple Smile Дано всички сме добре и  да мине безпроблемно Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 120
Sabrina85 такива еднократни гащи можеш да намериш и в веригата ДМ, незнам обаче във Варна къде се намира. Марката е Канпол, струват 6 лв.  Peace
Моята чанта за родилното също не е готова, имам само превръзки за след раждането и два сутиена за кърмачки си взех от H&M и са много удобни и красиви. Но си мисля, че не е зле да си приготвя багажчето, че да няма изненади и в най- напрегнатия момент да си търся джапанките ( препоъчаха ми вместо пантофи - на отворените врати в Тина Киркова ).
Киселините станаха мой верен спътник всеки ден и ако не се наливам с газирана вода, имам чувството, че мога и огън да възпроизведа.  Blush

# 53
  • Мнения: 51
И аз имах доста да наваксвам с четенето най-накрая успях Simple Smile

Първо, честита рожба на Данчето! Да е жива и здрава малката Мария и да ви носи много радост!

При мен иначе за сега няма нищо ново, следобяд съм на лекар и много се надявам дребосъчката вече да е заела правилна позиция. Иначе тези дни много често усещам силно притискане, стигащо до болка точно под гърдите, а уж корема ми е ниско. Мисля че е нормално, но на моменти едва се търпи.
Ще трябва и аз да започвам да приготвям багажа за родилното вече, както и да понапазарувам някои неща за бебката, че все още нищо не съм купувала Simple Smile Полека лека ще се заемам и с преподреждане и по-основно чистене из къщи... когато колкото мога.

Да ви кажа честно тези еднократните гащи на мен хич не ми бяха удобни, незнам размера ли не бях уцелила или нещо друго... но така си и останаха - използвах само един чифт и като не ми беше удобно другите в последствие ги подарих.

Ще напиша за резултата от прегледа. Хубав ден от мен!

# 54
  • Мнения: 9
Здравейте,

Прекрасна нова тема! Благодаря Алена.
Може ли аз днес да се оплача Sad Много ми тежи вече, а остава още толкова много до 29 април. Но с тези ремонти, много се уморих и изтощих физически и психически. Направихме детската стая, сега правим гаража, още двама мъже има вкъщи. Цари хаос и мърсотия, по цяла вечер готвя, чистя, детето гледам. На края на силите си съм ..имам още две седмици до 45 дневния и как ще устискам, не знам. Междукрачието много ме боли, на работа като се заседя и едвам ходя. Имам поне 10 контракции на ден. Толкова съм сигурна, че ще удържа до термин ..ама почвам лееко да се съмнявам Sad . Само тез две седмици да издържа до 13.03.14 и започвам да почивам!Извинявам се , ако съм досадила с поста с поста си!
Хайде приятна седмица пожелавам на всички ви Simple Smile

# 55
  • Мнения: 11
Запис за новата тема и от мен Simple Smile . Благодаря, Алена, наистина е страхотна   bouquet

# 56
  • Мнения: 0
Много благодаря за топлото посрещане. Забравих да кажа, че сме 34.5 г.с. първа бременност, чакаме мъж и ще раждам в Плевен, болница Света Марина. На 25 г. съм. Взехме списъка за раждане, но е мн кратък.

Относно киселините никога до сега не бях имала, но се появиха в началото на осмия, нередовни са, но са вечер късно и изчезват от самосебе си.

Относно хемоглобина от 25 г.с. приемам Магнерод/магнезий/ 3х1 и Сорбифер/желязо/ 2х1 и ще ги пия докато родя. В момента хемоглобина е 114.

Относно кг качих само 8 кг, общо взето само на корем, не съм променила хранителните си навици, освен че не ям пилешко, много ми се гади от него, а преди мн обичах. А и сладко много малко ям, а преди го правех доста често.

Относно раждането моето доки казва, че ще е може би секцио, защото съм с малък таз, бебо вече е 2.430 кг.... и т.н. но както и да е не ме бърка искам само всичко да е наред и двамата с бебо да сме добре.

Относно проблеми през бременноста единствения ми проблем е запек!  Cry имам си тези неразположения от дете. Доки ми изписа Фрутилакс, приятно сиропче, но.... искаше ми се да е по-лесно. Ако знаете нещо, което може да ми помогне ще съм много хепи.

Леле как се вълнувам, докато ви пиша. Май съм в предродилна депресия хаххаха

Хайде много усмивки и до скоро   bouquet    bouquet    bouquet

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 1 197
И моята доки ми даде преди една седмица документите за раждането, но продължава да си ме следи тя, въпреки че знае че няма да раждам при нея. Вика ме на 2 седмици, ще видим до кога ще откараме заедно, надявам се до края.

# 58
  • Мнения: 6
Привет мами! Страхотна тема Алена   bouquet
 Sabrina85, а лекарката няма ли да следи тоновете на бебо? Много ми е странно, че така те оставя.

# 59
  • Мнения: 154
Чантата ми е готова и вече си взех всички документи от женската консултация. Между другото, мен също ме викат след 2 седмици на преглед, ако не съм родила. Запис на тонове никога не са ми правили, ходя да ги записват в МЦ Лора, че ми е под носа.

Според лекаря ми  след навършена 35-та г.с. не спират тръгнало раждане медикаментозно. Аз съм в 35г.с. и 4 дни и вече съм в 9-ти месец. Сигурно перфектният вариант е бебето да се износи до 38-ма г.с., но често раждането тръгва по-рано в 9-ти месец. Синът ми се роди в 37г.с. и 1 ден, като тръгна 3 дни по-рано. Беше напълно развит с малко поднормено тегло за момче - 2900 гр.

За киселините, аз нямам, както нямах и първия път. Баткото се роди с много коса, на ФМ ми казаха, че и сегашния младеж си има коса. От началото на 8-ми месец ям наистина малки количества храна начесто, като се стремя между вечерята и лягането да има поне 2 часа интервал. Ако съм си хапнала добре на обяд и съм яла плодове към 16ч., често замествам вечерята с плод или с компот (новата мания - преди не можеше да ме накараш да ям такива неща, сега се размазвам като видя компот от малини).

Общи условия

Активация на акаунт