Домакини 33/ пролетни купони

  • 46 859
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Заповядай, Вио! Снимките от тази, до края.

Ето и още снимки с Гушкан на колелото.

Скрит текст:












Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 14:31 от Morena

# 706
  • Мнения: 2 169
Моренка, видях снимките. Имаш ЛС.

# 707
  • UK
  • Мнения: 5 999
Нощни, момичета Hug Hug мерси   bouquet Вио  Hug рано ние, ама аз обичам от рано да се информирам  Crazy
Ма ко   bouquet честит рожден ден, аз пак късно съм разбрала  Whistling

# 708
  • Мнения: 644
Ма ко ЧРД да си жива и здрава  bouquet

# 709
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Ма ко честит рожден ден овенче.Да си много здрава,усмихната и винаги щастлива. newsm51
При мен нищо ново-работа и пак работа.Добре ,че от другия петък съм отпуска ,че малко да си погледна къщата по- сериозно.Намислила съм едно пролетно почистване ама както аз си знам само.Но чистенето от 31.03 ,че първо да мине купона на щерката в събота и тогаз се хвъргам да разтурвам навсякъде. newsm75 newsm79 newsm

# 710
  • Мнения: 11 666
Добър ден и от мен   bouquet
Ма ко да си здрава, обичана и щастлива, бързо оздравяване на Шефа и никакви травми повече!

Смърфи различната храна придава екзотика и уникалност – нямаше да е интересно, ако навсякъде беше една и съща. Много хубави снимки   bouquet
Марче и ние обичаме попска яхния, но аз слагам и малко сушени сливи в нея.
Лус от тефтера по-добро нещо нема! Когато ми откраднаха телефона на летището това ми беше за урок- ходя с най-скапания модел телефон и всичко ми е по тефтери Това пиле изглежда фантазия но аз няма да мога да скопосам формата  hahaha
Вале сега като отида да го прибера ще разбера – ама няма начин – те събират пари за „деца в нужда” – даваш 1£ и ходиш без униформа на училище, за да се вижда, че си дарител, 0.50£ да купиш бисквитите на някого и да почерпиш децата от класа и 0.50£ да си вземеш билетче за лотария, като всеки билет печели нещо. Нямаш право да носиш повече от 2£, но си избираш с какво да участваш. Ще чакам разказа ти за екскурзията – не съм ходила никога там.
Вио за малкия на 3,5г купих колело с помощни колеленца, но веднага ги махнах и той за един ден се научи да го кара, преди това имаше тротинетка.
Морена аз си мечтая за магазин за цветя  Praynig
Креми лек път!
Кокона от към захранване аз съм пълен трап – малкия освен кърма до 1,5 друго не искаше и се захрани с кебапче, ама и го кърмих още година  hahaha
Плами и аз ще мятам пролетното почистване  #2gunfire
Хуквам да прибирам малкия и като се върна ще ви почерпя с това, което сътворих днес   chef

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Кокона от към захранване аз съм пълен трап – малкия освен кърма до 1,5 друго не искаше и се захрани с кебапче, ама и го кърмих още година  hahaha
Ахааа, чакам си почерпката аз, нямам търпение.  Crazy
Тоя лаф не го знам "пълен трап", ама ако случайно имаш предвид мързел  Laughing... от една партия сме.  Hug  Щото кърменето е много лесно и мързеливо, голям рахат.  Grinning
Като казвам, че на 1г и 10м прояде (някакво по-така количество от няколко трохи Simple Smile ) моето те това имам предвид, че до тогава все на кърма беше и само чопваше по "трохички" от нашето ядене (казвала съм и преди, че покрай бебето променихме храненето си) и разбира се продължихме с кърменето, пък колко...  Crazy

Съдържанието на гардеробите - замяна на пролетно със зимно постепенно го правя... последно онзи ден смених шапките на Гушкан. Зимните якета махнах, сега сме на различни по плътност (двойно поларени, поларени и памучни - ватирани и не) суитчери и пухенки отгоре. Остава да разменя блузите с дълъг ръкав за такива с къс, след още малко време.  Simple Smile

# 712
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
И следобедното кафе от мен

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Право в десятката, Ма ко, благодаря!  Тъкмо замесих хляба - бял, не помня от кога не съм правила такъв, оставих го да втасва и седнах за почивка с кафе, форума или книжка и с милка с цели лешници.  Grinning 

# 714
  • Мнения: 3 855
Ма ко - Честит Рожден ден! Много здраве, щастие и любов!



Леле, Лус, какво е това пиле? Скри ми шапката, изглежда умопомрачително вкусно. Трудно ли се прави?

Днес тук пак е мрачно, чуди се да вали ли или не, ама че и неприятно време тази година.

# 715
  • Мнения: 11 666
Надуших кафето мммммммм smile3546
Ма ко благодарско   bouquet
Морена "пълен трап" е като "пълна нула", ама по-зле  hahaha hahaha hahaha
Та да почерпя  Joy Това е хляба - от твърда пшеница
Скрит текст:
Това е гювеча в "умната" тенджера, че не загаря  Joy
Скрит текст:
Това са "рогчетата на Пина", но пълнозърнести
Скрит текст:
Това наистина са съвършенни маслени бисквити направих ги по тази рецепта http://alia.tropot.net/2010/12/08/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D1%8A%D1%80 … 0%BB%D0%B0%D0%B4/
Скрит текст:

# 716
  • София
  • Мнения: 2 265
Добър вечер приятелки Hug


И аз се присъединявам към танца



Ма ко, чудесно кафенце, взимам го веднагически Hug

Смърфи - не е сложно...

избирам пиле, като пипам кожата, ако лесно се одръпва от "тялото" - значи лесно ще "съблечете" пилето Joy
Скрит текст:
ПИЛЕ "СУДАРУШКА"
Продукти:
1 пиле
кашкавал- 100гр
шам-фъстък (без черупка)- 100 гр
готови палачинки - 10-12 бр(или сами да ги направите )
мед - 1 суп.лъжица
олио - 1 суп.лъжица
горчица - 1 суп.лъжица
Кромид лук - 1 глава
Сол по вкус
Приготвяне:
- Слагаме пилето на гръб.
- Внимателно отделяме кожата от месото, оставяме само крачетата и крилата(срязваме ги по ставата).
- Отделяме месото от кокалите
- Филето смиламе в месомелачка(или ако нямате, в блендер или нарязвате на много дребно) заедно със лука. Да стане на кайма.  Каймата се запържва.
- Шам-фъстъка счукваме на едро.
- Добавяме към каймата шам-фъстъка, кашкавала (настърган на ренде),посоляваме по вкус и добре смесваме.
- Върху палачинка слагаме кайма и завиваме на руло. Така правим със всичките палачинки.
- Тези палачинки слагаме нашироко в пилето. Зашиваме гърлото и коремчето.
- Смесваме меда с горчицата и олиото(може и масло).
- Върху тавата за печене слагаме фолио и слагаме върху нея нашето пиле.
- Смазваме го с мед, горчица и масло(смесени), завиваме във фолиото и слагаме във фурната за 1 час.

- След това махаме фолиото отгоре, поливаме пилето със отделения сок(ще го има) и слагаме да се запече отгоре за 10-15 мин - за да има коричка.

Готовото пиле слагаме на блюдо(чиния или каквото имате), назрязваме на филии и се наслаждаваме на вкуса и на комплиментите по ваш адрес!!!
*****

Някои хора слагат нарязани на дребно сушени сини сливи в каймата...  Въобще - каймата направете по своя вкус...

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 18:41 от luss

# 717
  • София
  • Мнения: 2 265
Калинка, големи вкусотийки

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Оооох, Каллинка, преядох бе, душа!  Crazy  От нищо не можах да се откажа.

# 719
  • Мнения: 3 855
Лус, записвам си рецептата, ама ме притеснява това махане на кожата:))) Като го правиш пак, моля да помолиш Миленка да снима, тя нали й харесва да се занимава с това. Горе-долу ще се ориентирам как се прави, сега ще потърся клипчета с нета, може пък да има.

Оказа се, че снощната манджа, освен че се прави лесно, беше и много вкусна.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт