"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 674
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 33 150
  • Мнения: 8
При нас всички си ядат на бюрата, а не е като да нямаме кухни на всеки етаж и един етаж само за тази цел, че и с тераса.
Вече не ми прави впечатление миризмата, защото имаме доста азиатци и се носят аромати Simple Smile.

не го разбирам това с яденето. На моите колежки какво ли не им говорихме и пак от ден до пладне

# 33 151
  • Мнения: 22 036
Ами аз не виждамдрама в това. Понякога нямам време да стана от бюрото си, понякога просто ми се рови в нета. Всички го правят. Отнема около час и не мирише повече, отколкото в местното ресторантче.

В открит офис сме, срещи се правят в зали и наистина не виждам проблем.

# 33 152
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Това, че работниците искат да си улеснят живота като не използват обозначените за почивка места, а спестяват време и не се разкарват до стаята за почивка, не значи, че е правилно или пък приемливо. Особено на места, в които се работи с клиенти. Всеки има право да диша въздух, който не е задължително премесен с яхниена миризма.

# 33 153
  • Мнения: 8 909
Ако някой похапва солети, кроасан, вафла на работното си място, няма проблем. Но да яде манджи, няма да стане. Имаме ясни правила по темата и няма толерантност. Ако иска да цъка безцелно в нета, да го прави на телефон/таблет, но в кухнята. В офиса ни, дори в кухнята, е забранена консумация на миризливи риби, сирена, зеле - който иска да яде подобна храна, в заведение или вкъщи.

# 33 154
  • Мнения: 2 909
Сирене да мирише?

# 33 155
  • Мнения: 8 909

Мхм, освен бяло саламурено сирене, има различни видове, които имат специфични аромати  Peace

# 33 156
  • Мнения: 2 909
Ооо, тези да. И при нас един път колега донесе сарми  и всичко замириса.
И аз съм против манджите в офиса. Да си ги ядат у тях.

# 33 157
  • Мнения: X
По темата с миризмите, да изтипосам съседите (арабско многолюдно семейство) - врата до врата сме. Общо 8 апартамента на етаж - четири от едната страна, четири от другата, по средата асансьорите. Живеем на 10 етаж. Съседката е на социал, т.е. безработна, по цял ден готви арабски гозби, с типичните специфични арабски подправки и много чесън. Проветрява апартамента, не като отваря прозорци, а входната врата - та целият коридор хубаво да се напои с тази отвратителна миризма на лой, чесън и арабски подправки. Тук въобще не преувеличавам - случвало ми се е докато изчакам да дойде един от асансьорите до 10-я етаж, косата и дрехите ми да се усмърдят на лой за секунди. Миризмата прониква и в нашия коридор в апартамента през процепа на входната врата, където ни пускат пощата. Добре, че има още една врата преди хола, която затваряме сутрин, но закачалката за връхни дрехи до самата входна врата е неизползваема, нямам нерви всеки ден след работа да пера якета. Дружно всички потърпевши от етажа се оплакахме на домоуправителя, наемодател ни е самата община, но резултат няма - обгазяването с овча лоена миризма продължава...

# 33 158
  • Мнения: X
За фасовете ми е най-любимо да спре кола, да отвори вратата и да си изсипе пепелника с фасовете на земята  ooooh!


Това също е малоумно.

За миризмите- не обичам. Имам силно обоняние и лесно и бързо надушвам всякакви аромати- и хубави и лоши.

# 33 159
  • Мнения: X
Почувствах се доволна, че заради синузита почти нямам обоняние.

# 33 160
  • Мнения: 397

PURE - много, много неприятно при вас, да беше инцидентна тази миризма, ама всеки ден...

При нас нямаме такива дразнители, повечото хора се съобразяват - дори нямат скари по терасите, с изключение на един - като почне да си пече скумрия на скара на терасата и всички го гледат лошо . Даже по миризмата всеки знае - Еди-кой се пак пече риба.

Помните ли преди няколко месеца писах тук за изчезващите вестници на Кауфланд като изчезват само те, а не другите с лъскава хартия? Явно е било доста масово явление и Кауфланд вече е преминал на същия тип гланцирана хартия и по-малък формат.

# 33 161
  • Мнения: X

PURE - много, много неприятно при вас, да беше инцидентна тази миризма, ама всеки ден...


Всеки божи ден е. Когато се прибирам, тяхната входна врата зее широко отворена, миризма непоносима. Не разбирам защо не си отваря прозореца в кухнята, логика никаква. Rolling Eyes Опитах се веднъж да говоря с нея, безуспешно. Първо не знае нито шведски, нито английски, но горе-долу разбрах, че не отваря прозорци заради едното дете, болно от ДЦП. Директно и казах, да не ме лъже, защото всяка сутрин идва специална кола-такси, която взима детето и целодневно е в рехабилитационен център. В 17.00 колата го докарва вкъщи, виждам ги как чакат пред входа таксито. Отделно и казах, че за детето (както и другите ѝ деца) е жизнено важно да проветрява апартамента, но тя едно си знае, арабска му работа...
Блокът е така проектиран, че в коридорите на самите етажи няма прозорци и е мисия невъзможна  да ги проветриш.
Иначе вече действаме по следната схема - срещу нашата входна врата е вратата за аварийните стълби, с един отскок я отваряме и хващаме асансьора от долния етаж. Когато се качваме, още в асансьора приготвяме ключовете и по най-бързия начин се промушваме у нас.

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 11:26 от Анонимен

# 33 162
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
И ние имахме такива екземпляри от някакъв арабски произход - на първия етаж точно срещу асансьора - вратата вечно отворена, незнайно по какви причини и ароматите се разнасяха из целия блок.
За разкош имаха котлон и на терасата, та ако не ти стигне в коридора, да могат успешно да те компенсират с пране, ухаещо на куркума, чесън, лой и т.н.

Добре, че бяха кватиранти, та се изнесоха, ама не разбираха ни на български, ни на английски къде е проблема. ooooh!

# 33 163
  • Мнения: 397
PURE - лоша работа, пък при вас могат да се обвинят в нетолерантност, въпреки че случаят изобщо не е такъв. А не може ли да се измисли нещо - напр. да отидеш на лекар и да кажеш, че от тежки миризми на храна ти се повдига, завива ти се свят и нещо подобно, за да го имаш описано в медицински документ и да го използваш при борбата с общината. Или пък да се борите отварянето на врати на апартаменти за дълго време да е забранено в правилника на самия ви блок (предполагам, че и други съседи страдат).

# 33 164
  • Мнения: 14 656
"Културни'' различия. Mr. GreenПисала съм в друга тема за младо сем.араби (бяха под наем до нас) до апартамента,който даваме под наем.На всякакви ''странности'' бях обърнала внимание,но от отворената врата не се впечатлявах.В периоди,когато ходех там си миришеше неприятно на манджи и при затворена врата.Също влизаше  в коридора на нашият апартамент,но когато съм за малко не ми пука.Тук поне може да им държиш сметка спокойно не,че ще има ефект.Виж в Шведистан и Германистан-абсурд!Общината няма да се намеси и да наруши комфорта на свещенните хрантутници.Трябва да слагате вентилатор срещу входната врата да издухва въздуха към hahaha тях.Затова и на женорята сума ти катове дрехи върху тях миришат на манджорляк,но си ги носят със самочувствие. Crossing ArmsЕх,лесен е живота на идиота!

Общи условия

Активация на акаунт