"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 787
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 49 860
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ау, че селяни били германците, а какви ли са шведите...
Забелязала съм, че и учениците постоянно набиват нещо и много държат да е в стаята. В последно време е модерно да си взимат кутии от близката кухня и в стаите им е голяма смрадня. Бях свикнала с дюнеровия сос, сега минаха на манджи.

# 49 861
  • София
  • Мнения: 618
Магазини Фантастико провеждат някаква благотворителна кампания за деца.Рядко пазарувам от там.Днес касиерката наред с въпросите дали искам пликче или шок.десерт на промоция ме пита и дали ще даря за кампанията...казах,че ще проверя за какво е и ще реша...изгледа ме гадно и нещо взе да мърмори...Видях след това за какво е,но начина по който го правят не ми допада...Оставих част от рестото в кутия за лечение на дете в кварталното магазинче ...

Магазини Фантастико почти всяка седмица провеждат кампании с дарителска цел, все свързани с деца. Много неприятно е това подканване на касата. И ако откажеш касиерките правят презрителни физиономии, а и отн опашката има разнопосочни коментари. Такъв магазин има до офисът ми. Почти всеки ден влизам най-вече за вода, сладолед и дреболийки.  Е, не мога всеки ден да дарявам.
Това не е по тяхно желание, а влиза в длъжнотната им характеристика. Управителят гледа камерата и ги глобява, ако не предлагат промоцийте, билетчета, торбички и куп други глуппсти. Това, че гледат презрително е само в твоята глава. На касиерките им е крайно неприятно това нещо и се чустват като просекини. Моя приятелка работеше като касиерка в Ф-ко и напусна точно затова, че предлагайки всички глупости от който са решили да печелят, клиентите я псували и обиждали.

# 49 862
  • Мнения: 711
И според мен си е само в главата ви това. Досега никой не ме е гледал презрително, даже въобще не знам дали някой ме чува какво отговарям.

# 49 863
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
О, гледат презрително, че и коментари правят. Във Фантастико имаше промоция с покупка на продукт и трябва на касата да ти дадат скреч карта, каквото се падне на нея. Веднъж участвайки в такава игра, при положение, че картите са на касата и те са длъжни да ми дадат, аз си я поисках. А предоставянето на картата беше придружено с коментар от касиерката "за какви боклуци се хващат хората". Спечелих 2 билета за кино, а явно тя е разчитала, че като никой не търси наградите на организатора, ще си ги приберат от персонала, както често там се случва м/у другото

# 49 864
  • Sofia
  • Мнения: 26 465
Знам,че им е наредено така от шефовете,но и между касиерките си има простакеси и си позволяват да наругават  клиентите.

# 49 865
  • Мнения: 4 808
На по-предните избори две жени от комисията в съседната избирателна секция бяха се разположили след урната и си чоплеха слънчоглед. Направих им забележка, но изобщо не ме отразиха. Наложи се да кажа на председателката на комисията и тя ги насмете. Изобщо не осъзнаваха колко е селско и просташко.

# 49 866
  • Пловдив
  • Мнения: 14 606
Ооо, и нас на първата ми работа веднъж ни насмете шефката, ама яко, за чоплене на слънчоглед. Доста голямо викане беше и изрази като "недопустимо". За държавно учреждение става дума. Уточнявам: не чоплех аз (макар че и на мен никога не ми е било чуждо плюскането на работното място - но ям пакетирани неща или сандвичи) и по принцип не приемахме външни хора в стаята. Сега, изобщо не твърдя, че това със семките е фино, деликатно и кво пък се заяжда тая, но щом съм го запомнила, значи не е било много очаквано и овикването.
Колкото до дъвките, мен лично ме дразни мляскането. Мразя всякакви звуци от типа на мляскане или пукане на черупки на семки. Някои хора обаче се възмущават от самото движение на "преживянето".
Споделям казаното от потребителката по-горе: не можеш да предвидиш кого какво ще го дразни, затова най-сигурно е нищо да не се прави от тези неща, ако не им е там определеното място. Е, зависи и от обичая.

# 49 867
  • Мнения: 2 050
Ужасно е това със слънчогледа. Може и да съм писала, не помня, едно време работех нощни смени в една фирма и там колегата до мен чоплеше нон-стоп. На мен лично не ми е приятно някой да млящи и да прави боклук, щото то няма как съвсем чисто да се чопли, но той беше “старши” и така и не му направих забележка честно казано. Правеше си купчинки шлюпки на бюрото 🤢 Освен всичко останало, работата беше 24/7 и на същото бюро, на същата клавиатура, през деня сядаше някой друг. Брр

# 49 868
  • Мнения: 11 571
Най ми е гнусно да плюеш шлюпките с устни. Брр.
Оня ден един съсед си сложи антипаркинг устройство на неговото платено/ купено място пред входа, с катинарчето, както му е реда. Снощи някакъв го помлял с джипа си. И той съсед, от съседен вход. Тия дни имаме събрание.

# 49 869
  • Мнения: 10 407
Едва ли и за джипа е било добре. Мой познат беше сгазил без да иска такава скоба, която се беше отворила и доста време си оправя колата после.

# 49 870
  • Мнения: X
Аз помлях цяла скала в Малта, която съсед си беше сложил да му украсява бордюра може би. Не я видях просто, а уж знаех, че е там.

# 49 871
  • Пловдив
  • Мнения: 14 606
Не е било нарочно - на тоя с джипа и да не му пука за чуждото платено паркомясто, за джипа му пука. И аз веднъж щях да отнеса едно такова, също не го бях видяла, но спрях само до леко набита броня. Тези скоби, ако са метални, чупят коли, ми е мисълта, както се написа и от други.

# 49 872
  • Мнения: 9 759
Спъват и пешеходци. Трябва да има по-нормален начин.

# 49 873
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 814
Спъват и пешеходци. Трябва да има по-нормален начин.
Някои и заключени скоби не ги спират да паркират. Та не знам какъв по-нормален и ефективен начин може да се измисли. Преди години виждах редовно спрели коли между две вдигнати и заключени скоби.

# 49 874
  • Мнения: 9 759
Сигурна съм, че може да се измисли нещо разумно-глоби, които да се събират или пък да се реши проблема с паркирането.
Скобите са проекция на това, че системата поначало е сбъркана.
А с падане заради скоба на тротоара, имам личен богат опит.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт