"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 111
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 31 065
  • Мнения: X
С риск да не бъда разбрана намирам баловете след гимназия в този им ....показно пищен  вид и формат за селско .
Преди повече  век да завършиш гимназия е било нещо, днес е просто  кота нула на професионалната квалификация. ОК съм с някаво парти или купон, но това с тоалетите ,прическите и лимузините....някак не ми съответства на повода. То на днешно време да не завършиш средно е срамота  направо newsm78 каква е тази радост  newsm78 от такова скромно постижение?!

 Балът е прекрасен повод да се отпразнува порасването и пълнолетието на детето и навлизането му в живота на възрастните. Прекрасна традиция. А и 12 години са ходили на училище, това е цял един етап от живота, който следва да се отпразнува когато приключи, защото си е събитие в живота на човек.

# 31 066
  • Мнения: 7 325
С риск да не бъда разбрана намирам баловете след гимназия в този им ....показно пищен  вид и формат за селско .
Ключов момент.
При нас си е цяло постижение да се завърши средно образование. А ако е без повтаряне е повече от постижение  Laughing И няма балове в този им вид.

# 31 067
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ей, голямо бъркане в здравето се оказват баловете, по това време на годината.
А кому е нужно да правиш сватба с 200 гости за 30000лв, питам аз?
Еквивалентен е въпроса "защо е нужно да има бал, когато завършваш средно образование".

# 31 068
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това е традиция. Но някои наистина я поселчват. На бал се ходи с по-различно от ежедневно облекло. Останалото е в графа изхвърляне.
Имам абитуриент, за когото сме избрали(той си избра) хубав костюм и толкова. Без маси и събирания, без лимузини, надявам се и той да не стърчи от някоя кола. Силите и средствата са ни насочени към кандидатстването му.

# 31 069
  • София
  • Мнения: 11 492
Това, което пише Лиляна е наистина разумното. Добре да има бал, събитие, да се отбележи, хубаво е да се облече (вероятно за първи път) от ученика костюм/по-официална рокля, излишни са всички конфети, ракети и трапези за по n-на брой човека.

За сватбата - обичаи различни, на село може и да е редно да се покани цялото село на една софра, в града може и по-полека. Пък и е въпрос на финансови възможности - пак може да поканиш 1500 човека, но на едно сдържано, обрано и класно тържество. Дай Боже всекиму!

# 31 070
  • Мнения: 4 450
Скрит текст:
С риск да не бъда разбрана намирам баловете след гимназия в този им ....показно пищен  вид и формат за селско .
Преди повече  век да завършиш гимназия е било нещо, днес е просто  кота нула на професионалната квалификация. ОК съм с някаво парти или купон, но това с тоалетите ,прическите и лимузините....някак не ми съответства на повода. То на днешно време да не завършиш средно е срамота  направо newsm78 каква е тази радост  newsm78 от такова скромно постижение?!

 Балът е прекрасен повод да се отпразнува порасването и пълнолетието на детето и навлизането му в живота на възрастните. Прекрасна традиция. А и 12 години са ходили на училище, това е цял един етап от живота, който следва да се отпразнува когато приключи, защото си е събитие в живота на човек.

Ако от това порасТнало дете се очаква само да се възпроизвежда и да тръска прането ...и не само него
от балкона ОК. Приемам че по-звезден от този момент няма да има .
Обаче за повечето млади хора ,които те първа ще се образоват и ще градят кариера  такова пищно отбелязване ,на такъв скромен ''връх'' си е дори обидно...ако ме разбираш Wink.

# 31 071
  • Мнения: X
Скрит текст:
С риск да не бъда разбрана намирам баловете след гимназия в този им ....показно пищен  вид и формат за селско .
Преди повече  век да завършиш гимназия е било нещо, днес е просто  кота нула на професионалната квалификация. ОК съм с някаво парти или купон, но това с тоалетите ,прическите и лимузините....някак не ми съответства на повода. То на днешно време да не завършиш средно е срамота  направо newsm78 каква е тази радост  newsm78 от такова скромно постижение?!

 Балът е прекрасен повод да се отпразнува порасването и пълнолетието на детето и навлизането му в живота на възрастните. Прекрасна традиция. А и 12 години са ходили на училище, това е цял един етап от живота, който следва да се отпразнува когато приключи, защото си е събитие в живота на човек.

Ако от това порасТнало дете се очаква само да се възпроизвежда и да тръска прането ...и не само него
от балкона ОК. Приемам че по-звезден от този момент няма да има .
Обаче за повечето млади хора ,които те първа ще се образоват и ще градят кариера  такова пищно отбелязване ,на такъв скромен ''връх'' си е дори обидно...ако ме разбираш Wink.


 Нееее, как ще те разбирам, като съм тъпа и само пранета тръскам като кон в галоп...ами ок, щом ще се гради кариера тогава няма нужда от забавления. Само кариера и амбициозно напред докато му избият чивиите на амбицираното за нескромни върхове корпоративно дете и го вкарат в психиатрията.

# 31 072
  • Мнения: 4 450
ОК съм с някаво парти или купон, но това с тоалетите ,прическите и лимузините....някак не ми съответства на повода.
Чукча писател не читател...

# 31 073
  • Мнения: 9 050
Скрит текст:
С риск да не бъда разбрана намирам баловете след гимназия в този им ....показно пищен  вид и формат за селско .
Преди повече  век да завършиш гимназия е било нещо, днес е просто  кота нула на професионалната квалификация. ОК съм с някаво парти или купон, но това с тоалетите ,прическите и лимузините....някак не ми съответства на повода. То на днешно време да не завършиш средно е срамота  направо newsm78 каква е тази радост  newsm78 от такова скромно постижение?!

 Балът е прекрасен повод да се отпразнува порасването и пълнолетието на детето и навлизането му в живота на възрастните. Прекрасна традиция. А и 12 години са ходили на училище, това е цял един етап от живота, който следва да се отпразнува когато приключи, защото си е събитие в живота на човек.

Ако от това порасТнало дете се очаква само да се възпроизвежда и да тръска прането ...и не само него
от балкона ОК. Приемам че по-звезден от този момент няма да има .
Обаче за повечето млади хора ,които те първа ще се образоват и ще градят кариера  такова пищно отбелязване ,на такъв скромен ''връх'' си е дори обидно...ако ме разбираш Wink.

Интересно е когато си позволяваш за поправяш грешки, а сама направиш няколко такива.

# 31 074
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
"Порастнал" не е правилно. Идва от "расна".  Peace

# 31 075
  • Мнения: 4 450
Знам.Нарочно беше.

# 31 076
  • Мнения: 9 050
Със сигурност Wink

# 31 077
  • Мнения: 4 450
За това смених шрифта.

# 31 078
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Чукча е и читател, да ти кажа честно.
И аз съм имала бал-за мен това беше първото такова мероптиятие, на което съм присъствала-с балоните, роклите, и купона! Дори и на сватбата ми не съм се забавлявала така, както тогава, защото беше буквално за последно! За последен път бях с класа си, с учителите си, беше уникално! Тази емоция е нужна. И не те прави тъпанар, който тръска прането през балкона!
Съгласна съм, в последно време доста порочни станаха баловете- полу-голи момичета, все по-скъпи коли, теглене на кредити и прочее, но има и деца, които отиват на бала си по тениска и дънки, а парите, които са щели да дадат за костюми и рокли, дават за благотворителност.
Идеята ми е, че това изхвърляне и пошлост нито е общовалидно, нито е закономерност.

# 31 079
  • Мнения: 4 450
Демек ,ако няма лимузини не би  било весело?

Общи условия

Активация на акаунт