КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 2

  • 40 828
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Снимки с лошо качество гледат ли ви се??????

1/2 доза козунак на Морена - има го в 1 пост. Да кажа - ползвах само олио! Embarassed Не съм разтваряла маята, просто всичко си сложих в контейнера( пуснах за 3-4 мин. предварително всичко без брашното), печене 150-160 градуса, накрая с хартия за печене - 25 мин. + 5 мин. вътре на изключена фурна.

Т.к. циганката ми умря, да си кажа, че козунакът ми стана пер-фек-тен!!!!!!

Втасали, преди да ги сложа във фурната - не обръщайте внимание на захарта и яйцата по хартията...


току-що извадени от фурната


по-красивия


# 16
  • Мнения: 1 080
marchеva14 никак не е непоискан, всеки съвет е добре дошъл Simple Smile Все пак аз пека козунаци само по Великден и то от скоро, може до сега на късмет да ми са се получавали нещата  Simple Smile Защо мислиш, че е по-добре да се прибавя мазнината на ръка?

Мама Цоцоланка чудесни козунаци!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 010
Ето ги и моите първи козунаци. Както си личи от снимките са много далеч от перфектното, далеч са и от задоволителното, но аз съм страшно горда със себе си Simple Smile С години ми е набивано в главата колко е трудно да се прави козунак, трудно е, да, но и аз мога Simple Smile
А най-важното е, че са вкусни, добре изпечени и направени с много желание и любов. Мисля, че ММ се влюби в мен отново  Joy
Скрит текст:


Очаквам критики и коментари. Мисля си, че от това тесто е можело да станат три козунака и нямаше така да се раздуят и да се развали плетката.

Маме, ти си ги пекла двата върху плоска тава заедно ли?

# 18
  • Мнения: 11 607
Мисля, че ММ се влюби в мен отново  Joy

Очаквам критики и коментари. Мисля си, че от това тесто е можело да станат три козунака и нямаше така да се раздуят и да се развали плетката.

Маме, ти си ги пекла двата върху плоска тава заедно ли?

Мдаааа....така процедирам, гледам да минимилизирам тави, хартии и пр. А и не знам защо кръглата форма ми е по-на сърце.......

Критика - още малко втасване или 3 козунака.....Но си се справила много добре.....ММ ще се влюби отново, и отново, и отново....И тогава хич няма да ти пука за нашата критика, защото похвалата от Любимия ще е над всичко и тя ще ти е предостатъчна....В края на краищата козунаците не са за темата, а за домашните.......Продължавай, много добре са козунаците!

# 19
  • София
  • Мнения: 11 739
marchеva14 никак не е непоискан, всеки съвет е добре дошъл Simple Smile Все пак аз пека козунаци само по Великден и то от скоро, може до сега на късмет да ми са се получавали нещата  Simple Smile Защо мислиш, че е по-добре да се прибавя мазнината на ръка?
Защото по този начин много добре се измесва тестото.  На козунака му трябва яко измесване, там е истината.  Simple Smile Вярно е, че има вече и машина, но аз предпочитам да не я ползвам, по този начин си усещам тестото. Става едно меко, пухкаво, едновременно и жилавко някак си...а и след като го ударя няколко пъти в масата /около 50 пъти/  става и олекотено и пухкаво, въпреки , че Моренка сподели,  че това е остаряла техника. Нищо , аз ще продължавам да я спазвам, както едно време бабите от село. Те си знаят защо са го мятали,....да се намести тестото.  Удрям го няколко пъти, пак отново го измесвам, събирам на топка, разтелглям + с мазнина, после пак го удрям и така... По този начин и се образуват и мехурите, въздух влиза в него. Конците се оформят чрез много измесване, а после и чрез сплитането.
Мама Цоцоланка, снимките са чудесни, всичко се вижда, прекрасни са!
Госпожица Лаленца, прекрасни са
Ето ги и моите първи козунаци. ..............
............ добре изпечени и направени с много желание и любов. Мисля, че ММ се влюби в мен отново  Joy

Е това последното....браво на Лаленцето!!

# 20
  • Мнения: 3 020
Много хубави козунаци сте показали и много сте изписали, едвам ви намерих.  Blush
Лале, не успях да видя твоите, защо махна снимките?

За моята разпаднала се плетка, може да сте прави, да ми е било малко брашното, но все си мисля, че даже сложих повечко от написаното в рецептата  Rolling Eyes , нищо и така беше превъзходен, следващия ще гледам и да е с перфектен вид.  Flutter

Благодаря за съветите, много сте полезни.   bouquet

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 3 090

От миналата година, но нали ставаше въпрос за печене с яйца. Слагам сурови яйца, после внимателно изваждам с лъжица и замествам с боядисани.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 754
Ей ме и мен Simple Smile У нас мирише на козунааак  Heart Eyes

Сложих фолио отгоре и намалих малко фурната, защото доста се зачервиха.

Аз използвах такава мая и до момента нямам гаф. На нея пише, че е равна на 1/2 кубче жива мая и стига за 500 грама брашно. 11 грама е.

Активираш ли я предварително?

# 24
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 070

това са мойте миналогодишни козунаци.
Моля да ви издайте тайната, как ви стават такива лъскави от горе, имаше някакъв трик с намазване с вода или нещо подобно?

# 25
  • Мнения: 261
marchеva14, можеш ли да попиташ приятелката ти за рецепта, ако не е много нахално разбира се. Мъжът ми също е диабетик, а ми се иска да му направя и на него козунак за празника.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 010
Там са си снимките, не съм ги махала, 6tastliva.
taffi, да. така ме посъветваха и стана  Peace

# 27
  • Мнения: 28
Искам да споделя един разговор от снощи с господин, управител на мелница. Та, след анализи на гултени и прочие, в резюме - човека каза, че занесъл на майка си от най-хубавото брашно да направи майка му баница, и баницата не станала. Жената искала вече да и носи от обикновеното брашно. Това ви го разказвам, защото някои ще използват от специалните брашна за козунаците, но явно рецептите са дадени с брашно средно качество и от моя опит ви препоръчвам да слагате малко повече брашно от специалните. За това се получава разливане при някои.

# 28
  • Мнения: 1 517
Маме, благодаря са темата. лЮБИМА МИ Е. А и до Великден има няма 19 дни Blush Дано всичко ни е наред и отново станат чудесни козунаци Mr. Green Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 447
Мама Цоцоланка, благодаря за вкусната темичка!  bouquet

Аз днес ще пробвам една рецепта на Pina, която е адаптирана изцяло за хлебопекарна. Не мисля обаче да пека в машинката, а във фурната, като преди това възнамерявам да си премеся тестото с поне една част от мазнината. Дано резултатът става за показване! Отивам да си извадя продуктите от хладилника, а после с мъничето ще отидем да си купим лимони и жива мая. Heart Eyes

Хубав и слънчев ден на всички!



И един въпрос: Някой знае ли каква е рецептата за тези слурски ушатковци:



Много ми харесват и искам да направя за малчо, но идея нямам как да ги забъркам... Tired

Общи условия

Активация на акаунт