КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 3

  • 39 255
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Аз не намерих в Кауфланд, а в Лидъл никога не е имало от тези, по упътване от Марчето взех от Пикадили.

One_Love, мажа с жълтък, ръся захар и пека. Ако имаш долен реотан с вентилатор програма на фурната, те съветвам да печеш на нея.

# 31
  • Мнения: 1 517
Аз не намерих в Кауфланд, а в Лидъл никога не е имало от тези, по упътване от Марчето взех от Пикадили.
значи оставам без. Ще си слагам от добре познатите ванилия, ром, портокал и лимон. Бадемовата не я харесвам Tired

# 32
  • Мнения: 698
хоп, да се запиша и аз  Hug
мамче благодаря за темата   bouquet
аз ще съм на вилата за празниците и там нета е ..., ми няма го  Joy, добре че се сетих и си копнах рецептите, жалко че няма да мога да ви следя и да ми давате съвети, а и лафче да си правим, ама поне на въздух ще сме  Laughing

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 242
Големи красоти показвате-майсторки сте.Аз искам да помоля за съвет или по възможност рецепта.Миналата година правих козуначено тесто за първи път.Смея да кажа че се получи много добре,кифличките ми се получиха перфектно-поне така си мислех EmbarassedПървия ден аромат,вид ,вкус-чудесно.Но на втория ден кифличките бяха сухи.Къде съм сбъркала?Как мога да постигна добър резултат с кифлички които да са пухкави и мекички поне 3 дена?
Силно се заинтригувах от тестото със сметана.

Здравейте и успех в заниманията. Аз чакам почивния петък, за да се развихря.
Моят съвет е да не препичаш кифличките. Освен това в повечето теста с мая слагам и 1 ч.л. мед - забавя изсъхването.
Пожелавам ви успех в заниманията и да не остава време на произведенията да изсъхнат. Peace

# 34
  • Мнения: 50
velikova1 много благодаря за съвета smile3525

# 35
  • Мнения: 681
Кога изписахте три страници  newsm78
Аз още не зная кога ще почивам ( и дали ще почивам изобщо  Sad). Нооо, козунаци ще правя, ако ще през нощта  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте,
имам един бърз въпрос относно поръсването на козунака със захар. По принцип след като стаса втория път аз мажа със жълтък и ръся със захар, но след 15мин. отгоре козунака е изпечен даже и препечен, а захарта е поизгоряла. Пека на 150-160 градуса. Вие след като са изпечени козунаците ли ги поръсвате със захар? Ако е така как я "залепвате" за тях? Дано ми разбрахте въпроса  Embarassed   bouquet

Принципно фурните пекат различно, но на 150-160 градуса няма как да прегори отгоре, а отвътре да е суров.
Както е писала Джемма, и аз пека на режим долен реотан + вентилатор на 160-165 С, опича се идеално без да е нужно да покривам с фолио или друго нещо по време на печенето.
Иначе за захарта - след втасването мажа с жълтък, поръсвам със захар и пека, захарта се залепва, не ми прегаря и не се карамелизира.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 546
Привет кулинарки, време не остана.  Hug
Замислила съм да замеся традиционен, със сметана, да пробвам козунака със прясно и кисело мляко и някой от тези във вариации с пълнеж.  Grinning
Едни Великденски курабии и това да е сладкото...не е малко май.  Rolling Eyes

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
1/2 доза традиционен вече втасва. Simple Smile По съвет на Морена, намалих леко брашното и го оставих хидратиран, да видим плетката дали няма да ми се размие.

# 39
  • Мнения: 681
Преди няколко дни правих поредната доза козунак (по рецептата на pina). Обаче пекох във фурната, на 160 градуса, с вентилатор и долен реотан. На дъното сложих голяма метална чиния, предварително напълнена с гореща вода. Козунаците пекох 45 минути. За това време се изпекоха идеално, тъкмо се зачервиха отгоре. В четвъртък пак ще правя, тогава ще пробвам да пека само 40 минути, да видим дали няма да останат още по-суровички. Така с няколко проби си открих точното време за печене на моята фурна за козунаците.
Още веднъж благодарности на всички пишещи и споделящи опит тук   bouquet

# 40
  • на 13-я етаж
  • Мнения: 95
Включвам се и аз.
Ще ги правя в събота и нямям търпение къщтата да заухае на козунак.Някой беше написал , че ще меси в петък , но аз знам , че на разпети петък нищо не се прави.Козунаците и яйцата може в четвъртък или събота.
Всички сте разкошни.Страхотни произведения показвате.Дано да мога и аз да се похваля.Изчетох съветите ви и мисля , че ще са ми от голямя полза. Успех на всички!

# 41
  • Мнения: 550
от обяд правя козунак по рецепта на Пина, сега го пека но ми е за първи път и малко ми стана лепкаво тестото освен това формата му е ужасна  Blush дано поне да е вкусен после ще се опитам да кача снимки  Hug

ииии забравих да питам.... значи меся в хлебопекарна после пускам още едно месене после втасва вътре изваждам го правя формичката слагам в тава отдолу с хартия мажа с яйце и захар и пека.... това ли е последователноста моля ако изпускам нещо да помогнете  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 3 090
 Hug

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 20:01 от Калан Амнел

# 43
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 070
slavina_S, може разбира се, особенно ако си сигурна в маята (срок на годност, правилно съхранявана). Меко тесто е еднакво меко за хляб, питка, козунак и т.н. Simple Smile
Виж клипчето при мен, може пък да ти е полезно.  Simple Smile

Morena, при мен не се вижда клипчето-излеза следния надпис:
"Сървърът на slavina_s не може да бъде намерен, тъй като търсенето в DNS не бе успешно. DNS е услугата за мрежи, която преобразува името на уебсайт към неговия адрес в интернет. Тази грешка най-често се дължи на липса на връзка с интернет или на неправилно конфигурирана мрежа. Може също да бъде причинена от блокирал DNS сървър или от защитна стена, която спира достъпа на Google Chrome до мрежата"
дали само при мен е така?

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 17:16 от pipilota6

# 44
  • Мнения: 3 034
И втората партида кифлички не стана. Правих този път по рецептата на Макс мама, но проблемът не е в рецептите, а във фурната, според мен. Тестото стана хубаво, надигна се, то в кухнята беше сигурно 40 градуса, оформих, фурната на 160 този път и изгоряха отдолу. Извадих ги по-рано, още жълти отгоре и не. Сухи и препечени отдолу. Този реотан долния ще ми съсипе всичко. Сега обмислям хартия за печене и 150 градуса. Обаче от друга страна, като намалявам температурата, печивото стои по-дълго във фурната, за да се изпече и това също води до изсушаване, изпарява му се влагата.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт