Смело раздават ритници, нашите сладки юлски мъници - Тема 18

  • 22 290
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Аз предишните пъти съм раждала без системи и упойки. Какво се случва след системата, защото на няколко места попадам на негативни мнения... Тя моята шийка не се нуждае от много помощ, за да достигне пълно разкритие  Simple Smile. Този път бях решила да се поглезя с упойка, но вече се чудя  newsm78.
В Селена май практикуват и двете и ако не искам, ще трябва предварително да се разбера с лекарката. Другата седмица ще разпитам...


Последна редакция: пт, 09 май 2014, 13:34 от pival

# 31
  • Варна
  • Мнения: 736
И аз съм в Майчин Дом. Но категорично ме пратиха секцио. Иначе дъщеря ми я раждах и по двата начина. Започнах нормално с епидурална  ама завърших секции. Епидуралната просто не ме хвана.

# 32
  • Мнения: 17
Запис и от мен. Да я изпълним само с хубави новини   bouquet  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз предишните пъти съм раждала без системи и упойки. Какво се случва след системата, защото на няколко места попадам на негативни мнения... Тя моята шийка не се нуждае от много помощ, за да достигне пълно разкритие  Simple Smile. Този път бях решила да се поглезя с упойка, но вече се чудя  newsm78
ами не знам какво трябва да се случи, но при мен освен зверски контракции, нищо друго не стана и малко след това ме резнаха....
princesaIrulan, много съжалявам за това, което се е случило! Кураж и нека скоро да имаш повод за радост!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Ми чета, че със система било по-бързо, но пък и по-болезнено. Моят канал е отворен и като срежат конеца ще имам веднага няколко см разкритие..

# 35
  • Мнения: 556
аз доколкото знам е окситоцина засилва контракциите, съответно и болката, но не е задължително да ускори разкритието. Сиреч, както при мен, а явно и при Елпет, е имало някаква причина родовата дейност да не протича нормално и пустия окситоцин само те изгърчва повече. В моя случай конкретно, отидох в 7 сутринта с 5 см разкритие и контракции на 5 минути, които си бяха така откъм 1-2 часа посреднощ и до 16 часа разкритието си остана 5 см, независимо от 2 системи окситонци, мануално пукане на водите и прочее удоволствия

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Аз съм отивала в болницата с 9-10 см разкритие и контракции на 5 минути...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 913
Системата ускорява раждането. Често се ползва дори за предизвикване на раждане. Допринася за контракции, които са много по-болезнени от тези, които имах преди системата. В следствие на това, че процеса се форсира не е изключено да има повече разкъсвания. При мен лично системата се наложи, понеже контракциите ми утихнаха, постепенно спряха и следващите няколко часа така и не се появиха, а бях ден след термин.
pival викаш работа в предродилна нямаш, директно в родилна.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Ми точно така се получи.. Малкият е роден 15 минути след влизането ми в болницата... После ми попълваха документите... Ее с големия полежах час в предродилна, но бях с 10 см разкритие и контри на 5 минути...

В главата ми е пълно с въпроси, все едно съм първескиня...

# 39
  • София
  • Мнения: 3 447
bebe2, ти секцио ли ще раждаш втория път? Интересно ми е дали първото секцио е показание за второто, затова питам  newsm78

# 40
  • Мнения: 0
Момичета много ви благодаря, за мненията. Ще се радвам ако някоя мама е раждала или ще ражда в ОБ Варна с епидурална упойка да се включи с повече инфо. За мамите които са раждали в Майчин дом с такава упойка, ако е удобно бихте ли споделили повече подробности включително и сума.

# 41
  • Мнения: 212
Мами току що разбрах че на близък наш приятел му се е родило момиченце   party006   Интересно точно днес и е термина. Само не разбрахме как се казва дамата, но чакаме мамчето да се освести да каже Simple Smile
Довечера ще се пие Simple Smile

# 42
  • Мнения: 55
Момичета,вие с напредването на бременността,как усещате бебчетата?При мен като че ли са по-слаби движения,някакви помръдвания newsm78

# 43
  • Мнения: 0
Avencis, честито ! Браво на мама и бебе знаят си графика  Laughing

# 44
  • Мнения: 256
Avencis, да е жива и здрава малката принцеса!

Общи условия

Активация на акаунт