Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 913
Честито на всички новородили мами! Живи, здрави и усмихнати бебенца. Няма да изброявам поименно, за да не пропусна някой.   bouquet

За окситоцина - аз пък твърдя, че не е все е едно с него и без него. Първо раждане на окситоцин от 3-4см разкритие, едва дочаках упойката. Второ без до пълно разкритие - еми коренна разлика. Включиха ми го след като пукнахме водите(при пълно разкритие) и се оказаха зелени с идеята да ускорим процеса. Ееее свят ми се зави на минутата, но за щастие след 3-4 контракции, вече бях с напъни. Може и капките да са били в повече, не знам...  newsm78

За колана и миналия път, и този не съм ползвала. Коремът ми се прибра и двата пъти много бързо. Забелязала съм, че при секцио като че ли по-бавно се прибира, както и че кърменето определено много помага. Впрочем контракциите, които сега получавах по време на кърмене бяха по-болезнени от тези след първото раждане. Доки каза, че при следващо ще са още по-болезнени.

Честито и на рождениците!   bouquet

Ние днес си направихме по-дълга разходка, съчетана с кафенце и приятелка компания. Определено ми повдигна духа и се чувствам коренно различно.  Grinning

# 46
  • Мнения: 770
Запис да ви следя!

Време почти не ми остава - дребния яде през час, час и половина. Лудницата е пълна. На разходки сме от 9 ден - и сутрин, и следобед по два часа минимум. Като се поорганизирам, ще пиша повече

# 47
  • Мнения: 46
Здравейте мили майки! Редовно ви следя от телефона,но наистина не намирам време да пиша,а имам толкова много неща за споделяне,и толкова много въпроси. Първо честито на всички нови майки,да са ви живи и здрави бебетата. Аз от както съм се прибрала вкъщи се чувствам доста изморена.



До сега писах за раждането,но без да искам изтрих всичко  baduu  341uu hit Ще кажа само че мина бързо и лесно за мен,това беше истинско преживяване за мен и промени живота ми! Heart babydust7


Да ви попитам - колко дни след раждането трябва да паднат конците от шевовете? Аз имам един шев  newsm10

Юлианка,и аз бях в Шейново и не знам дали трябва да се записва час за прегледа, прегполагам че да. Нали 30 дни след раждането трябва да се отиде?  newsm78
Пожелавам на всички чакащи майки много успех и да родят много бързо и лесно Hug

Нямам време да пиша много,влизам само за да ви поздравя  smile3525 Когато ми остане време ще пиша повечееееееееее  ylinfant newsm07 smile3534 smile3534 smile3534

# 48
  • Мнения: 46
О да забравих да ви питам колко е APGAR score на вашите бебенца?  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 10 874
i444i, честита рожба! Heart Eyes Да ти е жив и здрав Анатолий! Hug

delicious*, на Елица резултатите от теста са 8-9-10. Peace

# 50
  • Мнения: 256
Здравейте момичета и аз да се запиша в новата последна тема   love001 smile3501
При нас положението взе да влиза в ритъм. От помпата явно зърната ми започнаха да се по оформят и тя сега суче без проблем, но имаме проблем със заспиването след хранене. По няколко часа след това не заспива и не можем да разберем от какво дали е от жегата  newsm78. Днес пуснах климатика докато я хранех в другата стая и само докато я сложа да спи и веднага си заспа детето. Още не сме излизали, но ако утре е хубаво времето вече ще я изкарам вече сме на 16 дни и почвам да откачам в къщи. Ама явно ще трябва да се наложа защото почват вече да ми вадят нервите и ММ и нашите само мрънкат рано било  #2gunfire

# 51
  • Мнения: 73
Запис и аз в новата тема.   bouquet Признавам си, старата не съм я изчела  Embarassed
Честито на всички нови мами! Да са ви живи и здрави бебчетата! Да растат спокойни и щастливи!
На още чакащите мами  Hug Hug Hug Малко остана, дръжте фронта!

Не ми остава много време за форума. А ако ми остане време предпочитам да си почина, считайте поспя Simple Smile
О да забравих да ви питам колко е APGAR score на вашите бебенца?  Heart Eyes

Какъв е този тест?

# 52
  • София
  • Мнения: 71
Да се разпиша и аз в новата тема Simple Smile

И за да не е гол запис - докладвам днешния си преглед. След 3 дни болки и повръщане, неядене и непиене положението се влоши и ходих при друг гастроентеролог. Той потвърди това, което ми каза и първия, операцията, ако всичко е наред ще бъде есента. Аз от 2-3 дни нямам кърма, та доктора ми изписа лекарства, които принципно пречат на кърменето. Прибрах се, изпих ги и познайте - след 1 час ми потекоха гърдите  #Crazy
То аз по принцип почти нямах кърма, ама вече и да имам - все тая. Общото мнение е че трябва сега мен да закрепят, пък детето ще го изгледам само на АМ.
Това е засега от мен, честито на новите майчета и на рожденичките  Tada

П.П. за коремите - моят е по- плосък от преди, макар че матката е все още голяма, според докторите.

# 53
  • Мнения: 10 874
О да забравих да ви питам колко е APGAR score на вашите бебенца?  Heart Eyes

Какъв е този тест?
Ето повече информация за теста. Резултатите са в епикризата на детето. Hug

josi_josi, измъчи се през бременността и сега пак се мъчиш. Sad Милата! Sad Дано нещата се подобрят. Praynig Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да се запишем и ние.Василена се роди на 21 ви юли,3970 гр и 51 см.Аз се възстановявам добре.Да гушкаш отново малко,сладко бебенце е страхотно чувство  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 20:17 от ♥Elfita♥

# 55
  • Мнения: 3 595
Аз отново се влючвам с въпрос към ЛЛЛ, днес ни е ден 12 от както се кърмим, преди три дена спрях да се цедя и от тогава някъде не изпитвам и напрежение в гърдите и ги чуствам меки. Храним се на по 1.5,2,2.5часа от една гърда. Нямам и много апетит и малко ме хвана следродилната депресия. Според вас намалява ли ми кърмата, или просто се е нормализирала спореднуждите на беба и затова са меки.  Днес пробвах след кърмене да се изцедя и от всяка гърда изцедих около 30 мл.
.Какви са признаците за намаляване на кърмата?
Привет bee_di,
Видях, че нещата при вас имат развитие и се чувстваш по-добре, откакто излизате с Деа на разходка. Докато бебето има поне едно изхождане за денонощие до навършването на около 6 седмична възраст, пълни поне 5-6 пъти пелени с безцветна или бледожълта на цвят урина, има добър тургор на кожата, жизнена и енергична е, когато е будна, има влажност в устичката си, наддава и педиатъра я намира за здрава, не бихме имали притеснение за количеството на кърмата, когато е само на кърма. Как са тези показатели при вас? Нормално, когато лактацията се регулира, гърдите омекват, а изцеждането не е критерий за количествата мляко, които има.

Ще се радвам да споделиш как си!
   bouquet

# 56
  • Мнения: 500
Здравейте мили майки! Редовно ви следя от телефона,но наистина не намирам време да пиша,а имам толкова много неща за споделяне,и толкова много въпроси. Първо честито на всички нови майки,да са ви живи и здрави бебетата. Аз от както съм се прибрала вкъщи се чувствам доста изморена.

Май сме били по едно и също време в болницата, а относно прегледа до края на седмицата ще проверя как стоят нещата. Имам чувството че ме е ударила следродилна депресия, най - малкото нещо ме разплаква, чувствам се очуждена към ММ и много заядлива, ама и дипломата ми по психология не върши работа в този случай.......



До сега писах за раждането,но без да искам изтрих всичко  baduu  341uu hit Ще кажа само че мина бързо и лесно за мен,това беше истинско преживяване за мен и промени живота ми! Heart babydust7


Да ви попитам - колко дни след раждането трябва да паднат конците от шевовете? Аз имам един шев  newsm10

Юлианка,и аз бях в Шейново и не знам дали трябва да се записва час за прегледа, прегполагам че да. Нали 30 дни след раждането трябва да се отиде?  newsm78
Пожелавам на всички чакащи майки много успех и да родят много бързо и лесно Hug

Нямам време да пиша много,влизам само за да ви поздравя  smile3525 Когато ми остане време ще пиша повечееееееееее  ylinfant newsm07 smile3534 smile3534 smile3534

# 57
  • Варна
  • Мнения: 917
Elfita, честито! Да ви е жива и здрава. Голямо момиче!

Аз вече спокойно мога да отпускам кълките. Целта да стигна до зодия Лъв - изпълнена.

Днес бях на консултация. Първо измериха бебка 4200, а после след по-прецизно мерене - 3900. Докторът изглеждаше разтревожен. Никак не е готино така, чак си поревах в колата после. Ама започна да се обажда един инстинкт за самосъхранение и взех да се мобилизирам. Каквото и да ме чака - ще мине и ще замине.  Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 316
Хм, къде изчезнаха консултантите от ЛЛЛ? Имах публикувани въпроси преди няколко дена, пък не видях отговор. Или пък да не съм го видяла, сега пак ще препрочета.

# 59
  • Мнения: 366
Здравейте мамчета  bouquet

Elfita, честито  Hug Да ви е жива и здрава и безкрайно щастлива малката хубавица.  bouquet  bouquet  bouquet

Аз пак използвам времето за цедене докато двамата спят за да попиша и почета тук. Вече имаме някакъв режим и е по-лесно - а и откакто малката пие чаят с копър на Хип коликите не я мъчат и е спокойна. Да се похваля вчера бяхме на ортопед при Алексиев и всичко ни е наред - позволи ни и на кенгуро да я носим - супер съм доволна. Баткото още кашля но вчера го слушаха и казаха че съм успяла да задържа инфекцията горе и дробовете са чисти и сега продължаваме с капки и сиропи. пазете се - че това било вирус - само кашлица и секрети от носа стичащи се назад - карал се по дълго може и месец и повечето свършват на антибиотици.

josi_josi мила ей страшно се измъчи ти ама дано му се види вече края - а за АМ не го мисли на мен с баткото от нерви кърмата ми спря рано рано  и е отгледан на АМ а е пушка - няма такава дивотина - нито е глупав, нито е болнав ,нито е дребен  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт