Кожна атрофия

  • 9 828
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
http://apteka.framar.bg/30030583/%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0% … -80-%D0%BC%D0%BB-

Не знам дали ще свърши работа, единствено това намерих като потърсих във връзка с този проблем, но едва ли ще го има в някоя аптека, а и не намирам коментари на пациенти за продукта...

Sweetheart, може ли да попитам тези процедури с лазер специално за този проблем ли ги прави? Обмислям ако има нещо такова, което да ми оправи кожата веднъж завинаги колкото и да е скъпо...

# 16
  • Мнения: 765
Fray, какви кремове ти изписа?
Аз и този крем Дерматропикс съм гледала и мисля да го потърся, въпреки че няма отзиви за него. По описание е много добро-точно за такава изтъняла, пожълтяла кожа,а както е при мен и с пурпурни лезии, много суха и груба. Какво ли не мазах, направо в чудо се видях. Ползвамв слънцезащитен на Биодерма Фотодерм 50+ фактор, но все си стоя така червена(прозират ми капилярите), имам вече и пигментни петна.
Процедурите с лазера ги правя уж за капилярите и макар че докторката ми каза, че няма проблеми, мисля, че трябваше да го оставя за есента, защото и от него имам като рани и ми е още по-зачервено на места, изобщо..ужас SadПри теб мисля, че ще е подходящо микродермабразио или пилинг. Пробвала ли си да мажеш  Джинджира Алба Актив или балсама на Д-р Тайс?

# 17
  • Мнения: 304
Изписа ми Зинерит, Скинорен - за обрива, който е по - скоро прозиращи пъпчици от едната страна на брадичката, забелязват се като се изпъне кожата отвътре с език /извинявам се, че не мога по - точно да го обясня/. Каза че се касае за периорален дерматит, който всъщност както четох е един от страничните ефекти на кортикостероидите. Невробекс актив и един слънцезащитен с 50 фактор.Въпроса е че активни пъпки няма, тоест няма нищо в тях, като надигнати петънца са, но от тях кожата изглежда груба и релефна, въпреки че не са на повърхността, точно като прозиращи са. От другата страна на брадичката за сравнение е същото, само че покрито с горния слой кожа /пак съжалявам за некадърното обяснение/ И все едно върху жълтеникавото петно имам червена люспа, още по ужасно... Като че ли обаче пигментацията намалява, но не съм сигурна вече за нищо. Дерматропикса имам намерение да го поръчам до 1-2 дена и да пробвам. Може и наистина да е вид обрив или инфекция, понеже четох че кортикостероидите предизвикват отслабване на локалния имунитет на мястото. Химичен пилинг мисля да правя, но нали при него един вид се излющва горния слой кожа, а като е изтънена на това място какъв ще е ефекта там...Джинджира Алба Актив ми звучи много добре за възстановяващ, както и да помогне при възможна инфекция, не съм пробвала но мога да опитам. Ти използвала ли си го спрея?

# 18
  • Мнения: 765
Да, ползвала съм и Джинджира Алба и Джинджира Алба Актив спрей(тя е по-силна и се използва до 7 дни)-хубави са. Аз ги използвах веднага след лазера по 3-4 пъти на ден, но трябва да си стоиш вкъщи, че лицето ти става бяло. Толкова неща изпробвах - едната докторка ми изписа  на Юриаж- Pruriced cream, той също е успокояващ; пробвах балсама на д-р Тайс , бял крем Рачков, крем Спасатель, крем Здраве, Нивея, кремове за розацея и още какво ли не  Tired И хапчета пих какви ли не.... И невробекс, и антибиотик, даже и кортикостероиди, и разни витамини и билки...Сега от време на време си правя смрадлика, невен или лайка и си обтривам лицето с памучни тампони.. Все си ми стои лицето на червени петна:( И аз мисля да си поръчам Дерматропикс, но дали ще има ефект след толкова време?  Аз от слънцезащитния не виждам да има ефект, излезна ли на слънце и съм си все червена, направо кожата ми гори, а от него и пъпки ми излизат. Абе ужас Close 
За тези пъпчици, които са надигнати като петънца и аз имам такива на брадичката(те са ми отдавна,) лекарката ми ги третира с лазера, но трябва да отида на още 5-6 процедури, за да видя дали има ефект.
Обаче ми е толкова суха и груба кожата,пръскам си начесто термална вода, но няма ефект. Нямам търпение да се скрие това слънце, поне то да  не влошава още повече нещата. 
.

# 19
  • Мнения: 304
Никога не ми се е случвало нещо толкова неприятно на лицето, честно! Поръчах Дерматропикс-а, очаквам обаждане за допълнителна информация кога ии ще кажа ако има някакво подобрение от използването му. Другия петък отново на дерматолог, да види как се отразява лечението. Прегледа ми беше 40 лв, лекарствата - 75... Толкова пръснати пари, яд ме хваща, дано поне доведе до нещо.

# 20
  • Мнения: 765
Много добре те разбирам   Hug Аз нямах никакви проблеми, имах перфектна кожа, а сега...ужасявам се от мисълта, че може да не се възстанови никога Sad Имам чувството, че с всеки изминал ден става по-лошо . Много лошо ми влияе това и на съня, и на настроението, и на самочувствието. Изобщо съм в някакъв ад  Sad
 Толкова съжалявам, че използвах и кортикостероидни кремове, но всъщност при алергична реакция има ли друго решение?
И аз ще поръчам Дерматропикса, дано да има ефект, чудя се вече кое по-напред да мажа  Tired цял ден съм намазана с нещо.
И аз ходя на частно, и процедури, и прегледи, и кремове, и хапчета-от април досега съм дала към 700 лв  Sad Все се надявах, че ще има някакво минимално подобрение..
Поне се радвай, че не е по цялото ти лице, че аз така  се подредих .... Cry  Hug

# 21
  • Мнения: 304
Най - накрая и аз след толкова търсене из къде ли не попаднах на човек, който страда сега от кортикостероидни кремове, че и по лицето. Явно не само аз имам "това удоволствие" да ги срещна тия странични ефекти. Тя сегашната дерматоложка се ужаси от факта, че съм ползвала кортикостероиди на лицето и почна да разпитва кой е решил да ми ги изписва... Аз затова можех много по - рано да отида при нея, но чак ме беше страх от дерматолози... И като бях на прегледа и като чух че ще остане жълто-сивата пигментация ми стана много кофти, после откато ми изписа невробекс-а поне не е ми е толкова лошо настроението и спя по - добре. Сега ще пробваме новото мазило, като гледам е 80 мл и не е малко, ще стигне за известно време, пък дано има ефект, ако не да се надяваме от времето да мине...

# 22
  • Мнения: 267
Изписа ми Зинерит, Скинорен - за обрива, който е по - скоро прозиращи пъпчици от едната страна на брадичката, забелязват се като се изпъне кожата отвътре с език /извинявам се, че не мога по - точно да го обясня/. Каза че се касае за периорален дерматит, който всъщност както четох е един от страничните ефекти на кортикостероидите. Невробекс актив и един слънцезащитен с 50 фактор.Въпроса е че активни пъпки няма, тоест няма нищо в тях, като надигнати петънца са, но от тях кожата изглежда груба и релефна, въпреки че не са на повърхността, точно като прозиращи са. От другата страна на брадичката за сравнение е същото, само че покрито с горния слой кожа /пак съжалявам за некадърното обяснение/ И все едно върху жълтеникавото петно имам червена люспа, още по ужасно... Като че ли обаче пигментацията намалява, но не съм сигурна вече за нищо. Дерматропикса имам намерение да го поръчам до 1-2 дена и да пробвам. Може и наистина да е вид обрив или инфекция, понеже четох че кортикостероидите предизвикват отслабване на локалния имунитет на мястото. Химичен пилинг мисля да правя, но нали при него един вид се излющва горния слой кожа, а като е изтънена на това място какъв ще е ефекта там...Джинджира Алба Актив ми звучи много добре за възстановяващ, както и да помогне при възможна инфекция, не съм пробвала но мога да опитам. Ти използвала ли си го спрея?

Здравейте момичета!
Заглавието на темата ми се наби в очи, понеже и аз в момента имам проблеми с кожата. Имам две- три места по тялото с размер на 2 евро, които са сухи, един-два спукани капиляра на скулата, ксантелазма по-малка от 1 мм на левия клепач и затова отидох на дерматолог.
Живея в  Германия.
Получих за тялото крем, който се приготвя в аптеката, а за другите неща си направих час за оперативно отстраняване.
Още на третия ден кожата ми стана мека и гладка от новия крем, затова си помислих -супер, този път лекарката  е улучила комбинацията. Имах сухи места и по лицето, затова през главата ми мина мисълта, че на е крем за лице, но реших да си намажа един-два пъти и лицето.
Обаче!!!
Оказа се, че кремчето имало голяма доза кортизон, който е отключил развитието на розацеята, която при мен  досега беше само в лека форма.
Нито кожната лекарка, нито аптекарят ми бяха обърнали внимание върху този немаловажен факт.
Беше почивен ден, но не можех да издържа психически до понеделника, затова отидох в кожната уни-клиника, в спешното. Там ми обясниха за кортизона, изписаха ми крем с метронидазол (антибиотик) и ми дадоха упътване как да си правя компрес с черен чай..
Правих ги тия неща на уикенда, подобрение имаше , но минимално. В понеделник отидох при първата лекарка, като не казах нищо за спешното.
Естествено, тя и дума не обели за кортизона. Според нея това е периорален дерматит (ПД). Изписа ми крем с еритромицин и доксициклин по една таблетка дневно. Каза да не ползувам никакви други кремове, само изписания, дори и да се лющи кожата.Прочетох, че периоралният дерматит, наречен още болестта на стюардесите е резултат от прекомерно третиране на кожата с кремове, често и от смесването на най-различни кремове и тинктури- сутрин това кремче, на обяд друго, вечерта трето и т.н. ...ПД най-често е около устата. При мен е повече околоочието.
На третия ден след започване на АБ ужасиите вече затихнаха, почти нищо не остана, но продължавам лечението така -общо 20 дни е.

Като прочетох какви одисеи имате и реших да се включа тук с моя случай, може да е за някого от полза. Съчувствувам ви от сърце и ви стискам палци да се оправят скоро нещата.
Още ми е пресен ужасът на последните дни. Знам, че психиката може да се срине и оттам проблемите да станат още повече. Щях да се побъркам.
Обикновено ходя на басейн и сауна да разпусна, но сега не биваше заради хлора и горещината, затова ходих на тайландски масаж.
За 60 минути една малка тайландска девойка направо ми изкара дяволите. Откъде я взе тази сила не знам, но след това се чувствувах като минала през ценрофуга. Готино обаче. Помолих я да се концентрира върху врата и раменете, където са ми най-големите болежки. Като започна и ми обработи една по една тригер-точките, докато не се отпуснаха и да не изпитвам болка при натискането им. Един ден след това имах мускулна треска, но на другия вратът ми все едно е нов.

# 23
  • Мнения: 5 710
Момичета здравете,
пиша за да споделя (уви, вече късно, но може някой нов да прочете) НИКОГА КОРТИКОСТЕРОИД ПО ЛИЦЕТО, и ако е изписано и се ползва да е с ясното съзнание за негативните последствия.
Аз съм с атопичен дерматит по тялото. Ползвала съм и адвантан и тридерм и др. винаги в минимално количество но ефектът по ръцете беше, че кожата изтънява, изсъхва и сърби, и мястото където е мазано придобива тъмна пигментация, при мен червено-лилава. Другата екстра е че започват да  растат черни косъмчета. Така че, по лицето - НИКОГА!
Мога да споделя, че след много дълъг период кожата се възстанови и сега е еднаква(косъмчетата премахнах с пинсета). След многото мазила, които съм пробвала все още се лутам. Много често си вземам тестери, за да не давам пари за нещо което не помага. При мен помагат хидратиращите, а не мазни кремове.
За лицето мисля, че вече трябва задължително да излизате с 50+ слънцезащитен и ми се струва, че лекарката не е постъпила никак коректно и професионално.
За лазера мисля, че сега не е сезона.
Крем Здраве не ми действа добре и мисля, че е заради цинка и това, че е тежик и мазен. При мен, подобни текстури и съставки предизвикват запушване, сърбеж и дори пъпчици.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 11:05 от Kaktus s usmivka

# 24
  • Мнения: 2 445
Нямам такива сериозни проблеми, но съм на мнение, че силно хидратиращи лосиони или кремове биха имали добър ефект за загрубяла кожа. Добре хидратиращ и въпреки това лек флуид е Olay, не е и скъп. При изтънена кожа май е задължителен 50+ фактор, защото тогава е доста по-чувствителна и има нужда от сериозна защита. Пак на Бочко е сравнително добър, предполагам, че бебешките такива са по-безвредни, доколкото това е възможно.
Също така при изтънена кожа, не бих казала, че пилинга е добра идея. Първо трябва кожата да се възстанови, а после да се мисли за пъпчици. На мен ми помага в това отношение кремчето Бочко със смрадлика, ползвам го на триъгълника след кола маска, крем Здраве НЕ, заради голямото съдържание на цинк, който е препоръчителен за мазна кожа, цинка де.
Сетих се също за един случай с кола маска посред лято, в жегата. Най-горния слой кожа беше премахнат, а отдолу кожата- груба и набръчкана. Никакъв крем не помагаше и сърбеше/ болеше ужасно. Спасиха ме листа от цветето дебела мара, налагах с тях мястото, на 12ч подменях листата. Обелва им се ципичката и се налага мястото, може да се сложи някаква марля върху тях, за да не падат. Помага със сигурност. Peace Лошото е, че на лицето би било малко трудно.

Общи условия

Активация на акаунт