Да спечелим от снимките си!

  • 28 331
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Jord, за конкурси често това няма значение. Но и тотото си е вариант. Ще взема и аз да пусна едно Simple Smile

# 16
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 819
Jord, въпреки че не снимаш с DSLR, си уловила прекрасни, много красиви моменти.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 157
 Hug Hug Благодаря, Лолита. На мен ми харесват, но самочувстието ми че наистина стават нещо го няма.  Grinning
Лекси, кое няма значение за конкурси - качеството ли?  Shocked И как разбираш за тези конкурси, като съм тръгнала да питам.... Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Темата е как да печелим от снимките си. Истината е, че за продажба на снимки е задължително да са с много високо качество (ако не е станало ясно за техническо качество иде реч) и в този смисъл не стават. Да, за повечето непрофесионални конкурси няма изисквания за качество - оценява се композицията, уловения момент и от сорта. Защо се учудваш Simple Smile?  За конкурси хвърлям око тук: http://vsichkiigri.bg/home/start_0/igri_konkursi/  и тук: http://razdavalnik.bg/и в други подобни сайтове. Във Фейсбук също попадам на такива. Ето днес видях този: https://www.facebook.com/ING.Insurance.Bulgaria/photos/a.4481713 … ype=1&theater Ел. медии като Дневник и Дир също често организират.

# 19
  • София
  • Мнения: 157
Освен да кажа благодаря, друго не се сещам  Wink Hug

# 20
  • Мнения: 175
И аз често имам страхотни попадения, но рядко успявам да изкарам фотоапарата (Sony DSC-H300) и каквото успявам хващам с телефона. Започнах обаче по-често да нося и фотото и аз се интересувам от подобни сайтове за продажби на снимки Simple Smile

# 21
# 22
  • Мнения: 19 058
Единият от не много взискателните сток сайтове е fotolia. Имам няколко продажби там. Но като цяло конкуренцията е жестока! В тая сфера пробиват хора вложили хиляди евро в техника и много години в обучението си за фотографи.

# 23
  • Мнения: 5 173
Влезте в галериите на Гети да видите за какво качество иде реч.

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 954
А какви точно са изискванията относно техническите параметри на една снимка, за да мине за стокова? На прима виста видях, че трябва да е поне 300 dpi. Аз с моя полу профи Olympus XZ-1 вадя снимки с 314 dpi. Другото е голма резолюция. Звучи лесно постижимо. За почти всеки фотоапарат, но едва ли е само това

# 25
  • Мнения: 5 173
Регистрирай се в Гети, качи някоя снимка и ще се ориентираш.

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Джулая, често преценката е субективна. Случвало се е редактор да ми върне снимка, а друг да я приеме. Освен минимално изисквани размери, снимката трябва да е на фокус, да няма груба обработка с ФШ (прешарпена, пресатурирана и т.н.). Освен това не трябва да има рекламни надписи (например на една снимка с балони от Кападокия, трябваше да изтрия опознавателните знаци на всички балони които хич не бяха малко, на снимка на плажа - да премахна надписа от хавлия и т.н.). Неприятното при Гети е, че в момента, за да се одобри снимка от редактор се чака около месец.
Bradley Cooper, а колко приблизително получаваш от една продажба?
Но като цяло конкуренцията е жестока! В тая сфера пробиват хора вложили хиляди евро в техника и много години в обучението си за фотографи.
Така е.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 22:38 от Лекси

# 28
  • Мнения: 5 173
А при мен на тази снимка: IMG_4380 by Galika_, on Flickr искаха да скрия картинката. Скрих я, ама мн пипкаво беше.

# 29
  • Мнения: 19 058
Джулая, често преценката е субективна. Случвало се е редактор да ми върне снимка, а друг да я приеме. Освен минимално изисквани размери, снимката трябва да е на фокус, да няма груба обработка с ФШ (прешарпена, пресатурирана и т.н.). Освен това не трябва да има рекламни надписи (например на една снимка с балони от Кападокия, трябваше да изтрия опознавателните знаци на всички балони които хич не бяха малко, на снимка на плажа - да премахна надписа от хавлия и т.н.). Неприятното при Гети е, че в момента, за да се одобри снимка от редактор се чака около месец.
Bradley Cooper, а колко приблизително получаваш от една продажба?
Но като цяло конкуренцията е жестока! В тая сфера пробиват хора вложили хиляди евро в техника и много години в обучението си за фотографи.
Така е.


Под 1 долар ми е една продажба. За да се печели от сток, трябва да продадеш една снимка много много пъти.
Но пък се радвам, че все пак има интерес към снимките ми.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт