Коледа 2014 - тема 2

  • 79 356
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 609
Прекрасна тема, изключително добре структурирана!   bouquet Записвам се и аз да следя, дано ми се получи нещо!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Забърках три дози рохлички! Утре живот и здраве ще пека.  Wink уикенда ще направя и меденки на Джули, които постепенно ще декорирам. От там нататък имам списък за всяка седмица. Ще правя освен тези, портокалово-бадемови сладки, щолен бисквитки, капучино звездички, шоколадови сладки с фъстъчено масло и Трюфел слаки. Отделно съм направила и АКК.  Simple Smile


Може ли рецептата за щолен-бисквитките ?
пиша от мобилния и не мога да ти я копирам. Има я в линка от предните теми. Мини щолен бисквитки на Анук!

Благодаря,намерих я,ще се правят Simple Smile Пускам я тук,някой може да реши да ги прави.

http://kulinarnimisli.wordpress.com/2010/12/11/%D0%BC%D0%B8%D0%B … 1%82%D0%BA%D0%B8/

# 47
  • Мнения: 120
Здравейте на всички сладкоправещи  Flutter Днес пекох "Меки тиквени сладки" със пълнеж от две сладка от сини сливи и кайсии.Много са вкусни,мекички,пухкави,сочни.Много благодаря за рецептата на http://hranatazadushata.blogspot.com/2014/11/blog-post_19.html  Правих също и "Забравени сладки" по рецептата на Chat Noir от форума ,но белтъците неми се разбиха както трябва и се разтекоха малко,но станаха за 1час не ги чаках повече,но са ми много сладки и няма да ги правя за коледа. Правих и "Ванилени кравайчета" по рецептата на Natalina http://www.mycookingbookblog.com/%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BB% … 0%BB%D0%B8%D1%87/ но нямам снимка. Много са вкусни особено като престоят,задължително ще правя пак,но двойна доза. След малко се залавям със "Тиквени меденки" по рецептата на http://idapohapnem.blogspot.com/2014/11/blog-post_2.html

# 48
  • Мнения: 319
И на мен забравените сладки ми идват по-сладички, напомнят ми на ореховки, миналата Коледа ги правих, но за тази ще ги пропусна  chef

# 49
  • Мнения: 1 517
първият ми опит с айсинг Blush

# 50
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
А какво друго можем да направим с останалите белтъци?  newsm78

# 51
  • Мнения: 1 517
Освен забравени сладки и целувки- стават за айсинг, а и за тортая- аз често правя Гараш. МОже да ги замразиш ако не ти трябват веднага. После им няма нищо. Друго което се сещам е да ги ползваш за намазване на печиво или ако правиш пържени филии да ги добавиш къъм яйцето, същото важи и за омлет.

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 16:58 от tinki_15

# 52
  • Мнения: 114
Ураааа! Каня се от поне две години да събера всички рецепти за коледни сладки, които приготвям по празниците на едно място. Обаче пусти мързел, пуста лоша организация, все не успявам!
И най-сетне успях! Ето ги всичките ми коледни сладки на едно място! Simple Smile

Всички рецепти за коледни сладки на едно място

# 53
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
tinki_15, айсинга ти е бил много гъст и затова не са гладки. Трябват ти 2 консистенции, с по-гъстия рисуваш контурите и после запълваш с по-течния, който трябва да залива, а не да го шприцоваш на ленти.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 671
 Гисчо, браво на теб! От първо четене се влюбих в Амаретките, ще ги пробвам през уикенда  yes

# 55
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Останалите белтъци обикновено използвам в някой кекс, дори да няма такива по рецепта. Просто в движение променям леко рецептата, за да се получи нужната консистенция  Peace

# 56
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

Благодаря,намерих я,ще се правят Simple Smile Пускам я тук,някой може да реши да ги прави.

http://kulinarnimisli.wordpress.com/2010/12/11/%D0%BC%D0%B8%D0%B … 1%82%D0%BA%D0%B8/

Ами има линк на първа страница. newsm78

Гисчо, добавих и твоя линк на първа страница, за всеки случай, може някой да го види. Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 18:11 от Джемма

# 57
  • Мнения: 7
Утре ще правя Дрезденски щолен по рецепта на Джема, но има нещо в рецептата което не ми е ясно, това количество масло от 0.500 гр се слага цялото в тестото или от него се отделя за намазването им,
и още едно питане маслото се прибавя постепенно в сместа при месене( като при козунака ) или всичкото още в началото сьс захарта и маяното тесто но размекнато само.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 658
Така, изпекох трите дози рохлички! Какъв аромаааат! Обожавам Коледа!  Grinning счупиха ми се десетина, но тъкмо има за директно похапване.   Wink прибрах за отлежаване 71 рохлички, среден размер.  Simple Smile


Нуши, както е по постъпково описание! Маслото за намазване е съвсем малко, защото се минава по топлия щолен и се разтапя. Иначе слагаш наведнъж и месиш. Аз лично го правех в хлебопекарната!  Peace

# 59
  • Мнения: 970
Ммммм, у дома ухае на Коледа  Crazy

До сега съм направила

АКК-1 доза
Линцерови сладки от Наталина-3 дози
Ванилени кравайчета (рохлички), от Наталина-6 дози
Джинджифилови сладки, на Зори-3 дози


Остава да направя Меденки на Джемма,Шоколадови звезди с капучино на Габи,Двойно шоколадови напукани снежни сладки,Локумки и Виненки  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт