Ужасът от квартирите през моите очи

  • 19 452
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Обяснения, че не си измислям фалшива самоличност във форуми, защо ли да давам. Никой не е длъжен да ми вярва.
Това за "Искам да се изнеса при гаджето ми." го писах точно за да обясня, че дори в
Цитат
паралелната реалност на бг-мамма
е пълно с хора, за които договорите и етиката не представляват нищо пред капризите им, а и пълно с такива, чието мото е "да не ти пука за никой, важното е на теб да ти е добре" - такива съвети обичат да раздават някои.

# 46
  • Мнения: 379
Обзаведени с нови мебели и изглеждащи прилично апартаменти не се дават на хора с животни. Апартаменти с мокети и мухлясали тапети по-добре ги изпразнете, преди да ги отдадете, вместо да треперите за стогодишния диван, дето ще го възседне куче. Даваш апартамента гол и бос, на прилична цена, е сигурно няма да ги има 100 евра горница заради мебелите, но после и разходите по ремонта ще са по-малки, та ще се компенсират нещата. И наистина всичко е до човек.  Peace

# 47
  • Мнения: 2
Кучето е взето като бебе,отгледано е в апартамент,в момента е вренено на гости в къща с двор и пак предпочита да спи на плочките.От около седмица не е в сегашната квартира и по нищо не си личи, че е имало куче или каквото и да е било животно.Колкото и глупаво да прозвучи в момента по пода се виждат повече косми от косата ми, отколкото за година от кучето.Сегашният ми наемодател не знаеше за кучето, глупаво, но не го бях попитала.Разбра случайно като дойде да види щетите от гръмналия бойлер. Толкова беше радостен и си игра с нея, изключително мил човек. Попитах го дали мога да я задържа и той настоя да остане при мен. Просто разбра какво е да имаш същество, което ще те обича вечно.
Ако един ден имам възможност да отдавам жилище за миг няма да се поколебая да го дам на хора с животни, просто, защото знам какво е тогава светоусещането на хората с домашни любимци.Родом не съм от София, необвързана съм, приятели имам достатъчно, но това е съществото, което се радва вечер и сутрин дс ме види, когато плача, скимти и то, когато съм весела, си носи играчката......

# 48
  • Мнения: 1 196
Не знам, за мен отглеждането на голямо куче в апартамент си е мъка за кучето.... А при условие,че си самичка,представи си как се чувства кучето цял ден затворено в апартамента, а ти си на работа.... това си е затвор направо.., на него му е нужно пространство.... Според мен трябва да се ориентираш към къща с двор...
 Иначе, където има куче или котка, къщата си мирише специфично, въпросът е ,че собствениците на животинчето свикват с миризмата и не я усещат...

# 49
  • Мнения: 960
Ах като ви чета половината мнения личи си кой обича животни ,затова и не четох всички, за да не се ядосам .
Ни я с триста зора си намерих ме такава какво то искаме и да искат куче .Тя квартира се намира дори обзаведена .Но не винаги е по наш вкус  ,ни я на примерно намерихме идеална квартира 2 по голяма от сегашната за същия наем ,но не искаха куче.Е и сега сме в хубава квартира дори малко по хубава но малка .Ай очакваме бебе ,ами ако си бяхме махнали кучето както искаха в Дар квартира .И после кажат не искаме дете .Е нали за това е депозита ,който никой така и иначе не връща .А там щяхме да останем мн време .А тук след няколко години ще трябва да търсим др че ще е малко .Но дръж си на своето ще намериш.Зависи къде точно търсиш и за какви пари .Мога да помогна малко поне в това имаме опит вече Grinning

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 11:35 от tatqna89

# 50
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Ах като ви чета половината мнения личи си кой обича животни ,затова и не четох всички, за да не се ядосам .
Ни я с триста зора си намерих ме такава какво то искаме и да искат куче .Тя квартира се намира дори обзаведена .Но не винаги е по вкусотии  ,ни я на примерно намерихме идеална квартира 2 по голяма от сегашната за същия наем ,но не искаха куче.Е и сега сме в хубава квартира дори малко по хубава но малка .Ай очакваме бебе ,ами ако си бяхме махнали кучето както искаха в др квартира .И после кажат не искаме дете .Е нали за това е депозита ,който никой така и иначе не връща .А там щяхме да останем мн време .А тук след няколко години ще трябва да търсим др че ще е малко .Но дръж си на своето ще намериш.Зависи къде точно търсиш и за какви пари .Мога да помогна малко поне в това имаме опит вече Grinning

Не, че разбрах много от поста ти както си го написала, но да поясня с каква цел се взима депозита.
Да речем, че се изнасяте на 30.11. Сметките (ток, вода, парно или стационарен телефон ако има и т.н.), които последно сте получили са за м. октомври, не ноември. Това което наемателя е изразходвал до з0.11 ще бъде засечено и начислено през следващия месец., т.е. последните ви сметки ще дойдат след като сте се изнесли.
За това депозита се задържа. Като излязат и се платят сметките смятате с наемодателя кой на кого има да дава пари. Понякога наемодателя има да връща, понякога наемателя е оставил неплатени сметки, които депозита не покрива.
Щети по имота се поемат отделно

# 51
  • Мнения: 4 199
На мен и с котка са ми отказвали, като, при поредния отказ, самата брокерка ми подшушна, че е под наем и гледала котката си инкогнито от хазаина Rolling Eyes

 Е, кучето не е котка, а и не смятам това за вариант. Друг е въпросът, че съм разглеждала апартаменти, в които са живеели ''хора'' в окаяно и безобразно състояние - петна по матраците и подметки от обувки по тавана...

А фактът, че дори с бебе не са искали да ни отдадат апартамент, отново по идентични причини - цапане, рушене, шум и прочие мисля, не се нуждае от коментар. Ако търсите чрез агенция задължително упоменавате на брокера че сте с животно, за да не стават недоразумения. В някои от сайтовете за имоти, мисля Хоумс, има специална отметка ''Жилища, в които е разрешено отглеждането на домашен любимец''.

# 52
  • Мнения: 960

[/quote]

Не, че разбрах много от поста ти както си го написала, но да поясня с каква цел се взима депозита.
Да речем, че се изнасяте на 30.11. Сметките (ток, вода, парно или стационарен телефон ако има и т.н.), които последно сте получили са за м. октомври, не ноември. Това което наемателя е изразходвал до з0.11 ще бъде засечено и начислено през следващия месец., т.е. последните ви сметки ще дойдат след като сте се изнесли.
За това депозита се задържа. Като излязат и се платят сметките смятате с наемодателя кой на кого има да дава пари. Понякога наемодателя има да връща, понякога наемателя е оставил неплатени сметки, които депозита не покрива.
Щети по имота се поемат отделно




И какво   не разбра за това не четох и коментарите ,защото повечето тука сте се заяли с момичето .Аз лично съм от София и не съм от те я баламите дето идват от провинцията ,а просто не искам да живея с мама и тати както правят повечето.А колкото до Депозита хич не така ни я загубихме няколко депозита така и с платени сметки .За това последния път си оставихме сметките на хазая ,който много лъжеше .Но това е др въпрос . Hug

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
.Е нали за това е депозита ,който никой така и иначе не връща .
Подчертаното е пълен абсурд. Ние понеже сме "вандали" с две котки и куче винаги до сега са ни връщали депозита.
Историята - вече 3 пъти идентична: Наема се плаща в началото на месеца. Приблизително по същото време ние сме се ориантирали да се местим. Плащаме наема и казваме, че ще се изнасяме и това да се счита за последен платен наем и предизвестие за освобождаване на жилището. В самия ден, когато се изнасяме се засичат сметките и се изчисляват дължимите и евентуално не платени суми (понеже депозита е 250 лв., а дължимите суми са в порядъка до 60 лв. винаги са ни връщали около 200 лв.), ако на наемодателя не му се смета така просто изчаква да излязат сметките и се срещаме отново след около месец за да ни върне остатъка (пак е към 150-200 лв.)
Забравих да пиша, че на последната квартира още преди да се изнасяме правихме ремонт на коридора (цокъл от велтър), защото котките ни бяха скъсали и без това похабения и подут от влага (имало е наводнение от горни етажи преди да се настаним) тапет. Оставихме коридора в по-добро състояние, отколкото го получихме, беше ни ясно че не можем да обясняваме ва наемодателя, че тапета е скъсан, защото е бил мокър и с мехури (тъпо е), а и ние не желаехме да живеем с някакъв гнусен прокъсан и мухлив тапет.

# 54
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
И какво   не разбра 
Такива неща с червеното ми е трудно да разбера

Ах като ви чета половината мнения личи си кой обича животни ,затова и не четох всички, за да не се ядосам .
Ни я с триста зора си намерих ме такава какво то искаме и да искат куче .Тя квартира се намира дори обзаведена .Но не винаги е по вкусотии  ,ни я на примерно намерихме идеална квартира 2 по голяма от сегашната за същия наем ,но не искаха куче.Е и сега сме в хубава квартира дори малко по хубава но малка .Ай очакваме бебе ,ами ако си бяхме махнали кучето както искаха в др квартира .И после кажат не искаме дете .Е нали за това е депозита ,който никой така и иначе не връща .А там щяхме да останем мн време .А тук след няколко години ще трябва да търсим др че ще е малко .Но дръж си на своето ще намериш.Зависи къде точно търсиш и за какви пари .Мога да помогна малко поне в това имаме опит вече Grinning

# 55
  • Мнения: 960
poohito ти явно си попаднала на хора .Аз помня  по предната квартира ,трябваха да ни върнат 300 лв след плаща нето на сметките ,да ама не .От началото  всичко на ред квартирата си е както преди . И след  2 дена ще ни дадат парите ,ама пак не .Това не било на ред онова .А там живееха хора вече с огромно куче .Като трябваше да търпим и хора да гледат апартамента докато сме там .И не знам с каква наглост ни бяха кажа ли ако не ни трябва нещо да им го оставим ,е как не те само си търсиха да не върнат парите .Не стига че наема им е висок .Пък даже и като се видим ни поздравяват и ни питат как сме .Е мене ще се да ме е срам.Не стига ,че излъгаха че никой не живял там и е ново .Ама мина
ма ко- видях и го оправих не съм видяла  Laughing

# 56
  • Мнения: 4 195
Защо просто не им кажеш, че нямаш куче?  Rolling Eyes Нанеси се, първите няколко дни без куче, а после и то ще се нанесе. Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 500
Момичета хрумна ми идея за нова тема "Какви поразии заварихте след наемтелите си". Нещо подобно на Селските номера и пинизи  Simple Smile Пускам я да знаете...

# 58
  • Мнения: 1 196
tatqna89
Може да не си от цитирам : ,, те я баламите дето идват от провинцията,,,
но правописа и синтаксиса са ти под всякаква критика, обърни си внимание... Трудно се разбира какво искаш да кажеш...

# 59
  • Мнения: 960
tatqna89
Може да не си от цитирам : ,, те я баламите дето идват от провинцията,,,
но правописа и синтаксиса са ти под всякаква критика, обърни си внимание... Трудно се разбира какво искаш да кажеш...
Не се познаваме за да ти се обяснявам това се вика дислексия .Аз поне имам оправдание от повечето тук

Общи условия

Активация на акаунт