DSLR фотоапарат

  • 26 978
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 220
Аз като че ли се насочих към това:

http://www.canon.bg/for_home/product_finder/cameras/digital_slr/eos_100d/

# 31
  • Мнения: 1 197
Записвам се да следя темата.
Прочетох с интерес всички мнения.Благодаря на всички,отделили време за отговори  Hug
Tintina,добри отзиви за този модел прочитам.И аз търся нещо подобно на достъпна цена  Peace

# 32
  • Мнения: 1 197
Canon EOS 100D се продава в комплект с:
- Обектив CANON EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM
- Обектив CANON EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
Каква е разликата между двата обектива? А цената на кита с втория обектив е със 180лв. отгоре?


За този модел също има отлични отзиви:
http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon/eos-650d- … 092aa-p156628989/

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 18:22 от SunshineMery

# 33
  • Мнения: 1 377
STM е системата на мотора на обектива - по безшумен е.Използва се в доста широка гама обективи на марката (не само китовия).. и може да се каже, че за класа за който е предназначен е оптимизиран и за видео.
Но за пазаруване не ви препоръчвам да рискувате с магазини различни от основните дилъри, тъй като имам колеги които се оплакаха от злоупотреби- некомплектовани, с липсващи гаранции или книжка с инструкции. Такава техника поне не купувайте ако не е от големите вериги или специализираните фотомагазини, които имат и физически търговски център.

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 20:22 от mamaSunshine

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 220
За 650d  ми обясниха във Фотопавилиона, че е по-стар модел.

# 35
  • Мнения: 1 377
По-стар е да. И  в Павилиона или Синтезиса няма да ги има, но в Техномаркет го има .. можеш да провериш и в Технополис

https://www.technomarket.bg/products/09122016/canon-eos-650d-ef-s-18-55mm-is-ii

Но пък ме изненада че имат още по-стария модел 600, явно не са успели да го продадат.

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 22:35 от mamaSunshine

# 36
  • София
  • Мнения: 1 017
Имам въпросния 650D, с 18-135 обектив, добър е за по-далечни снимки, но самият обектив няма много голяма светлосила, мисля, че беше 3,5-5,6, така че на по-тъмно и без светкавица не е кой знае какво, освен ако не се ползва статив. За репортажни снимки, каквито искаш ти, Тинтина, мисля, че може да стане донякъде, но не съм сигурна дали би бил достатъчно бърз. Но ако решиш да взимаш такъв апарат не взимай китовия обектив 15-55, няма да ти свърши работа за това, което искаш. Да, по-стар модел е, на четири години и половина някъде, затова е и по-евтин (не знам колко струва сега, не съм гледала). Видях, че и 700D е на същата цена, ако се спреш на този тип, по-добре вземи него (в техномаркет)
Иначе безогледалните също са добро решение и наистина са по-малки и по-удобни, но не знам като цена дали биха се вместили в границите, които си поставяш.
Firebird, благодаря ти за информацията за промоциите.
П.С. https://www.technomarket.bg/products/09143654/sony-ilc-e5000yb това дали не е по-добро и съвсем в ценовия диапазон, който се посочва, нека по-разбиращите да кажат. На мене ми се струва ок.

# 37
  • Мнения: 1 377
Да предложението си струва особено за хора които ще го ползват като начало за различни неща. И докато си изградят навици и стил.
Камерата е приятна за работа. Беше в нас известно време
Бързо се свиква с менюто.  
Sony A5000 e най-компактната и лека без огледална камера с размер на сензора APS-C,  сменяема оптика и вграден Wi Fi. Пряк наследник е на фото камерите от серията NEX3. Запазва традицията да дава качество като на голям DSLR, но в джобни размери.
Пък и набора от обективи с които го предлагат покрива широк диапазион.

Последна редакция: сб, 15 авг 2015, 19:08 от mamaSunshine

# 38
  • Мнения: 1 197
Днес гледах Canon EOS 750D и ми допадна много чисто визуално и как го държа в ръка.
Като характеристики много хвален е Nikon D5300,а ми идва леко малък нещо... Blush
Ето какво сравнение открих за двата модела:
https://www.youtube.com/watch?v=VGpdhxeyeYw
Май пак ще се насоча към Никон. Thinking

Последна редакция: нд, 16 авг 2015, 06:21 от SunshineMery

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 220
Не разбирам много, обаче каква е разликата между тези апарати и безогледалните със сменяеми обективи? Чета дори, че са по-бързи. Можете ли да ме посъветвате и нещо такова до 1000 лв.? Май въпросното Сони влиза в тези характеристики?

# 40
  • Мнения: 1 377
Дълга и широка е да обясняваме тук разликата между двете системи. чисто физически се състои в липсата на огледало, но от там нататък функционално разликите са от тука до небето. Вземи се поразрови малко и попрочети за  това.
Но да се твърди че са по бързи .. къде си го прочела не знам  ама е малко крайно, особено за фокуса.
Както и да е системата си има предимствата, има си и недостатъците, като система на няколко години. Не се обяснява в няколко реда иска си малко четене и малко повече работа и с двете системи, за да почнеш да виждаш и усещаш разликата между тях.

Ние с мъжа ми в работата си ползваме и двете системи, точно защото предлагат различни неща и си имат своите достойнства всяка.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 824
Един съвет от мен към питащите в темата, които не са хващали до сега дслр. Не взимайте нови бюджетни фотоапарати. Потърсете нещо втора употреба, по възможност по-по-най-евтино. Според мен няма смисъл да давате пари за ново, защото след като го получите има два пътя - или ще го захвърлите в някой шкаф, защото е тежък, голям и прави по-лоши снимки от сапоунерката или ще се влюбите във фотографията и ще поискате да си купите нещо по-добро  Laughing

# 42
# 43
  • Мнения: 465
Не разбирам много, обаче каква е разликата между тези апарати и безогледалните със сменяеми обективи? Чета дори, че са по-бързи. Можете ли да ме посъветвате и нещо такова до 1000 лв.? Май въпросното Сони влиза в тези характеристики?
Имам и такъв, и такъв Mr. Green. И двата ги харесвам, за единия имам едни дължини обективи, за другия - други, ползвам ги според нуждите и не съм се замисляла да ги сравнявам. Различните класове безогледални са като различните класове ДСЛР-и - не може да се опишат с няколко изречения. Вече има много сайтове, които сравняват всякакви камери - когато се ориентираш към няколко модела (или марки), пускаш сравнения, преценяваш кои критерии те интересуват, за да ти се избистри (евентуално) изборът.
И не на последно място - хубавата снимка не я прави камерата, а този който стои зад нея  Peace.

# 44
  • Мнения: 1 197
Темата от доста време заглъхна. Rolling Eyes
Навярно никой не е предприел покупки.Но като гледам себе си,и аз не мога да се реша кое ще е по-добрия избор за мен.Много се двоумя между Канон и Никон.Всеки от двата модела,които съм харесала има своите плюсове и минуси.
Това,което най- ме притеснява е,че Канон като цяло май са с по-скъпи обективи и аксесоари,или поне с такове впечатление оставам...
Бихте ли дали мнение  Hug
Фотопавилион и Фотосинтез принципно правят ли Коледни промоции или разпродажби? Laughing
Макар че незнам дали ще устискам до Коледа  Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт