Слънчеви очила

  • 198 901
  • 428
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 24
Не всеки може да носи очила с поляризация. Те не са много подходящи за хора с астигматизъм. Аз също предпочитам слънчеви очила без поляризация. Очила с поляризация са добри за разходка в планината например - тогава виждате цветовете много добре. Друго е усещането обаче, когато шофирате или работите с дисплей - тогава цветовете са толкова ярки, че направо пречат

# 406
  • Мнения: X
Сигурно сте права. Аз докато бях с астигматизъм имах много проблеми със светлината. Сега като ми го махнаха, вече много по-различно стоят нещата. Имам очила и без поляризация, обаче примерно за разходка, плаж, природа, дори градски условия много по-добре се чувствам с поляризацията.

# 407
  • Мнения: 2 597
Не всеки може да носи очила с поляризация. Те не са много подходящи за хора с астигматизъм. Аз също предпочитам слънчеви очила без поляризация. Очила с поляризация са добри за разходка в планината например - тогава виждате цветовете много добре. Друго е усещането обаче, когато шофирате или работите с дисплей - тогава цветовете са толкова ярки, че направо пречат

Това изобщо не е вярно, когато шофирате е препоръчително дори стъклата да са поляризирани!!
Поляризацията премахва неприятните отблясъци, които дори може да са опасни. Шофьор съм, и имам диоптрър!
"Поляризираните стъкла премахват отблясъците, блокират вертикалната светлина, която може да бъде особено опасна за хората, управляващи кола, лодка, велосипед или друг вид машина или превозно средство. Те са популярни сред бойци, рибари, голфъри, велосипедисти, шофьори на NASCAR, спортисти и всички останали, които са на открито през по-голямата част от деня. И те са идеални за тези, които обичат да се наслаждават на един ден (или два или три) на плажа."
Ето инфо от първата случайна статия
Ето и нагледен пример:

# 408
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 524
Всички слънчеви очила, които имам са с поляризация (с астигматизъм съм). На плажа задължително съм с тях. Много ясно виждам и се наслаждавам на почивката. Обикновени сл. очила не мога да нося, пак се мръщя и правя физиономии. Дори се е случвало да ме болят очите от очила без поляризирани стъкла, затова се наложи да се разделя с тях.

# 409
  • Мнения: 751
Sherilyn,очилата на Квят и Полароид са с поляризация.

# 410
  • Мнения: X
Sherilyn,очилата на Квят и Полароид са с поляризация.

Благодаря ти! Преди дни се обзаведох с авиаторски полароид от оптика.бг на Графа и Солунска (София). Там има много голям избор от всякакви очила, направо се загубих. Добре, че имах определен бюджет, иначе щях да остана до края на деня да се чудя и да пробвам. Хубавото беше, че един модел го имаха в няколко цвята примерно със сребриста и златиста рамка, с кафява, черна или друг цвят бленда на стъклата. Много за пробване има. 😁

# 411
  • Мнения: 8 547
Купих си Рейбан.Ми не съм доволна

Аз обмислях, но в момента не мога да си позволя такава сума и бих търсила намаление ако има такова. Бихте ли споделили защо не сте доволна?

Изненадах се, че доста от марките нямат поляризация. Бях харесала едни на guess, хубави бяха и удобни, но за мен поляризацията е важна, а те нямаха.
Аз с намаление ги взех за 220
Ами сякаш гледам с ментаци.Например с Воуг са ми перфектни,тези сякаш са ми замъглени

# 412
  • Мнения: 1 037
По-скъпите и известни марки използват стъкла и покритие, които наистина защитават очите Ви.
Това трябва да е така, но през последните десетилетия принципът е да се правят продукти с ниска производствена себестойност и да се привлича потребителя само с дизайн и имиджа на марката. Не откривам топлата вода, че мина времето на продуктите с качествени материали и надеждна изработка.

# 413
  • Мнения: 218
Здравейте,
Моля за  мнение относно марката Jimmy Choo.Харесала съм техен модел, но ме притеснява доколко са качествени.Все пак са марка, известна с производството на  висок клас обувки, а не очила. 😎

# 414
  • Мнения: 7 161
Здравейте.
Радвам се, че открих тази тема.
Обожавам слънчеви очила.
Моля, препоръчайте ми сгъваем органайзер за пътуване и такъв за вкъщи. (от които сте доволни).
Този, който е за вкъщи предполагам, че е хубаво да има някакъв капак или предпазно стъкло за предпазване от прах.

# 415
  • До морето
  • Мнения: 7 125
Здравейте, някой може ли да ми каже каква марка са тези очила  [

# 416
  • Мнения: 1 350
Dsquared Dolly са очилата
Здравейте, някой може ли да ми каже каква марка са тези очила  [

# 417
  • До морето
  • Мнения: 7 125
Много благодаря

# 418
  • Melmak
  • Мнения: 3 238
Здравейте! Можете ли да ме насочите къде в София се предлагат очилата на revo? Във вижън експрес са ги спрели, а в гранд оптикс имаха 6-7 модела.

Онлайн също е вариант, ако не се намират в оптиките.

Не знаех, че са толкова хубави очила, купих случайно един чифт на намаление. Сега осъзнавам, че с тях виждам идеално, а не намирам други.

# 419
  • Мнения: 95
Здравейте,
пазарувал ли е някой от он-лайн магазин
https://sunglasses.bg/article/10049
дали предлагат наистина оригинални слънчеви очила?
Благодаря предварително за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт