С какво ходите обути вкъщи?

  • 34 156
  • 353
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
..., или ходя боса, но е абсурд да обуя чехли, предложени ми от домакините.  Sick Веднъж съм лекувала гъбички, стига ми.  Peace
Що си мислиш, че би се спасила от гъбички, особено, ако си боса?

# 31
  • Мнения: 12 675
Аз ходя само с чехли. Обаче така ми се иска да ходя боса, но уви, у нас не е възможно.

Някой да ми разясни, какво им е нехигиеничното на домашните чехли?
Присъединявам се към питането.


За чехлите не знам, обаче джапанките са страшен развъдник на микроби. 

# 32
  • Мнения: 1 788
Както ми е удобно в момента.
Понякога по чорапи, понякога с пантофи, понякога дори боса, понякога с джапанкоподобни...
Когато за първи път посетих една скандинавска страна, помня, че много се притеснявах като ме поканиха на гости.
Оказа се, че няма от какво - събуваш се и си шляпаш по чорапи свободно и лежерно.
Иначе зависи от мястото, понякога на гости си нося нещо за обуване.

# 33
  • Мнения: 744
..., или ходя боса, но е абсурд да обуя чехли, предложени ми от домакините.  Sick Веднъж съм лекувала гъбички, стига ми.  Peace
Що си мислиш, че би се спасила от гъбички, особено, ако си боса?
Защото повечето ми познати също ходят у дома с чехли и ако има контакт между босите им крака и пода, е по-скоро спорадичен. Докато ако обуя пантофи, които са давали на 10+ човека преди мене и си набутам краката в тях, шансът поне един от тези 10+ да е бил заразен и да улуча голямата награда, е много по-висок.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 878
През зимата ходя с чехли, а през лятото с джапанки. Никога не би ми хрумнало да си нося чехлите, когато ходя на гости. (При няколкодневно гостуване си нося джапанки, но не и чехли.)
 Ако домакините не могат да ми предложат чехли, изобщо не бих се събула, ще си ходя вътре с обувките. Такова нещо обаче не ми се е случвало досега. И никога не съм имала гъбички по краката, въпреки че редовно си ходя с чужди чехли.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 870
Бос.  Не ми е студено, а имам и подово така че не е проблем.

# 36
  • Мнения: 2 043
Зимата в къщи винаги с вълнени чорапи или термочорапи и чехли. На гости винаги ми дават чехли, но на бос крак не обувам, заради страх от гъбички.
Винаги съм с чорапи и така обувам зимните чехли. Ако не ги обуя, ще замръзна, особено ако пода е теракот, ламинат, а вече хората не ползват и килими.

# 37
  • Мнения: X
Не обичам пантофи и домашни чехли
Ходя си с летните чехли у нас
После напролет си купувам нови, нося ги навън лятот, наесен ги измивам хубаво и ми стават домашни
Или си купувам специално летни чехли за вътре, ако няма нищо оцеляло от лятото


На гости по чорапи
Или си нося мои обувки за вътре, ако съм облечена официално и босото не върви на тоалета

Вкл и на празници вкъщи слагам обувка, сега с платформа, не с ток, да не трака и пробива паркета

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 496
Лятото боса, зимата с пантофи и чехли. Нямаме гъбички.

# 39
  • Мнения: 2 651
Зиме, лете, ходя си с джапанки в къщи. В момента съм с тънък чорап, с дебел чорап и джапанки Grinning Боса не ми е приятно, все си мисля, че всичките боклучета от пода ги разнасям по легла и дивани. Освен, че двете с малката дъщеря имаме дълги коси и космите са почти навсякъде, имаме и куче,което също пуска косми, така че е абсурдно да зашляпам боса Mr. Green
Предварително се извинявам ако съм потресла някого с обяснението за космите Embarassed но си е самата истина... Щото тука все едни чистофайници пишат, дето от всичко им е гнусно и нехигиенично....

# 40
  • Мнения: 8 919
С чехли или джапанки, които събувам/е пред спалните и там  - боси или по чорапи. Звучи шантаво, знам, но в една възраст на детето изградихме този навик и сега си го поддържаме. Laughing

# 41
  • Мнения: 3 362
Когато съм с пантофи, ги събувам когато ще си легна, но редовно забравям да ги обуя после. А лятото ходя боса. Много ми е хубаво. Имаме меки килими и нищо не ми се лепи по краката.

# 42
  • Мнения: 918
Аз с пантофи, малките по чорапи. Мъжът ми е или с отворени кожени чехли, или по чорапи, 50/50%.
Пантофите сменям редовно с нови.
Тъй като съм гледана от българска баба в апартамент без парно, съм си зиморничава открай време. На децата винаги са им топли краката, въпреки че не търпят пантофи.
Едни познати англичани и зиме и лете са с боси крака, включително най-малките им деца, направо тръпки ме побиват.

# 43
  • Мнения: 4 418
С чохли, а летото с джапонки бумеранг (синичките от битака).  Joy

# 44
  • Мнения: 30
Лятото бос... по асфалта, а зимата по търлъци! Mr. Green hahaha

Общи условия

Активация на акаунт