Фраза, която мразя

  • 1 070 709
  • 19 309
  •   1
Отговори
# 19 275
  • Мнения: 54 488
Не, спор не. Само уточнение.
Тук в темата беше, забравила си. Kissing Heart

# 19 276
  • Мнения: 779
Но преди това закупуват.
А някои купват,   други пазарят вместо да пазаруват.... това ПАЗАРЯТ много ме дразни

# 19 277
  • SF
  • Мнения: 21 243
Не, спор не. Само уточнение.
Тук в темата беше, забравила си. Kissing Heart

Може и някаква ирония да съм вкарала, че плейтването не е просто разпределяне по чиниите, а нещо много по-шик. С листенце босилек отгоре. И оризът задължително е в ринг, нали!
И щипката любов да не забравяме.

# 19 278
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
По-диалектна дума за спретвам набързо е "стофтам". Ако някой иска разнообразие. Един колега преди време я беше употребил на място във Фейсбука, ама забравих какво беше стофтал, манджа ли, статия ли (той пише понякога статии), друго ли.

# 19 279
  • София
  • Мнения: 19 253
По повод умалителните, каквито ползват изобилно и учители, се сещам за разказц на брат ми как в далечното соцминало един сервитьор им обяснил, че имат "пържола с гъбички".

# 19 280
  • Мнения: 14 639
И на мен са ми казвали,че в татарското кюфте има гъбички. Smirk

# 19 281
  • Мнения: 41 035
Това е неграмотност, а не дразнещо използване на умалителна форма, защото умалителното за гъби за храна е "гъбки".

# 19 282
  • Мнения: 1 800
Преди години, щерката на 4-5 тогава, пита един сервитьор дали живее в чужбина, защото говорел зле български. Пита я каква гарнитурчица ще иска (след като и преведох какво има в предвид) и' изброи картофки, оризчец и другото го забравих.
Никога не съм им говорила с умалително и все още не правеше връзка между тях.

# 19 283
  • Мнения: 395
Откачам от умалителни! А има и такива, които и към възрастни така говорят, не само към деца.  Умалителни на болести и т.н - кашличка, сополче, жълтеничка... Та стигаме до там, че една домакиня питаше мъжа ми иска ли солче?! (Сол?!?!?)

# 19 284
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
А, жълтеничката, да. Някои така викат на физиологичната жълтеница на бебетата. Grinning

# 19 285
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
Много ме дразнят "младежи и девойки" за хора на по 50+ .

# 19 286
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Понякога е на майтап.
Иначе и на 30 вече не са такива според мене, даже и на по-малко. Младеж или девойка би трябвало да е лице преди или малко след пълнолетие.

Аз имах случай с един, който беше пострадал на 50 години при злополука и се твърдеше, че поради последващите болки и лечение изгубил начина си на живот дотогава "на млад и активен човек". За отбелязване е, че лекарят, който го беше прегледал, също го наричаше "момчето", лекарят беше към 70.

# 19 287
  • Мнения: 5 510
Е на 50 хората по принцип могат да са доста активни. За млад - очевидно е субективна преценка, но фактите са, че 50-годишните не са грохнали и едва подвижни...

# 19 288
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Не виждам някъде да съм твърдяла, че 50-годишните са грохнали и едва подвижни. Дефиницията за млад според мен не е "който не е грохнал и едва подвижен". Wink
И разбира се, че за думата "млад" говоря - изцяло в контекста на предходния пост, "активен" е просто част от цитата.

И 70-годишен сигурно може да се смята за още млад, но чак толкова субективно не е. Wink На 50 еднозначно не си никак млад. Няма никакво значение колко си активен.

# 19 289
  • София
  • Мнения: 19 253
Ееее, вие пък, хората искат цял живот да живеят и се държат по този начин. От 15 до 50 - все младежи.

Общи условия

Активация на акаунт