Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка! Тема 12

  • 23 504
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 334
Привет,

аз да се оплача, от днес имам нова екстра- хемороидче  Sick та някои има ли идея какво да го правя това чудо, за да не ме дразни,...не знам от къде и как се взе, но ей го на - хоп и дойде неканен в моето WC

Болничните на мен сега ми платиха този от средата на Декември до средата на Януари Whistling

Смрадликата действа безотказно. Не ползвам медикаменти, имам едни, които се появяват от време на време (след предното раждане) и само със смрадлика ги оправям  Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 11 784
Тиквичке аз честно се учудих че не те задържаха още първия път. Аз лежах с едно момиче с близнаци и с шийка колко твоята и Коновалова и каза или Токуда или Майчин дом. В токуда я отрязаха понеже беше 26 та седмица и я приеха в МД. Лежи вече там повече от месец на системи. В петък ще я изпишат и в 36 та ще ги вадят. Та според мен Дяволов е трябвало още сега да те приеме. Тя Савова няма какво да се сърди те преди 36 та не могат да те израждат. Можеш с Корсачки или Илиев от Токуда да направиш консултация. Там поне е частно. Всичко ще бъде наред! Много лежане трябва обаче! Никакво седене!

# 722
  • Мнения: 664
И аз пак да попитам, че както сте се активизирали в писане май никой не ме отрази   Rolling Eyes  Каква козметка сте решили да ползвате за бебето?
Някой те отрази, ама забравих кой. Аз съм взела вече А-Дерма за началото.  Peace
аз да се оплача, от днес имам нова екстра- хемороидче  Sick та някои има ли идея какво да го правя това чудо, за да не ме дразни,...не знам от къде и как се взе, но ей го на - хоп и дойде неканен в моето WC
От опит с един огромен от първата бременност - Хемогел или Пайлекс на Хималая. Както и подмиване и никаква тоалетна хартия /най-много мокри кърпички/ след тоалетна.  Peace
Цвети, пудрата въобще не е препоръчителна! Както и не е препоръчително мазането с каквото и да е олио /зехтин/ през топлите месеци.  Peace
Аз съм само +6 кг. до сега.  Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 304
ми в МД неонатологията май се води най-добра.пък и Дяволов,като го проучих по форумите,останах с впечатление,че е мн.добър.и от лично като се видяхме,ми допадна...ще видя на 04.03 като ида,какво ще му е мнението и дали ще се пазаря за изчакване.нещо много скоро ми се вижда това начало на март,чак почвам да се притеснявам дали ще ми стигне времето да се подготвя с това лежане Confused

# 724
  • Мнения: 124
Измериха му бедрената кост и каза че всичко е нормално , и да отида на 24.02 отново за да измерят отново. Каза че е 1,100   . Определено ме успокоихте ,иЗвинете пиша от телефона Simple Smile))

# 725
  • София
  • Мнения: 11 784
ми в МД неонатологията май се води най-добра.пък и Дяволов,като го проучих по форумите,останах с впечатление,че е мн.добър.и от лично като се видяхме,ми допадна...ще видя на 04.03 като ида,какво ще му е мнението и дали ще се пазаря за изчакване.нещо много скоро ми се вижда това начало на март,чак почвам да се притеснявам дали ще ми стигне времето да се подготвя с това лежане Confused


Не е рано тамън си е .За близнаци 36та 37 ма макс. Аз проучвах и двете болници, аз съм за Токуда като бек ап вариянт, че аз все още се надявам за Щерев. Не налагам мнение но в държавна бооница не бих родила. За подготовката имате цял месец. Хайде поръчвай прави списъците, питай, ще помагаме!

# 726
  • Мнения: 1 565
Цитат
От къде купихте количка за близнаци освен от каталог и от сайт ? В кой магазини има такива колички ?
Ние взехме от OLX втора употреба,но все още в гаранция,случихме на почти не ползвана Abdor Duo Galiani иначе във всички магазини има отделни колички за близнаци,въпроса е вие към каква сте се насочили...

http://olx.bg/prodavam-detska-kolichka-tfk-2-v-1-bebeshko-koshche-i64535042
За сега сме се насочили към този модел ,но ми се искаше да я видя и в някой магазин .Намерих една за 1200 лв нова ,по евтини нещо подобно нова дали няма ?

# 727
  • Мнения: 145
tikvi4kata, моя приятелка ражда при Дяволов нормално близнаци. И двете бебета бяха големи едното 2800, а другото 2700. Едното беше главично, другото седалищно. След като се е родило нормално главичното, другото бебе го бяха завъртяли да застане и то главично и него си го роди нормално. Близнаците бяха еднояйчни, а за тях риска е още по-голям, но всичко мина повече от перфектно. Тя като ми каза, че ще ражда нормално аз я обявих за луда. Освен това преди да забременее беше 45 килограма, изключително слаба. Така и не наддаде...само корем огроооомен корем, аз такова нещо не бях виждала. Стоя около 3 седмици в болницата и Дяволов я изчака да започне спонтанно раждане. Мисля, че можеш да му се довериш напълно и да си спокойна в негови ръце. Имаше си стаи за неговите пациентки с много добри условия Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 19:15 от didito_mam

# 728
  • Мнения: 164
На мен за козметиката Бюбхен ми беше едно от нещата, към които се бях насочила и щом има толкова доволни май ще го пробвам и аз Simple Smile Иначе неонатоложката на чиято лекция бях за крем за подсичане препоръча Судокрем, като каза, че е хубаво в мн малко количесто да се маже преди да се сложи памперса. Каза, че харесва Биодерма ама са им много скъпи продуктите и да не се хвърляме толкова на тях, ако нямаме възможност..препоръча също въпросния Бюбхен, превареният зехтин и тотално отрече Бочко, защото изобщо не бил тестван за козметика за новородени!
За очичките и нослето каза NaCl, а за интимните части Мицерална вода..Ама аз Мицерална вода за бебета освен на Биодерма друга не намерих  newsm78
Пробвах мостричка против стрии на някаква нова португалска козметика Barral и ми хареса..имат бебешка серия..ама пак скъпичка идва!
p.s.- И един тъп въпрос..как се прави преварен зехтин? На водна баня ли?

# 729
  • Мнения: 503
Ани Иванова_429091 по магазините я има тази количка,която сте харесали,като цяло са скъпи близнашките,най-евтините са на Абдор Дуо и си имат почти всичко в комплекта,но точно тях поне в София никъде ги нямат налични,за да се видят на живо  newsm78 странна работа но,факт...
tikvi4kata Аз също съм в Щерев и там ще си раждам,казаха ми 36-та 37-ма седмица...планово да няма изненади,те са си ме следили,на тях си разчитам,за държавна болница не искам да чуя за раждане.....а кувиози никакви ли нямат в Щерев   newsm78 това пък не съм го помислила  #Crazy

# 730
  • София
  • Мнения: 11 784
Карина имат един или два, не съм сигурна и могат максимум 5 дни да държат бебетата вътре ( толкова им е пътеката)  това от темата за Щерев го знам. Неонталогията не им е силната част, но пък трансферират проблеми директно в Токуда или МД. Да не се стига до там де.

# 731
  • Мнения: 301
p.s.- И един тъп въпрос..как се прави преварен зехтин? На водна баня ли?

Да, аз се мажа с преварен зехтин против стрии. АГ-то ми обясни следното, взимаш малка бутилка зехтин стъклена / има такава на Коста Доро/, слагаш вода на котлона, като заври, слагаш бутилката вътре с отворена капачка. За една две минути стои вътре, и като започне да се надига зехтина в бутилката, го вадиш. Но за времето не съм много сигурна, затова го наглеждай Laughing Laughing Laughing

# 732
  • Мнения: 1 565
Ани Иванова_429091 по магазините я има тази количка,която сте харесали,като цяло са скъпи близнашките,най-евтините са на Абдор Дуо и си имат почти всичко в комплекта,но точно тях поне в София никъде ги нямат налични,за да се видят на живо  newsm78 странна работа но,факт...
tikvi4kata Аз също съм в Щерев и там ще си раждам,казаха ми 36-та 37-ма седмица...планово да няма изненади,те са си ме следили,на тях си разчитам,за държавна болница не искам да чуя за раждане.....а кувиози никакви ли нямат в Щерев   newsm78 това пък не съм го помислила  #Crazy

 Абдор Дуо хубави са ,но нямат спирачка каквато искаме да има .Като на тези по скъпите, Друг модел не съм виждала с дискова спирачка на по ниска цена ?

# 733
  • Мнения: 304
tikvi4kata, моя приятелка ражда при Дяволов нормално близнаци. И двете бебета бяха големи едното 2800, а другото 2700. Едното беше главично, другото седалищно. След като се е родило нормално главичното, другото бебе го бяха завъртяли да застане и то главично и него си го роди нормално. Близнаците бяха еднояйчни, а за тях риска е още по-голям, но всичко мина повече от перфектно. Тя като ми каза, че ще ражда нормално аз я обявих за луда. Освен това преди да забременее беше 45 килограма, изключително слаба. Така и не наддаде...само корем огроооомен корем, аз такова нещо не бях виждала. Стоя около 3 седмици в болницата и Дяволов я изчака да започне спонтанно раждане. Мисля, че можеш да му се довериш напълно и да си спокойна в негови ръце. Имаше си стаи за неговите пациентки с много добри условия Simple Smile
и аз се плаша от държавните болници,разглезих се в частната Grinningно наистина съм чувала,че на етажа на Дяволов условията били мн.добри,а дой доста си обгрижвал пациентките.за мен по-важно е да се реагира адекватно и навреме при нужда.ще преглътна всякакви условия,само аз и бебоците да сме добре.

# 734
  • София
  • Мнения: 415
Аз от началото на бременността проучвам Токуда и МД, за първи път чувам, че за Дяволов си има отделни стаи, но може и да има.
Но в МД  си е мизерия като цяло (имам предвид престоя след раждането, не родилното отделение) - но всеки си има различни критерии за условията. А и отношението на акушерките е ужасно. Това освен от мами, родили там, го знам и от лекарите, при които евентуално ще раждам.
Аз все още се чудя, стрували си да раждам в държавна болница...
А иначе за Токуда Корсачки е добър вариант.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт