Разпространяваща се себорея

  • 11 854
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 500
Съветвам те да не се цапотиш с нещо, което на практика изобщо е знаеш какво е. Може и по-зле да стане.

# 16
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Съветвам те да не се цапотиш с нещо, което на практика изобщо е знаеш какво е. Може и по-зле да стане.

+1

# 17
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177


Аз го пия за друго, не за себорея. Но заради дъщеря ми, която е с атопичен дерматит
[/quote]

И синът ми е с атопичен. Надявам се да го израсте. Засега нищо не правя. Ту излизат петна, ту изчезват сами за ден-два. Не бих казала, че е в мн тежка форма. Вашата дъщеря на колко е?
Мислех, че го има и по наследство от мен (заради себореята), но забелязвам, че много малки деца имат, чиито родители са с перфектни кожи; просто е масово сред малките. Не знам какво е това чудо.

# 18
  • Мнения: 5
Здравейте. Пробвах въпросното мазило. Ефект- нулев. Само премахва люспите. Ако някой иска да се пробва, нека каже. Ще му го пратя.
Пробвах да цапам едно от петната с алое вера. Пак не работи...
Нямам възможност да ползвам шампоан, понеже съм на общежитие и топла вода има само веднъж седмично.

# 19
  • Мнения: 3 540
  Пробвах да цапам едно от петната с алое вера. Пак не работи...
 
Какво по точно с алое вера, сте пробвали!

# 20
  • Мнения: 5
Сок от растението. Пишат, че помагал. Пробвах да се мажа но няма ефект.

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 14:14 от Каръкът

# 21
  • Мнения: 3 540
Сок от растението. Пишат, че помагал. Пробвах да се мажа но няма ефект.

Алоето е над 300 вида, от които има само 3-4 вида полезни за нас хората.
С най- полезни съставки е алое вера Барбаденсис Милър, но не може да вирее в нашите географски ширини, тъй като са му нужни 365 дни, да бъде огрявано от слънчевите лъчи, цели 4ри години, докато си набави полезните съставки.

# 22
  • Мнения: 5
Не знам какво е.
Също така имам пъпки тук-там и с две намазавания изчезват.

# 23
  • Мнения: 3 540
Пъпките могат да завяхнат, но себораята си е друго кожно заболяване .

# 24
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Каръкът, няма да ти мине себореята, не се самозалъгвай. Ще имаш периоди на затишие и обостряне, но винаги ще е част от теб.

Гледай да ѝ държиш юздите и да не ти е некомфортно откъм сърбеж и естетика, другото са усилия и нерви на вятъра.

# 25
  • Мнения: 2
СЕБОРЕЯТА СЕ ЛЕКУВА !!!Знам,защото се излекувах след 12г ходене по мъките и буквално хиляди ила4а.При мен се отклю4и след пътен инцидент когато бях на 15г.РЕЦЕПТАТА Е СЛЕДНАТА !!! Всяка сутрин се изпива на гладно сок от един лимон с две супени лъжици EXTRA VIRJIN зехтин.След това се взима една супена лъжица ЗЕЛЕНА глина..(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГЛИНАТА НЕ ТРЯБЖА ДА СЕ ДОКОСВА ДО МЕТАЛ !!! НЕКА ЛЪЖИЦАТА Е ДЪРВЕНА А 4АШАТА СТЪКЛЕНА !!!МИНЕРАЛНА ВОДА СЪЩО НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА !!! )...глината се слага в 4аша 200мл и се пълни с вода..из4аква се поне 25 м да се утаи на дъното и се изпива САМО водата без утаиката !!! АЗ използвам глина на SALOMIA и я препоръ4вам струва 15лв и стига за към 3 месеца..на нея си пише колко дена се прави и кога и по колко се по4ива.С ТАЗИ РЕЦЕПТА И НИЩО ДРУГО ЛЕЛЯ МИ СЕ ИЗЛЕКУВА ОТ СЕБЕРОЕЯ ОБХВАНАЛА 85 % ОТ ТЯЛОТО И.СЛЕД МЕСЕЦ СЕ ПОЯВЯВА РАЗЛИКАТА..СЛЕД 2 МЕСЕЦА СТЕ ДРУГ 4ОВЕК !!! АКО НЯКОИ ИМА ВЪПРОСИ ДА ПИТА ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ПОМОГНА..ЗНАМ КАКВО Е ДА СЕ РОВИШ В НЕТА ЗА НЕЩО КОЕТО ДА ПОМАГА !!!

# 26
  • София
  • Мнения: 545
На мен преди няколко дни ми откриха себореен дерматит. Реално в момента имам едно малко петно под лявото око покрай носа, почти не се вижда, релефно е и ме сърби малко. Та според дерматолога е себореен дерматит. За косата, аз винаги съм имала пърхот, но слабо изразен. Та сега ми е дала някакво кремче да се мажа по схема 12 дни. Та питането ми е дали да си купя някаква козметика за превенция, гледах гела и крема на биодерма от серията сенсибио дс+

afrikancho, ти беше споменала че ползваш този крем, според теб мога ли да го ползвам всеки ден, може ли да ми навреди при постоянна употреба? Ние с теб пишем и в темата за ендометриоза  Crazy та и другия въпрос дали мога да го ползвам този крем при бременност, дай боже да забременея  Crazy

# 27
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Здравей и тук, за жалост.
Точно под очите до носа е 1 от местата, на които ми избива.
Едно не разбрах: при теб това петно перманентно ли е?

Ползвам Сенсибио ДС+ от 6 г. вече, мажа се през ден средно. Разрежда ми приливите доста, поне допреди да забременея, когато бях по-редовна и сериозна в мазането.
Сега уж пак почнах да се мажа сериозно, но приливите са по-чести. Станала съм явно резистентна. Определено мога да кажа обаче, че ако не се мажа няколко дни, после си докарвам як прилив, така че въпросното кремче помага, поне на мен.
Не мисля, че ще навреди ежедневна употреба, сигурно има някакво влияние, ама поне не и колкото на кортикостероиди.

През бременността не съм мазала нито 1 път поради страх, но аз съм маниак. Не съм се интересувала дали кремчето може да се ползва, или не при бременност. Аз и нямах почти приливи тогава, проблемът може би е и хормонален донякъде, но пък не изчезна през бременността.

# 28
  • София
  • Мнения: 545
Това петно се появи преди месец и в началото не му обърнах внимание реших че е някакъв обрив, ама накрая реших че трябва да го види лекар. При мен е само това, другаде нямам нищо, просто ме притеснява да не почнат по често да ми излизат такива лезии или не знам там как се казват, затова ми се иска да си купя козметика, с която евентуално да си поддържам кожата чиста

# 29
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Да, най-добре вземи мерки.
На мен в началото ми избиха мн малки петна под космите на веждите и отпред в основата им към носа, седяха си така почти година - без влошаване и без петна на нови места. А после след още година ми се влоши скалпът.
Добре е да вземеш мерки, но пък по-добре е да мажеш само засегнатия участък, за да не си свикнеш кожата; ако скалпът е наред, не го третирай със специални шампоани.

Общи условия

Активация на акаунт