КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 2

  • 50 889
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
За първи път правя козунак /и изобщо нещо с мая/ и ми се получи много добре. Сега се чудя кога да го извадя от тавата, и така ли да го оставя цяла нощ или да го завия с нещо да не съхне  newsm78
вади го сега. остави го да изстине и сутринта го слагай в плик

# 46
  • Мнения: 6 304
Благодаря Бонго   bouquet

# 47
  • Мнения: 762
Ая, завий го с кърпа

# 48
  • Мнения: 7 779
предпочитам фината захар на Захира. По- лесно се разтваря в млякото. Вместо 100гр. обикновена захар колко от фруктовата трябва да се сложи?
аз подгрявам леко млякото и в него разтварям захарта. няма значение каква е , а и е по-лесно.  Laughing

# 49
  • Мнения: 7 779
аз ги слагам (хляб,козунак) върху рендето. така равномерно се охлажда от всички страни.

# 50
  • Мнения: 762
Да и аз загрявам млякото

# 51
  • Мнения: 633
Фруктова захар в квартални магазини рядко се среща, по скоро в големите вериги и еко-био магазини. Подсигурих и аз продуктите, ще правя и тази година по рецептата с заквасена сметана в четвъртък, противно на обичая ми, ще има и мръсен козунак  Laughing т.е с пълнеж локум. Ще са с мая, след Великден продължавам с опитите с кваса  Joy

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Аз преди в млякото, но от доста време вече в яйцата разбивам захарта, добавям там и млякото - идеално се разтваря. Разбивам на 1ва степен на миксера и така не стават на пяна яйцата, на две почивки. В млякото ми беше по-трудно, защото идваше много захарта за количеството мляко.

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

 Джема, млекомат във Варна има в един магазин за пилешки продукти до Елитис на колхозния пазар

Много благодаря. Hug

# 54
  • Мнения: 7 779
Фруктова захар в квартални магазини рядко се среща, по скоро в големите вериги и еко-био магазини.
у наше село няма големи вериги , а еко-меко ... въобще. то и да ги има никой няма да влезне в тях.  но в доста малки супери  виждам такава захар постоянно.

# 55
# 56
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 494

 Джема, млекомат във Варна има в един магазин за пилешки продукти до Елитис на колхозния пазар

Много благодаря. Hug

Млекомат има и на пазара Чаталджа (вчера взех и казаха, че ще работят до събота, но се очаква млякото да свършва по-рано, там има и хубаво краве масло на 15лв/кг), а също така и в т.нар. пилешки магазин на "Генерал Колев" срещу Окръжна болница.

За фруктовата захар на един пакет беше написано 1кг фруктова захар=1.5кг захар

Днес направих козунак с маскарпоне на Елексир, но май тестото ми беше по-мазно и плитките се загубиха, но на вкус се одобри от децата Simple Smile

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
colibri, благодаря и на теб за информацията.  Hug

# 58
  • Мнения: 7 779
и при мен има млекомат, 1.20 лв килото  Joy  и никога не свършва млякото.

# 59
  • Мнения: X
Как  я дозирате тази фруктова захар ?
 В опаковки по колко грама е ? Аз постоянно зяпам по щандове със здравословни храни и не съм я виждала.
  В СВА например има ли я?

Общи условия

Активация на акаунт