Кралски работи и клюки - 9

  • 135 290
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 14 095
Ама защо тя трябва да го дава? И защо и той трябва да го дава?
То си е от край време нормално да  се царува до гроб и после "Кралят умря, да живее кралят!"

# 691
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Все пак да не забравяме, че има и прецеденти за абдикация на застаряващия монарх в полза на наследника - "за да даде тласък на обновлението на монархията".

# 692
  • Мнения: 2 442
Ама защо тя трябва да го дава? И защо и той трябва да го дава?
То си е от край време нормално да  се царува до гроб и после "Кралят умря, да живее кралят!"
В разисквания случай да се разбира «Кралицата умря, да живее кралят!»

# 693
  • София
  • Мнения: 7 957
Ама защо тя трябва да го дава? И защо и той трябва да го дава?
То си е от край време нормално да  се царува до гроб и после "Кралят умря, да живее кралят!"

Защото кралица Елизабет има пълното право да предаде трона на внука си и никой нещо не може да и каже.

# 694
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Ама защо тя трябва да го дава? И защо и той трябва да го дава?
То си е от край време нормално да  се царува до гроб и после "Кралят умря, да живее кралят!"

Защото кралица Елизабет има пълното право да предаде трона на внука си и никой нещо не може да и каже.
и Чарли ще позеленее, хахах
според мен вече е решено и обсъдено и разиграно... там не оставят нещата на случайността  Peace

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 14 095
То има абдикация и на млади монарси в името на любовта  Laughing
Тя има право да се откаже, но не е длъжна. А тук като чета коментарите все едно се дърпа да направи нещо, което е задължително.
Не съм запозната с английските закони и не знам дали тя може еднолично да лиши Чарлз от престола и по какъв повод може да го направи. Не е маловажен и въпросът дали го иска.

# 696
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
може би оставаш с това впечатление, понеже тя е най-дълго управляващият монарх и се спекулира с възможностите пред нея/монархоята... за мен лично не е никакъв поблем който и както реши да прави... просто лично усещане споделям  Peace а тя няма да се откаже, просто вече усеща, че не може да поема цялата работа като до сега и затова предоставя повече правомощия на по-младите (това съм го чела, не си го интерпретирам), което пък е нормално, защото 60 години на трона, тя на 90, все пак иска вероятно малко повече време за "обикновен" живот. Била е на 12-13 (по спомен) когато баща й става Крал, защото брат му абдикира, после веднага Кралица и вече трябва да й е писнало, хаха
сега има филм (дъ краун), точно за нейния живот, не съм го гледала все още  Peace

# 697
  • Мнения: 14 453
Гледах сериала-първият сезон само е заснет и излъчен. Хареса ми-почти документален е.Правилата на играта не се определят само от Кралицата-показани са примери ,при които тя се налага да  се примири със статутковото-например кой да и е личен секретар-има си предпочитания ,но по протокол и натрисат който трябва.И така-за мен не е личен избор онаследяването,а комплекс от правила и традиции.

# 698
# 699
  • Мнения: 31 355
Ама защо тя трябва да го дава? И защо и той трябва да го дава?
То си е от край време нормално да  се царува до гроб и после "Кралят умря, да живее кралят!"

Защото кралица Елизабет има пълното право да предаде трона на внука си и никой нещо не може да и каже.
Няма такова нещо. Peace Чарлз със сигурност е новият крал, ако сам не се откаже от титлата. Никога няма да го направи сигурна съм.

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много сладки дечица. Дано се метнат изцяло на майка си.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 14 095
Или на баба си  Simple Smile

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Внучката на кралица Елизабет - Зара е загубила бебето си  Sad
http://m.flagman.bg/article/117431

# 703
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Една фото сесия, "кралска"  Laughing (Предният път повече се бяха постарали в приликата)
https://www.facebook.com/HILIFE.BG/photos/a.10151843292720843.10 … ype=3&theater

# 704
  • Мнения: X
Една фото сесия, "кралска"  Laughing (Предният път повече се бяха постарали в приликата)
https://www.facebook.com/HILIFE.BG/photos/a.10151843292720843.10 … ype=3&theater


Камила е право в десятката thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт