Фотография - 79 тема

  • 43 256
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 523
Да задам 1-2въпроса...или по-скоро размишления.

Не знам дали споменах, с Никон д5200съм.
Не бях обръщала внимание до сега (имам го от зимата, а тогава почти не съм снимала), но се оказа че имам и 3D при фокусните точки. По картинката се ориентирам, че се използва за бързо движещи се обекти и т.н.
Реших да го пробвам с децата, обаче хич не ми допадна....апарата автоматично определя къде точно да фокусира, което отново води до размазани снимки в повечето случаи.
Използвате ли го и кога?

# 46
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 818
Вейдо, ти на това парцал ли му викаш  Laughing Иначе според мен без.


Използвате ли го и кога?
Аз не

Цъфна ми за втори път красавицата Heart Eyes

DSC_2776re by Ina K., on Flickr

# 47
  • Мнения: 465
Вейдо, ти на това парцал ли му викаш  Laughing Иначе според мен без.
Ми... някакво намачкано парче зебло, парцал ми се стори най-подходящо Simple Smile
Хубава ти е красавицата, но аз лично не си падам по цветя на черен фон. Да, хубаво изпъкват, но цвете и черен фон за мен са несъвместими. Отново въпрос на вкус, разбира се, не казвам, че е лошо  Peace

Ето още два варианта - една без и една със зеблото, но по "хоризонта"  Mr. Green

Аз и трите ги харесвам, но първата с висящото зебло(парцал) - най-много.

Sesylle, или нямам такова нещо, или имам, но никога не съм го ползвала, защото въобще не знам за какво говориш  Thinking

Стъничка, готина мадама Simple Smile. Кадрирането не е оптимално (отгоре липсва въздух, може би и малко отдолу), леко жълтее цветово (това може и да е твой избор), но като цяло е приятен кадър Simple Smile

# 48
  • Germany
  • Мнения: 2 030
Вейда, с парцала според мен Peace Аз качвам разни  неща из фликър. Наснимах се миналата седмица, детето беше ваканция. Един сърдитко ще покажа:

Little angry monkey Simple Smile by Lina, on Flickr

# 49
  • Мнения: 22 523
Ето малко инфо за това, което говоря.
На английски е, но предполагам повечето ще разчетат.
На БГ не съм търсила.

http://www.nikonusa.com/en/Learn-And-Explore/Article/ftlzi4lx/3d … cus-tracking.html

# 50
  • Мнения: 41
Здравейте,

аз да попитам ползвате ли графичен таблет? Ако да, до каква степен е полезен за обработката на снимки?

# 51
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Здравейте,

аз да попитам ползвате ли графичен таблет? Ако да, до каква степен е полезен за обработката на снимки?
Аз използвам, удобен е много, но изисква време да свикнеш да работиш с него Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз получих такъв от дядо Коледа. Опитах се 2-3 пъти да работя с него и се отказах за момента - сега отлежава в един шкаф. Трудно ми е, имам чувството, че зацикля компютъра от него (или ФШ), като си опирам пръстите по него, прави различни неща от това, което искам да направя с писалката. Сега съм в сесия и нямам много време за снимки, но, като свърши, ще направя още един опит да се спогодим. Rolling Eyes

Вейда, без "парцала" ми допада най-много. Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, сигурно това не е правилната тема, но предполагам, че вие сте правилните хора  Laughing
Може ли да ми препоръчате добър фотограф за заснемане на детски рожден ден в Пловдив.  Praynig

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 16:05 от ican

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не си заменям графичния таблет за нищо. Изключително ми е удобен, не мога да си представя да се мъча повече с мишката, откакто съм започнала да обработвам с него.

# 55
  • Germany
  • Мнения: 2 030
Аз също обработвам с Ваком, определено е по-прецизен от мишката Peace

# 56
  • Мнения: 41
Благодаря на всички Simple Smile
Към кой модел ще препоръчате да се ориентирам?

И какви точно предимства има ползването на такъв таблет (освен прецизното очертаване на обекти предполагам) ? Ще ми се като си вземам нещо такова, да знам как да ми е максимално полезно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 78
Вейда , на мен ми харесва повече със зеблото, по-завършена ми стои снимката така  Peace

# 58
  • Germany
  • Мнения: 2 030
teramisu, не съм много на ти с таблетети, но мъжът ми работи в тази сфера долу-горе и тук всичките му колеги дизайнери работят с Ваком. Не знам дали е най-доброто Peace Аз го използвам и за рисуване, и за обработка. Ако те интересува в ютуб има доста клипчета, може да погледнеш. Ето например едно от моя любим фотошопър https://www.youtube.com/watch?v=QTBjcuyhmq0.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 983
Старата тема вече е заключена и не мога да копирам...Simple Smile
снимките няма да ги пускам за трети път, който иска може да погледне.

Продължавам си с дилемата 70-300мм, или портретен обектив.
Тези, които снимат предимно хора, какво ще ме посъветват?

Привет Sesylle, ако все още се чудиш, ми се иска да споделя и моето мнение.
За мен, добрите портретни обективи са твърдите. Не че със телеобектив или стандартен светъл/f2,8/ зуум няма да се получат хубави кадри, но цялостното излъчване на търдите обективи е по-арт и не изисква кой знае какви обработки в последствие. За бокето, както и за цеветопредаването, контраста, да не говорим - в голям плюс на твърдите...

За първи път пиша във фото-тема тук, затова и не съм сигурен с какво синмаш, но разбирам, че тялото ти е  Nikon D5200. Според мен, тези два обектива биха ти свършили чудесна работа:

- Nikon AF-S DX 35mm f/1.8G
- Nikon AF-S DX Micro-NIKKOR 40mm f/2.8G

И двата не са от скъпите, а същевременно са добри, така че заслужават внимание.
Сложени на твоят Никон, те ще дадат визия близка до тази на 50мм обектив, сложен на фул-фрейм камера. Така че няма да бъдеш ограничена и ще имаш възможност за много творчество не само в портрената фотография, но и в Still photography.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт