Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 85 619
  • 606
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 449
Аз не препоръчвам, записах миналата година бебето ми ,всеки път е различен лекар. Нямаш връзка с никакъв педиатър освен ако не заплатиш кредити и говориш с дежурен, който изобщо не знае кой си  и какъв си. Да не говорим че събота и неделя сме заплащали 70лв преглед плюс изследвания защото няма как да ти издадат направление. Също така сме имали случай с изчерпани часове по ЗК и пак плащаш. Да не говорим че останахме на 6м без личен лекар от днес за утре. Разделението болни ,здрави е пълна пародия две стъкла, но кафето и фоайето са са един достъп съответно всичко минава и през този сектор особено от кафето. Не виждам смисъл от космическите им такси ца административни услуги, намерете си педиатър който ще следи бебето и ще знае поне кой сте и да ви вдига телефона

# 571
  • София
  • Мнения: 23 084
Абсолютно се подписвам под поста на Станислава. Изберете ги само в краен случай.
1000 лв за неща, които държавата ти ги дава безплатно.... Направо нямам думи, страшно са се оляли...

# 572
  • Мнения: 1 776
Не си струват парите. Какво като са отделени здрави от болни, като не са ок педиатрите.
Запишете се в Токуда - Константинова, Масларска.

# 573
  • Мнения: 466
Не си струват парите. Какво като са отделени здрави от болни, като не са ок педиатрите.
Запишете се в Токуда - Константинова, Масларска.
Как става записването при цитираните от Вас лекари, по ЗК ли е, с доплащане, може ли малко повече информация.
Тези от Поликлиника България вече съвсем се оляха,  460лв за пакет за 4 годишно дете, който включва само 10 посещения и след това трябва да си купиш нов пакет.

# 574
  • София
  • Мнения: 23 084
46 лв за преглед 😳 Преди поне бяха неограничени посещенията.

# 575
  • Мнения: X
Ами има някакво разминаване, защото и на мен ми казаха 440лв пакет с 10 посещения, а преглед 40лв. Т.е. Е по евтино, да си без пакет 🤷🏻♀

# 576
  • София
  • Мнения: 5 520
Ами има някакво разминаване, защото и на мен ми казаха 440лв пакет с 10 посещения, а преглед 40лв. Т.е. Е по евтино, да си без пакет 🤷🏻♀
Мисля че влизаше още нещо в този пакет,но не помня какво,както и да е .... аз отдавна си водя детето с допълнителното здравно осигуряване,взимам си фактура и осребрявам,когато нещо не е добре.
Иначе на посещение си плащам за бележки и профилактика.
Питали са ме от клиниката защо така процедирам и аз тогава честно и нашироко им обясних,че абонаментния им план за нищо не става.
Водя си детето при педиатрите и всичко е топ!

# 577
  • Мнения: 466
Нищо друго не влиза, просто са сметнали, че може да има нощни посещения, а те са по-скъпи. Така ми отговориха, когато попитах защо е по-скъпо с пакет. Пълно безумие.

# 578
  • Мнения: 1 776
В Токуда всичко е платено - 100 лв. е прегледа. Не са ЛЛ, но нивото на компетентност е най-високо.

# 579
  • Мнения: 21
Бих искала да изкажа огромните ни възмущения от доктор Велев.Тъй като детето ми е с доказан ковид и започна да кашля се обадих в клиниката,предупредих че сме с ковид и исках преглед заради кашлицата и вече неспираща 6 дни диария,страхувахме се от обезводняване. Казаха няма проблем да го прегледат..Започнах за разказвам на доктора историята на болестта,но бях прекъсната да не му казвам какво е било преди 5 дни,а само какво му е сега …Удари една слушалка набързо и пусна изследвания.Те излязоха перфектни стойности,нищо притеснително нито на тях,нито на слушалката.Хвърли ми документите в ръката и ни изпрати в Инфекциозна болница с направление за хоспитализация, те да го видели и да преценят какво да го правят и да видели рецептата дали му е добро лечението ….Дори не остави време за си зададем въпросите понеже просто блъсна листите в ръцете ми и изчезна… Тръгнахме към инфекциозна и една лекарка направо се хвана за главата …Изписани свещички в дупето за повръщане (детето няма повръщане!) при положение,че сме с диария …парацетамол (детето няма температура) и нищичко за кашлица а нали за това бяхме там….Любезно ми обясни да се прибираме вкъщи,да спазваме диета и всичко ще е наред ..Ден,два и симптомите съвсем отшумяха..

# 580
  • Мнения: 120
Присъединявам се към негативните мнения за 1ДКК и Поликлиника България, както и за груповата им практика за лични лекари. Три пъти получаваме неадекватно и некомпетентно отношение от тях, последния от които завърши с лежане на детето ми в болница.

1. Детето пада и си драсва главата, едва забележимо, но все пак отиваме да видим как е. Преглежда ни не лекар, а една специализантка ( на баджа й пише лекар -специализант), която ни наплашва, че детето е зле и трябвало да идем в Пирогов. Който от вас е чакал в Пирогов, знае какъв кошмар е, а представете си реакцията на дежурния, че му водим дете с драскотина на главата. Направи ни на нищо, детето си е ок, какво сме тръгнали да го водим.

2. Отиваме , детето е с 39 градуса температура. Преглеждат го, понеже не кашля и няма хрема, казват, че били зъби. Настоявам да  пуснат тестове за вируси , отказват ми с мотива, че било много рано и нищо нямало да покаже. Да сме  правили чай от лайка за зъбите. На амбулаторния лист вписват диагноза "Активно зъбоникнене". Ако искаме да дойдем пак за наблюдение два последователни дни и тогава да тестваме за вируси. Т.е. да платим още два прегледа по 150 лева за нищо. Тръгваме към спешен център, след прегледа и преслушването, лекаря пусна бърз тест и се оказахме цялото семейство с Ковид-19.

3. Отиваме на детска консултация. На регистратурата ни казват да се качим горе в сектора за болни деца. Правя скандал защото детето е здраво и жената с неохота се съгласява да чакаме в здрави деца, но прегледът щял да е при болните. На въпроса ми защо, ами лекарите преглеждали там. Правя луд скандал, междувременно в коридора излизат деца и някаква лаборантка или лекарка казва на родителите им, че са положителни за RSV. (респираторен синцитиален вирус). Съответно 3 дни по късно нашето дете е положително за RSV, отиваме на лекар, дават ни авирон и инхалации с физ. разтвор. RSV не било голяма работа, нямало страшно. Отиваме отново след два дни с влошаване, т.нар. лекарка казва да преценим ние родителите дали да почваме вентолин и пулмикорт. Детето е с кашлица и хрипове, но ние да преценим. Почнахме инхалациите, но се появи и температура. Докторката не пожела да си даде телефона, опитвам се да направя консултация с нея през безумния кол център и се съгласява с неохота да изпише антибиотик, който според нея е рано да почваме и да чакаме още два дни. Извика ни сутринта да чуе гърдите, свирене, хрипове и задъхваща влажна кашлица , обаче според нея всичко е топ и отшумява. Било време да спираме вентолина и пулмикорта, за антибиотика ние да си преценим. Тръгваме си със скандал, отиваме в спешното и оттам директно ни хоспитализират с двустранна обструкция и бронхоспазъм. Последва седмица в болница и на няколко пъти коментар от лекуващия лекар, че RSV е опасен вирус и такова ненавременно и неадекватно лечение е опасно и неефективно. Да не говорим, че дозата на вентолина беше сгрешена, детето беше със зверско сърцебиене и според т.нар. докторка в 1ДКК пулс 150 е нормално.

Единственото което сме видяли от тази така наречена клиника е неадекватност и прибиране на пари за нищо. През юни м.г. ни предложиха да изберем личен лекар от груповата им практика , записах защото наистина нямаше къде. Освен, че не сме му видели очите дори веднъж на въпросния, 3 пъти ми объркват болнични някакви други работещи в практиката, които така и не разбрах лекари ли са. Може да ползваш часове по касата срещу 48 лева което те наричат административна такса , но лекари с часовете по касата има за след 3 седмици. Всеки преглед между 120 и 170 лева,  не ми е за парите, нека поне да вършеха нещо и да не всяват паника. На всичкото отгоре въпросния ЛЛ си прекрати практиката и останахме и без личен лекар, не че имаше някаква полза от него.

Категорично нямат понятие как да разделят потока от здрави и болни деца, фоайето в което се получават направленията, кафенето и асансьора към втория етаж са общи за всички. Стъклените врати са постоянно отворени. Хора с ковид и други инфекции се разхождат по етажите, организация 0. Детската им консултация е пародия и преглеждат двама специализанти на по около 20ина години, нищо лично , но все пак предпочитам лекар с опит, а не младежи, които си правят справки с интернет за колко и какво трябва да яде едно бебе.

В болницата бяха категорични, че неадкватна реакция е причина за усложнения и може да си търсим правата, което и правим.  ОТ така наречените лекари нито един никога не е бил адекватен, когато детето е било болно се е налагало след техните измислени диагнози да тичаме по спешни центрове. Умишлено не назначават нужните изследвания , казват елате след ден-два , за да вземат пари за нов преглед. Не познават основните детски болести и спешни състояния. Кол центърът е напълно неадекватен, когато ти трябва консултация с лекар спешно , в най-добрия случай до два часа ти се обажда дежурен, който идея си няма какъв е случая и по телефона само ти казва ми елате да видим. Въпросните консултации се регистрират само през приложението им, всяка струва 60 кредита = 30 лева.

Бягайте далеч от тази измислена клиника!

# 581
  • Мнения: 703
И аз имам подобен опит с поликлиниката, от много години сме там. Но за да не се казва само лошото - вчера попаднахме на изключение, д-р Александър Гюнелиев. Беше дежурен, записах при него за преглед дърщеря ми. Прегледа я внимателно (не просто да отметне, а истински стандартен преглед - УНГ, преслушване, разпита ни за симптомите подробно и слушаше и взимаше предвид какво казваме - обикновено другите са супер формални, не си правят дори труда да се престорят, че слушат, тотална игнорация), назначи тестове, обясни спокойно и подробно, включително каквото попитахме. Все едно не е от тази поликлиника. Дано се задържи там, аз си го записха за следващ път - само при него ще ходим. С него имаше и една лекарка, нейното име не разбра за съжаление, също толкова внимателна, спокойна - не гледа на отметне на конвей и да се прави на велика, както повечето там. Преди две години пак така случайно поаднах на добра лекарка, не си записах името и ме е много яд, макар, че кой знае дали е там изобщо. Сигурно изкарват някаква практика и напускат. Повечето са нагли, мързи го да си вършат работата, всичко се върши формално и на конвей..... И това за администратирван такса от 50 лв. Но да, този път имахме късмет пу пу пу.  (сега да не записвате всички при него, да стане лудница и той като другите да започне да го раздава).

# 582
  • Мнения: 110
И аз имам подобен опит с поликлиниката, от много години сме там. Но за да не се казва само лошото - вчера попаднахме на изключение, д-р Александър Гюнелиев. Беше дежурен, записах при него за преглед дърщеря ми. Прегледа я внимателно (не просто да отметне, а истински стандартен преглед - УНГ, преслушване, разпита ни за симптомите подробно и слушаше и взимаше предвид какво казваме - обикновено другите са супер формални, не си правят дори труда да се престорят, че слушат, тотална игнорация), назначи тестове, обясни спокойно и подробно, включително каквото попитахме. Все едно не е от тази поликлиника. Дано се задържи там, аз си го записха за следващ път - само при него ще ходим. С него имаше и една лекарка, нейното име не разбра за съжаление, също толкова внимателна, спокойна - не гледа на отметне на конвей и да се прави на велика, както повечето там. Преди две години пак така случайно поаднах на добра лекарка, не си записах името и ме е много яд, макар, че кой знае дали е там изобщо. Сигурно изкарват някаква практика и напускат. Повечето са нагли, мързи го да си вършат работата, всичко се върши формално и на конвей..... И това за администратирван такса от 50 лв. Но да, този път имахме късмет пу пу пу.  (сега да не записвате всички при него, да стане лудница и той като другите да започне да го раздава).
А вие защо не ходите на педиатър? Там дават направление 10 минути по-рано и директно отивате при специалист - педиатър, УНГ или какъвто Ви трябва. Отдавна не посещаваме общо практикуващите, даже бих казала, че Асен Тасев е най-адекватен, всички останали ОЛП са много млади и без опит. Последно като ходих 1 час писа и преписва изследвания , които всъщност занесох за разчитане или поне някакъв съвет и лекарско мнение и накрая все пак попитах какво мисли за проблема ми и каза - Ами незнам, нямам опит с такива пациенти. Затова и не ходя при личен лекар, водя само децата и то при педиатър или УНГ, има някои, които харесваме и само при тях ходим.

# 583
  • Мнения: 703
SIlvia sisi Благодаря за съвета, не знаех, че така може. А при това положение какво се плаща - 46 лева адм такса и 100 или 120 специалист, така ли? Или за специалист има някакво намаление поне като сме с "направление" ?

# 584
  • Мнения: 110
SIlvia sisi Благодаря за съвета, не знаех, че така може. А при това положение какво се плаща - 46 лева адм такса и 100 или 120 специалист, така ли? Или за специалист има някакво намаление поне като сме с "направление" ?
Плащате само таксата, която от 01.02 вече е 56 лв. Била процент от минималната работна заплата.... Може би не знаете също, че ако имате две посещения в един ден, също таксата е само една. Например отивате на преглед вие и детето, или двете деца в един ден, плащате една такса. Аз отдавна не за идвам при ОПЛ, само при специалист, най-вече педиатри за децата.

Общи условия

Активация на акаунт