"Септември чакаме с копнеж,че да започне нашия бебевалеж" - Тема №7

  • 29 215
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 401
Only не знам още в колко ме е записала. Днес ще я видя и ще ми каже всичко, надявам се да е ранно ама . .. За тонове няма часове, правят се точно срещу нейния кабинет, влизаш при сестрите до нея. Най-много да ти се наложи да изчакаш някой да мине, на мен до сега не ми се е случвало. Имат две легла и няма толкова много навалица. Продължава 20-ина минути.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 144
Благодаря, момичета!
Eldass, имахме опасения, цялата бременност си беше проблемна, облекчението като се роди живо и здраво е голямо, както и щастието  Simple Smile

Benite, то и при теб не останало. Стискам палци да мине леко Praynig Сега като се замисля страхът е по-скоро от неизвестното. Имаше едно момиче с коремна операция преди секциото - каза, че изобщо не я е страх, вече знае какво е. А мен ме беше много страх, но пък няма за какво толкова. При нормалното е малко по-различно  Simple Smile
За епидуралната съм с две ръце ЗА. Първото ми раждане беше нормално с епидурална и много леко мина с упойката.

# 62
  • Мнения: X
Може ли снимка на бебчето да видим, поне за малко? Wink

# 63
  • Мнения: 5 259
Maidenly, честито! Чудесно е, че след толкова притеснения всичко е наред.
Да е жива и здрава малката  Hug Как се казва?

предпочитам по съобразени с природата неща (разбира се, ако състоянието и на двамани го позволява, не бих рискувала нещо да се случи на бебето).
И аз така. Но мисля, че в България не се предлагат никакви особени екстри. От приятелки, раждали в чужбина съм чувала, че ако те оставят да се движиш или да заемаш други пози, контракциите болят много по-малко. И най-вече накрая, тазът се разширява с 30% само от поза, различна от легнала по гръб. Но тук предпочитат да те натискат по корема, отколкото да те оставят да застанеш по друг начин, който е по-лесен за излизане на бебето.
Затова е нормално секциото при нас да е по-висок процент. То тук естественото раждане не е чак толкова естествено или поне се правят процедури, които затрудняват най-лесното му протичане.
Малко песимистично прозвуча, но това е защото ме е страх и преувеличавам всичко  Laughing

Да се надяваме, че ражданията, независимо от начина, ще минат леко и без никакви проблеми   bouquet

# 64
  • Мнения: 822
Мен ме оставиха до последно да си правя разходки в коридора, дано и сега да е така. Не знам дали помогнаха, но всички така ме съветваха...Но не ми се размина система на края при 8 см. разкритие /поне за упойката си отстоях  Wink/, епизиотомия...уфф...сега ще видим как ще е.
Някой ще ражда ли в ОБ? 

# 65
  • Мнения: 9 942
Иначе си пия магнезия сутрин и вечер за мое успокоение Simple Smile

 Hug Здравейте на всички, благодаря за перфектната тема,   bouquet

струва ми се, че наистина ще се напълни с малки пухкавелчета Wink)

Когато влезеш в 9-ия, го спри магнезия.

# 66
  • Мнения: 176
Здравейте бъдещи мами аз съм на 22 г и това ми е 1-вата бременност . Чакам бебка с нетърпение на 12 септември. Моля се всичко да е наред и се надявам и при вас да е така Hug

# 67
  • Мнения: 202
Здравейте момичета! Много шаренка и хубавичка тема сте спретнали, а заглавието е  УНИКАЛНО! Дай Боже, скоро всички да започнем да се хвалим с 1stroller Похвално на мамчето, което се е постарало да имаме къде да си приказваме /нещо че аз липсвам на 1ва страничка, не е такава болка за умиране /  Hug
Maidenly Честита госпоцижа!   bouquet Много да ви радва
Честито на другите новообебили се!
При мен таткото няма да присъства- 1во защото във 2ра градска не допускат, а и 2ро все си мисля, че ще вземе да му прилошее и докторите да се чудят за мен ли, за бабче ли да се грижат или за припаднал татко.  Crazy
Аз утре влизам в 36та седмица, но контракции си имам от края на 3тия месец и съм си на Магнерот, а преди него на Диаспорал
benite Стискам палци да се похвалиш и ти с пухкаво бебче

# 68
  • Мнения: 324
Момичета днес бях на Жк взех болничният 45дни ,микробиология ми взеха гледаха бебка на ехографа отговаря си на 34седмица и доктора каза да очаквам едро бебе около 3300 ....Не разбрах как го изчисли,но както и да е.Документите за раждането ще ми ги дадат на 7.09 защото доктора е отпуска и тогава ми е следващата консултация.Каза ми след 2седм да спра магнезия и сега започвам да се притеснявам,да не вземе да тръгна да раждам ,документи нямам... Praynig

# 69
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
И ние бяхме на ЖК днес,взех си 45-дневния болничен. Бебчо тежи 2 килограма ! Термина по ехографа ми излиза на 5-ти октомври,а по ПРМ е 27 септември,но това е нормално,защото цикъла ми е по-дълъг от 28 дни.И така,може и да съм октомврийска мама.И на мен ми док ми каза да спирам магнерота другата седмица.

А относно присъствитето на таткото - аз искам той да присъства задължително,защото съм много страхлива,а той ще ми дава кураж!
 

# 70
  • Мнения: X
Мен ми се иска и в родилна зала да е таткото, но той не иска и затова се разбрахме само в предродилна евентуално.

panteryx86 И аз нямам документи и се притеснявах, но доколкото разбрах никой няма да ни върне ако тръгнем да раждаме и от самата болница издават документа за хоспитализация.
Както много жени раждат рано рано и още нямат документи, същото е.

Аз пък се тревожа, че като спра магнерота съвсем ще ме боли.  Confused

# 71
  • Мнения: 38
Здравейте, мили дами!!!! Честити бебенца, да са Ви живи и здрави!!!!! Simple Smile Heart Eyes

# 72
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Maidenly, честито и от мен, да е живо и здраво детенце, радвам се че бебевалежа е започнал, чак нямам търпение и у нас да завали  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 324
Sisi и аз за това се тревожа да не започне да боли ,като спра магнезия.

# 74
  • софия
  • Мнения: 125
Момичета аз намалих магнерича и веднага ми започнаха болките а не ми се мисли като го спра на цяло  Confused

Общи условия

Активация на акаунт