Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 392
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 87
Никол кога ти е термина?

На 23-ти, но май решихме да не чакаме, а да ида на 17, ако до тогава не тръгне с разходки.

Ето мен с 4 см ме вкараха в болницата и при приемането от прегледа казаха 2,5 см и сега само дето стоя в болницата и скучая.
И на мен още миналата сряда ми предложиха да остана с 3 см, добре че не се съгласих-6 дена щях да си стоя там напразно  #Crazy


Защо се притесняваш, че ще предизвикат раждането? Моето беше такова и съм супер доволна - за три часа и всичко мина. Не съм се мъчила дни с контракции без разкритие, не съм преживяла стреса от чакането и изтощителните болки ... бебето се роди в идеално здраве. Когато ми спукаха мехура, водите бяха бистри. Тогава се пошегувах с доктора, че на беба явно й е било добре вътре и не е трябвало да я притесняваме. А той каза, че това не е така, а че ще излезе по-лесно, тъй като не се мъчи.
Аз не виждам защо е нужно да седиш и чакаш тоновете на бебето да спаднат или да станат мътни водите, че да тръгнеш да раждаш /ако преносиш, примерно/. То щом досега не е наддало, за една седмица няма да качи бог знае колко. И не съм съгласна, че си правят сметка да те разродят съобразно графика им. Имай повече вяра на лекарите. Не е задължително да ти мислят лошото.  Hug
Спираше ме най-вече точно това че за последната седмица сме качили 200 г., значи детето си се чувства добре и расте (поне аз така мисля). Другото беше това, че ми се искаше сама да си избере датата, не че вярвам на нумерология и разните там подобни. Но както и да е - с таткото май вече решихме кога да ида,а и се изморих да чакам и да се притеснявам. Страх ме е, че после ще съжалявам, че не съм послушала екипа, което май е по-логичното да направя. Пък и док ме увери, че бебка е напълно готова, а и на мен май ще ми е по-лесно. Така или иначе прегледите за разкритие са ужас, даже днес подметнах,че имам чувството, че ще пипне беба още малко, а тя ми вика - "ами аз й напипвам главичката"  #Crazy #Crazy #Crazy за малко да падна от магарето

Относно водата - на една лекция казаха,че е въпрос на личен избор, даже е добре след хранене да се дава малко колкото да си изплакне устичката, за да се предотврати появата на гъбички. Другото много важно е особено при кърмещите се бебчета е да не се дава вода най-малко 1 час преди кърмене, тъй като заблудата,че има нещо в коремчето, която бебето изпитва, ще го накара да суче по-малко, което от своя страна ще доведе до намаляване на лактацията.
Май малко се поолях  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: X
Имаш време до 23, не виждам смисъл да се предизвиква. Ехографа понякога лъже.

# 47
  • Мнения: 324
Pregnachik Успех! Wink
Едно прекрасно бебе на финала   bouquet

# 48
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Добро утро момичета, искам днес да пожелая успех и повече шестици на порасналите ни деца които днес ще чуят училищния звънец!
Хайде дано днес някой бебок да отбележи първия учебен ден!

Благодаря ви за отзивите за водата, и аз съм на мнение че ще прадлагам водичка, пък то само ще си прецени.

# 49
  • Мнения: 1 037
Пантерикс, спокойно. Само звънни на док да му кажеш Peace
Попътен вятър на всички ученици днес! Peace

# 50
  • Мнения: 202
Добро утро момичета,
panteryx86  успех ти желая, дано при теб нещата се случат по - бързо, защото на мен взе да ми писва да си ходят ей тъй без тапа и с някакво разкритие  #Crazy
Момичета да ви кажа, както си бях една такава спокойничка и супер уверена, че раждането ще мине супер, снощи сънувах, че ми изтичат водите и чакам ММ да си дойде. И като се събудих и ме хвана страх, че наближава и такъв рев му ударих. Явно е някакъв предродилен синдром  Sick

# 51
  • Мнения: 584
Благодаря за подкрепата момичета! Ще пиша когато вече сме +1 Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 401
Only да дам малко вътрешна информация.  Първо попълваш документи ако не си го направила. После тонове при мен бяха за 1 минута, клизма , качват те в предродилна зала, там ехограф, почват да вливат физиологичен разтвор и предварителна упойка. Ако предните свършат по рано може да влезеш и ти по рано. Аз трябваше да съм за 10 -последна, всички преди мен бяха родили спешно и бях първа операция - екипа ме чакаше: )

# 53
  • Мнения: 5 259
Момичета да ви кажа, както си бях една такава спокойничка и супер уверена, че раждането ще мине супер, снощи сънувах, че ми изтичат водите и чакам ММ да си дойде. И като се събудих и ме хвана страх, че наближава и такъв рев му ударих. Явно е някакъв предродилен синдром  Sick
Абсолютно същото ми се случи на мен - и съня и среднощния рев. Не можах да мигна с часове. Ама беше седмица преди термин, а ето, че вече преносвам и настроението ми съвсем се смени. От паника и депресия минах на еуфория, явно хормоните управляват процеса  Laughing
Стискам палци и ти да се успокоиш и всичко да мине леко   bouquet

# 54
  • Мнения: 599
Привет момичета Simple Smile
Искам да попитам тези от Вас, които бяха с планово секцио, предния ден правиха ли Ви изследвания кръв, урина и на гладно ли трябва да се правят ??? Че не ми казаха, а ми е неудобно да звъня пак да питам  Blush

# 55
  • Мнения: 324
Благодаря ви момичета  Wink
 baby_neutral Само всичко да е наред.

# 56
  • Мнения: X
Всичко ще е наред. Стискам палци.

# 57
  • Мнения: 509
Привет момичета Simple Smile
Искам да попитам тези от Вас, които бяха с планово секцио, предния ден правиха ли Ви изследвания кръв, урина и на гладно ли трябва да се правят ??? Че не ми казаха, а ми е неудобно да звъня пак да питам  Blush
На мен ми ги правиха след като ме приеха в болницата в деня преди операцията.
Предполагам, че си зависи от организацията на самата болница, но ако не са ти казали изрично, значи не се очаква от теб да си ги пуснеш сама.

# 58
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Привет момичета Simple Smile
Искам да попитам тези от Вас, които бяха с планово секцио, предния ден правиха ли Ви изследвания кръв, урина и на гладно ли трябва да се правят ??? Че не ми казаха, а ми е неудобно да звъня пак да питам  Blush
На мен ми написаха какви изследвания да си направя най-рано седмица преди секциото и да отнеса резултатите. Там те няма да ми правят преви операцията, чак след това

# 59
  • Мнения: 9 896
ateto Аз бих предложила вода.

по 2-3-4 лъжички вода след всяко кърмене, за да се отмие млякото,  ида избегнем гъбичките. Преварена давам, макар че има и такава купешка. Ако не ще вода всеки път, не е болка за умиране. Но се появявар едни такива бели налепи по езика, които могат да се отразят негативно на апетита.

Общи условия

Активация на акаунт