Забравяме ли историята?

  • 9 994
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
А знаеш ли, че в Париж, където са падали глави на аристокрация, има Дисниленд, където децата се забавляват...с принцове и принцес?



В грешка си, гилотините не са били там, а на съвсем друго място, в самия център на Париж. Peace

Казах да цъкнете на червените балончета. Ще ви се отворят снимки, цъкнете на тези балончета на сградата до басейна. Оригинална си е сградата. Ако снимките ви правя безчувствени, значи не сте хора.

Самият басейн е построен от СС за техни служители и мисълта, че са се забавлявали съвсем близо до зверствата, които са извършвали, е потресаваща. ooooh!

Има оцелели сгради, това са главно административни сгради, но пак са си част от целия лагер! Peace


А в ГУЛАГ не е имало пологоловно избиване на хора в газови камери, нито са пращали деца там. Stop

# 16
  • Мнения: 3 031
Много сгради, строени от и за нацисти, се използват и днес.
Миналата година бях в хотел, който е бил общежитие на СС.

Очевидно е също, че не си виждала никога жив германец, щом твърдиш, че са забравили.

# 17
  • Мнения: 14 840
Че то и в България е имало лагери.Всички знаем за тях .И бройката им не е никак малка -някъде около 70-80
И какво от това че не е имало газови камери ,газ Циклон Б и крематориум
Убивани са хора и това е факт.Няма значение по какъв начин -важно е че също са ставали убийства.
И също е имало младежи по на 17-18 години затваряни само защото бащите им са били богати или са били "врагове" на режима
Ами за работите в мините за олово и живак-нима това не е равно на бавна и мъчителна смърт
така че нека не забравяме и нашата история все пак.Те германците не са си забравитяхната

# 18
  • Мнения: 537
Ако не бяха я забравили, нямаше да превръщат лагера на "Бергенленд"! Peace

Брррррррррррр, на мен не ми би било приятно да отседна в такъв хотел. Само ще се оглеждам и ще си представям как, ако стените можеха да говорят, щяха да предата ужасяващи неморални разговори и смях. Rolling Eyes Sad Cry Confused

А под деца имах предвид мънички деца. Не ми изкривявайте думите. Naughty

Нито газови камери и крематориуми е имало в "Белене", нито чак такава ниска хигиена и глад.  Stop

# 19
  • Мнения: 14 840
Да ,малки деца и бебета не е имало
Но ниска хигиена ,глад ,зверства ,побойща ,масови гробове -всичко това е било факт
И в Белене и в лагера в Ловеч навсякъде

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Полина, мoже ли да отговориш просто на въпроса - познаваш ли германци и говорила ли с тях за войната? Макар че за мен отговорът е напълно очевиден, иначе щеше да знаеш, че говориш абсолютни глупости.

# 21
  • Мнения: 537
Не съм, но и вече не бих им вярвала! Толкова е лесно да кажеш - "Аз не знаех!".  Абсолютно лесно!

Току - що прочетох това и съм в шок! Shocked Даже любимата ми "Кока - Кола" е замесена! Shocked ooooh!

http://www.webcafe.bg/lifecafe/zhivotat/id_369729126/slide_11_Br … ovete_na_natsizma


Само един въпрос бих задала на германците: Ако допуснем, че съществува прераждане, и жертвите им си спомнят преживяното, какво ще им кажат? Какво ще кажат на Ане? Смятат ли, че би одобрила това?


Аз съм "за" да се направят разкопки около Белене и други подобни лагери. Аз съм "за"  преглед на историята на местата, но независимо и без участието на роднини на жертвите!


Някъде има ли обяснение, защо там са направили спортен панаир и защо наблизо има лагер на НАТО? Искам им обясненията, но преведени на български!


Да, бясна съм, имам си причина. По - голяма гавра с историята не съм виждала. Да направим тогава лунапарк в Белене? #Cussing out

# 22
  • Мнения: 14 478


Само един въпрос бих задала на германците: Ако допуснем, че съществува прераждане, и жертвите им си спомнят преживяното, какво ще им кажат? Какво ще кажат на Ане? Смятат ли, че би одобрила това?


Не смяташ ли че какви басейни и къде строят немците в собствената си страна просто НЕ е твоя работа?
Ти ли ще им издаваш строителното разрешение. ТИ-Полинчето от Берковица
Защо си се взела толкова на сериозно?

# 23
  • Мнения: 14 840
Германците ,днешните германци определено се срамуват и съжаляват за стореното в концлагерите
Какво да кажат на загиналите,каква вина имот съвременните германци за стореното тогава
Нужно ли е и те да бъдат сочени с пръст за неща  от които и те самите се срамуват
Всяка нация има своите срамни периоди но съвременното общество не може и не е правилно да бъде оплювано заради това

# 24
  • Мнения: 537
А защо изобщо са направили спортното нещо?  До града - Берген, не можаха ли?  Трябваше ли да е на територията на лагера? Срамуват се, съжаляват, но правят спортни площадки на място на трагични и жестоки смърти? Убягва ми логиката, просто! Rolling Eyes Това си е чиста гавра! Как можеш да се в басейн, използван от СС и в близост до сгради, където са открити трупове?


Който народ забравя историята си, е осъден да я повтори! Това ли искат германците?

# 25
  • Мнения: 14 478
А защо изобщо са направили спортното нещо?  До града - Берген, не можаха ли? 

Следващия път ще питат теб какво могат или не могат да строят и къде.
Ще пратят специална делегация до Берковица.

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Полинке, пийни една (нацистка) Кока Кола и се успокой. Ти германците не ги мисли.  Grinning

# 27
  • Мнения: 14 478


Нито газови камери и крематориуми е имало в "Белене", нито чак такава ниска хигиена и глад.  Stop[/b]
Ти вчера ли се върна от там?

# 28
  • Мнения: 14 840
От този лагер доколкото разбрах не е останало кой знае какво.Имало е и пожар който почти го е унищожил
Така че не виждам нищо не редно
Предполагам че има запазена малка част нещо като мемориал за да напомня
Имат си музей- Дахау ,Бухенвалд
И Да знаеш германците няма да забравят .
И наистина изпитват срам без да имат вина/съвременните германци/

# 29
  • Мнения: 14 478

И Да знаеш германците няма да забравят .
И наистина изпитват срам без да имат вина/съвременните германци/
Но пък за разлика от тях нашите комунисти НЕ изпитват никаква.

Правете си изводите кой ще повтори историята.

Общи условия

Активация на акаунт