Отговори
# 45
  • Мнения: 87
За сега при мен таблицата е вярна  stork-boy newsm10

# 46
  • Мнения: 18
Mammy bear, каква количка си си избрала преди, че да съжаляваш и да казваш, че е тежка?

Беше някаква неизвестна марка и не особенно скъпа - тогава гледах да е подвижна дръжката за да сменям лесно посоката в която гледа детето. Да има голям кош за багаж и да  е широка за детето. обаче  се оказа и широка и в сгънато положение и заемаше много място , не можеше да се събере в багажника на едната ни кола.  Беше и тежка , но пък удобна за малкия сигурно, защото само докато излезехме вън и заспиваше.
 А сега ще я нося по стъбли и асансьори  и ще сгъвам редовно заради колата . Ще избирам по-внимателно определено.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 344
zina отговаря и за бебка сега и за сина ми Simple Smile

Момичета, аз съм страшно довална от Чиполино Перфекта, но не я ползвах нея като се роди малкия и сега незнам дали ще я избера за новородено. Искам да видя новият им модел, защото много момичета вече ми казаха, че тяхната имала напълно легнало положение, а моята нямаше. Смятам, ако наистина е така да заложа на изпитаното, защото тази количка е уникална според мен. Единственият й недостатък е, че е тежка, но мен в случая не ми е проблем това, защото от асансьора ни до улицата няма никакво стъпало.

# 48
  • Мнения: 1 256
Моя приятелка имаше такава количка на чиполино. Беше трепач. Не знам Клео дали говориш за нея.
http://used.bg/detska-kolichka-chipolino-perfecta-3849.html

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Абсолютно съюата е, но моята е червена. Ето я

# 50
  • Мнения: 175
В моя случай тази таблица греши и за първи и за втори мъж Simple Smile
А като започнах стимулацията юли месец що таблици изрових и изгледах и все момичета ми се падаха и аз говорих на ММ и...ей го ся това още ми е в корема за трето щял да играе с розови панделки да връзваме  Crossing Arms  аз съм адски щастлива,че е живо и здраво,а още повече ми олекна и като видяхме чурката! Ако щете вярвайте,но се бях притеснила какво ще правя с момиченце...струва ми се по-сложно отколкото момче.
Фолиева к-на пия вече близо година и имам половин блистер и ще спра. Пия втора опаковка някакви витамини Прегнанкеър от началото до сега,но през ден,два,абе като се сетя. Ям всеки ден по една ябълка и един портокал последните седмици.
Количка имам и ще си ползвам Mothercare Xtreme.

# 51
  • Мнения: 1 256
Абсолютно съюата е, но моята е червена. Ето я



Аз лично съм я бутала. Тежичка е, но много стабилна и с хубави колелета. Аз пък държа много на това, защото по тези разбити пътища....  Тази количка нямаше счупване. Изгледа 2 деца с нея. Но май сега вече ги няма. Нейната беше май от 2009 година. Ще се радвам да си намеря такава.
А ти защо не искаш да ползваш твоята или грешно съм разбрала.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Моята няма пълно легнало положение за новородено, има лек наклон. Казаха ми вече няколко момичета, с по нов модел явно, че тяхната имала и затова ще ги погледна. Последно я гледах преди няколко месеца в Хиполенд в МОЛ Пловдив.

ПС Ей сега разггледах сайта на Чиполино и я има http://e-chipolino.com/4224/Комбинирана%20количка%20VIP%20Chipolino%20Перфекта%20пясък

Последна редакция: чт, 22 окт 2015, 07:04 от >> kleo <<

# 53
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Клео, можеш да добавиш портбебето към тази количка и ще ти е без чупка, но трябва да се пробва. Моята Оптима имаше легнало положение, но заради коланите ползвах портбебето  Peace
И моите наблюдения за CAM са скърцащи... даже много, друга количка не ми е правила такова впечатление  Thinking

По таблицата за пола излиза , че чакаме момче, ама тази седмица чурка не видяхме, ще чакам 4д, за да сме по-конкретни  Mr. Green
Ако щете вярвайте,но се бях притеснила какво ще правя с момиченце...струва ми се по-сложно отколкото момче.
Същата съм , но в обратен ред Simple Smile Момчетата са ми друга вселена  Laughing

# 54
  • Мнения: 128
Привет момичета! PaulieM - благодарности за новата тема!

Табличката за пола при мен вярно показва за първото ми дете, за второто показва, че ще е момиче. Още не знам пола, дано е вярно Simple Smile.

И аз съм с Bugaboo Cameleon, но и аз съм на мнение, че по българските тротоари и улици може да се разбие.

И аз имам честичко менструални болки и разни пробождания, утре съм на лекар, ще питам лекарката ми дали е нормално. Не помня с предната бременност как беше
 newsm78

# 55
  • Мнения: 203
И ние разглеждахме колички и смятам че най-удачна ще е именно най-леката. Тук не може да излезеш никъде без колата което означава, че трябва да я вдигам и сгъвам много пъти. За сега сме се спрели на този модел, който е само 7 кг!!

http://www.mamasandpapas.com/product-special-edition-liberty-col … 2259L0100/type-i/

# 56
  • Варна
  • Мнения: 843
Добро утро  smile3525
Стана ми интересно с тази табличка, защото на работа всички се проверяваха и на 100% излезе вярно, доста жени сме, та реших да питам  Crazy
При мен за сега не е вярна, по таблица - момиче, по първи лекарски предположения - момче.
Като гледам какви колички коментирате, направо ми олеква, в един момент направо реших, че аз нещо не съм в ред, че искам количка до 700 лв.  newsm78
Пак ще постна моите фаворити на този етап:
Водещата се по-висок клас Graco Evo:
http://www.emag.bg/detska-kolichka-graco-evo-2-in-1-ts-sand-5021 … 722/pd/D58QJBBBM/

И Cangaroo, които са по-нисък клас, но не отстъпват на пръв поглед по функции, даже надминава със коша който се трансформира в кош за новородено и дръжката, която може да се регулира.
http://rayatoys.com/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-% … aroo-Rachel-16990

# 57
  • Мнения: 270
Според таблицата имам момиче и чакам още едно. Нищо вярно!  Grinning

И аз като Йоана си мисля, че щом  имам едно момче, с второто всичко ми е ясно и ще ми е по-лесно. Но ето, Марси пък усеща нещата по същия начин за момиченцата. Всъщност, факт е, че тези, които чакаме втори или трети деца, сме по-наясно какво ни очаква и независимо от пола на детето вече имаме опита и би трябвало да е по-лесно. Поне аз така се надявам, с първото нямах грам опит и взаимно се учехме. Та аз памперс не бях виждала на живо, много бях боса в тези работи. Сега нямам никакви притеснения. Да не говорим колко неща имам от сина ми в перфектно състояние и ще си ги ползвам с чиста съвест. Очертават се доста по-малко покупки от мин. път.

За количката-май вече съм избрала.Нямам ограничения в бюджета, а в размера на асансьора и с това ще се съобразявам.
Витамини не пия, фолиева от дъжд на вятър. Кофти е, че още ми се гади и повръщам, но вече имам моменти на просветление. Даже снощи сготвих за пръв път от много време и така ми хареса- обожавам да готвя. А в събота бях но кино и издържах целият филм- супер успех за мен, има надежда да ми минава вече лошото.  Whistling

И последно да се похваля- от два дни ни пуснаха парното и си стоя на топличко, много ми е уютно!  Blush

Последна редакция: чт, 22 окт 2015, 09:42 от Зеленоочка

# 58
  • София
  • Мнения: 545
По табличката излиза че ще е момче, една докторка също направи такова предположение, но още не знаем със сигурност  Crazy
За фолиевата киселина доки на мен ми я спря като влязох в 4 месец и ми изписа витамини прегнакеър в които също се съдържа  Peace
Аз вчера бях на лекар да му занеса резултатите от БХС, те са супер и няма да правя по-късен. Прегледа ме заради зацапванията които получавам от време на време и според него зацапването е от влагалището , не от матката и се дължи на по-обилната секреция (бялото течение). Не знам дали това е така, ама му вярвам  Simple Smile Даде ми едни свещички, ще видим дали ще има ефект. По време на прегледа видя контракции, аз не ги усещам като стягане, имам една постоянна тъпа болка в корема, но и той каза че не е добре ако ги и усещам. Каза че магнезий давал след 15 седмица , а аз съм 14+2 и за сега не ми изписа, ще си пия утрогестана и нещо странно за мен смени ми но шпато с дуспаталин  newsm78
Та това е за сега, помрънках си  Hug
Виждам че много обсъждате колички, аз определено нищо не разбирам и само разглеждам какво вие сте си харесали, ама моля ви давайте някакви модели и под 1000 лв  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 826
И ние разглеждахме колички и смятам че най-удачна ще е именно най-леката. Тук не може да излезеш никъде без колата което означава, че трябва да я вдигам и сгъвам много пъти. За сега сме се спрели на този модел, който е само 7 кг!!

http://www.mamasandpapas.com/product-special-edition-liberty-col … 2259L0100/type-i/
По-долу пише, че е приблизително  10кг  newsm78 newsm78 и в бг сайтовете Armadilollo Flip XT е дават 10кг, Mamas & Papas  Бебешка количка Armadillo Flip е 9. Само никъде не пише дали тези цени са с чувалчето или не ...ако някой знае.
Иначе масово навсякъде не са верни килограмите на количките. За Косато Yo например в един сайт е дадено:6 , но в друг е 8,8. За Супа-та по същия начин: от 8 та до 9.4. Сега гледам и Graco Evo-то , което примамлливо пише, че е 6.5 кг със седалката , но тука намерих една табличка, където е 9,5 :
http://www.amazon.co.uk/Graco-1882169-Evo-Pushchair-Slate/dp/B00HAAJZ0E  newsm78 newsm78   А пък за Mosaic модела разликата е направо фрапантна: от 6.7 до 10.6 ... на кой да вярваш сега ( гуми ли махат, текстил, чувал ли махат , опаковка ли слагат не знам ...но 4кг си е тежестта на бебето ...  #Crazy #Crazy)

Общи условия

Активация на акаунт